| Gabriella24 a întrebat:

Deci acum cateva saptamani am aflat ca am chisturi mi s-a dat Duphaston pentru a imi veni menstruatia si acum am terminat tratamentul cu Duphaston a venit menstruatia dar ca sa scap de chisturi mi sa pescris anticonceptionalele Diane 35. Asi vrea sa stiu si eu reactiile adverse si am inteles ca nu am voie sa fumez [ nu e problema nu sunt fumatoare ] dar alcool? [nu sunt nici o alcolista dar acest tratament il voi lua destul de mult timp deci de revelion? ] as vrea sa stiu aceste lucruri de la persoane care l'au folosit sau cunosc acest domeniu! URGENT! multumesc mult! dau funda si vot

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am luat Diane35 timp de doi ani pentru aceeasi problema. Ce pot sa-ti spun: cresc pofta de mancare, deci daca nu te poti abtine, vei lua in greutate. Poti consuma alcool, dar cu moderatie, fiindca este toxic pentru ficat si alcoolul agraveaza asta. O data la 6 luni, in timpul tratamentului, trebuie sa mergi la ginecolog pentru consultatie. O data pe an iti trebuie test Papanicolaou, ecografie pelvina si analize de ficat.

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Totul cumpatat!

| BRG a răspuns:

Sărut mîinile dragă și scumpă Roxănica, multă sănătate î-ți doresc, din păcate nu te pot ajuta in problema ta, deoarece nu am trecut prin asa ceva, sper să nu te superi pe mine, ceea ce î-ti doresc este însănătoșire grabnică, eu stiu că atunci cînd i-ei medicamente antibiotice, alcolul este interzis.

| walentina a răspuns:

Nu o sa fie nici o problema daca o sa bei de revelion, stai linistita! Insa eu iti zic cu cea mai multa sinceritate ca pastilele astea nu fac nici un bine! Dau pofta de mancare, scad apetitul sexual, plus ca daca te hotarasti sa nu le mai iei, chisturile iti cresc la loc! Iti spun din proprie experienta. Bafta cu tratamentul