| putamica a întrebat:

deci am fost la o nunta era un baiat il cheama alin imi place de el de vreun an asa ceva, nu stiu acum daca si el ma place noi nu am avut niciodata o discutie desi avem prieteni comuni, si aseara era si el acolo la o masa in spatele meu...se tot uita la mine cel putin asta amvazut eucand m-am intors si ni s-au intalnit privirile ne-am privit ochi in ochi de mai multe ori credeti ca ma place? daca da ce as putea sa fac sa intre elin vorba cu mine [nu eu cu el pentru ca nu voi fi eu niciodata cea care face primul pas], sau sa il fac sa ma priveasca mai mult cand ne >>>intalnim...::: funda mare mare

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Daca te place te cauta el. dc sa-l cauti tuh dupa aia sda te refuze si sa te faci de ras.

| tabittha a răspuns:

laughing Mai intai vreau sa spun ca abia ma pot concentra pe intrebare, vazandu-ti id-ul.laughing
Poti sa-i vorbesti si fara sa folosesti cuvinte. De exemplu cu privirea. Fixeaza-l cumva cu privirea cand stati unul langa altul, ca atunci la masa, iar cand va intalniti intamplator uita-te direct la el si zambeste-i. Asa poate il atragi spre tine macar sa te intrebe daca ai vreo problema cu el. Asa macar puteti incepe sa vorbiti. Dar cu Id-ul asta... laughing

| BananaUcigasa a răspuns:

Daca zici ca aveti prieteni comuni date la el dar nu evident daca zici ca nu vrei sa faci tu primul pas daca iti face jocu te place. Daca te place la un momentdat o sa faca el " primul pas" dar este la fel de posibil sa te placa dar sa fie prea timid (sau prea prost) sa faca el primul pas atunci vb cu prietenii comuni sa plece undeva la magazin, sa se imbrace ca e frig, etc. sa va lase singuri. sper ca o sa te ajutewinking

| Andrei20133 a răspuns:

I`ati inima`n dinti si du-te la el. gasesti tu niste intrebari pe loc.