| Yuuko a întrebat:

Deci am fost la o petrecere cu niste prieteni si ma rog am inceput sa dansam si a venit un baiat sa ma invite la dans. I-am zis ca nu vreau sa dansez cu el. Apoi tot statea cu noi la masa si se baga cu noi seama. S-a rugat ceva timp sa-i dau numarul de telefon si-mi mai facea avansuri uneori. I-a intrebat pe prietenii mei cum ma cheama apoi s-a dus la dj si mi-a facut dedicatie o melodie de dragoste, am ramas putin surprinsa. Se tot baga cu mine in seama si facea glume. S-a dus la toate prietenele mele sa le intrebe care e numarul meu de tel. Apoi m-am intalnit cu el dimineata si incepuse sa zica cat de frumos am aratat aseara si ca am dansat mai bine ca colegele sale. Sincer era cel mai dragut baiat de la petrecere si mai toate fetele de acolo spuneau ca nu ne suporta si chestii de genul asta fara ca noi sa fi stat cu ele ca s a ne cunoasca... adica nu stiu poate ma place, nu stiu ce zic... Prietena mea a zis ca e indragostit rau de tot de mine. De exempu vorbea si statea foarte aproape de buzele mele si se uita ba in ochii mei, ba la buzele mele, iar eu ma dadeam mai in spate si el se apropia. Ma tot chema sa stam de vorba. Sincer mie imi place de el dar nu vreau sa ii zic, pentru ca nu mi-a placut niciodata sa fac primul pas si nici nu stiu ce simte el pentru mine exact. Care credeti ca sunt sentimentele lui pentru mine? Chiar ma place asa mult?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prietena ta are dreptate,baiatul se comporta ca un indragostit sadea,ai putea sa-i dai numarul tau de telefon, ar fi un prim pas, daca il placi si tu.
Dar asteapta sa ti-l ceara, nu i-l oferi tu!
Si, mult noroc!happy

| mona a răspuns:

Te place, poti sa fi sigura de asta

| neutrino a răspuns:

Nu stiu de unde pana unde, tu deja crezi ca exista si sentimente in toata poveste aceasta. Un baiat incearca sa cucereasca o fata. Atat si nimic mai mult.

| Dariusuu a răspuns:

Încearcă să vezi cine e prima dată, dacă îți place tipul dă-i și lui niște semne, sunt convins că așteaptă asta.

O seară liniștită îți doresc.

| 7639781254 a răspuns:

Te place si deja a facut el primul pas. Tu trebuie sa-l faci pe al doilea. Bafta! :*

| FeraruAndreea a răspuns:

Cred ca te place si din cate vad ti-a si aratat-o asa ca intreaba-l daca te place si daca zice da spune-i ca si tu il placi.
Sper ca te-am ajutat. Pupicihappy