| anonim_4396 a întrebat:

deci am o dilema...cand am inceput scoala am vazut un tip care mi se parea interesant si am inceput sa il plac.Eu eram noua in oras asa ca nu cunosteam prea multa lume.Dar am cunoscut pe alt baiat care a fost prietenul meu pentru o vreme(desi incepuse sa ma enerveze si incepeam sa il plac tot mai mult pe tipul acela). Prietenul meu cu acel tip erau colegi de banca.La un moment dat ne-am despartit fiindca eu ma comportam foarte indiferenta cu el dar am ramas prieteni.Intr-o zi nu stiu cum a aflat fostul meu prieten ca il plac pe respectivul baiat dar a inceput sa ii povesteasca despre mine.Clasa lor este la etaj si a mea la parter.Fostul prieten a venit intr-o pauza fericit sa imi spuna ca a vorbit cu respectivul tip iar in urmatoarea pauza a venit in fata clasei mele impreuna cu el.Am facut cunostinta cu el.Amandoi stateam sprijiniti de calorifer in timp ce fostul prieten spunea cat de bine ne potrivim si chestii de genu' iar noi ii mai spuneam din cand in cand sa taca desi eu si el zambeam. Dupa a plecat sus, si fostul a venit din nou la mine cu al prieten de al lui sa imi spuna ca ma place.Si celalalt prieten al lui spunea ca tu nu vezi ca e clar ca astia doi se plac dar nu fac nimic.A doua zi l-am vazut dar nici unul dintre noi nu a spus nimic doar o privire scurta si atat.Fostul meu prieten a venit sa imi spuna ca este un idiot, tampit si ca este foarte timid(doar de asta il facea tampit si idiot) si sa nu imi fac sanse cu el. Evident eu m-am enervat, dar el a tot continuat sa spuna asta.Eu am incercat sa vorbesc cu el pe facebook dar a fost o conversatie foarte scurta.Iar a doua oara m-am hotarat sa ii spun ca il plac scurt si la obiect, dar el nu a spus nimic, absolut nimic.Cand ne mai vedem pe coridor ne uitam foarte repede unul la altul, aproape ca ne ignoram total.Chiar nu stiu ce sa inteleg.La un moment dat credeam ca este timid, dar acum nu stiu.Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| teosbeos a răspuns:

S-ar putea adica aproape sigur ii este frica sa iti spuna ce simte cum ai spus si tu este timid asa ca fa tu primii pasi si mai vorbeste cu el doar nu o sa va ignorati toata viata.

| CiocolataCalda a răspuns:

Pai daca e timid, e normal sa reactioneze asa. Incearca la scoala sa.ti faci curaj si sa vorbesti cu el intre 4 ochi si cere-i o explicatie. happy Succes!