| sarbucristina a întrebat:

Fostul meu prieten a spus ca toata relatia noastra a fost o gresealasad.Nu mi-a venit sa cred ceea ce am auzitsad el care imi spunea candva ca ma iubeste si ca tine la mine sa spuna acum ca totul a fost o greseala.
De ce credeti ca el considera ca relatia noastra a fost o greseala?sad
Ar mai trebui sa mai vorbesc cu el dupa ce a spus asta?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru ca, probabil, l-ai jignit cu afirmatile (status-urile) tale de pe mess?
Nu ar strica ca, atunci cand iti dai seama ca a fost greseala ta, sa iti ceri scuze si sa incerci sa repari ce ai stricat - nu ma refer la relatie, dar la bruma de consideratie pe care poate o mai aveti unul fata de celalalt.

| RAY a răspuns:

Inseamna ca e un prost cum poti spune asa ceva daca te iubea nu te ranea in modul asta urat

lasa-l in pace il vei uita, din pacate cine iubeste sufera cel iubit isi bate joc

profilu meu =blog

| neutrino a răspuns:

In viata omul se mai pacaleste. Cateodata atribuim persoanei de care ne indragostim calitati pe care nu le are. Atunci cand realizam ca ne-am pacalit, traim o mare dezamagire. Si totusi uitam esentialul: dragostea vine si pleaca fara sa ne intrebe. Respectul insa trebuie sa ramana.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Sfatul meu este sa il intrebi pe el de ce a zis asa ceva, iar daca nu iti raspunde la intrebare inseamna ca nu te mai iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună Cristina.
Să ştii că oamenii spun multe lucruri la nervi,uneori inconştient.
Nu ştiu care a fost motivul pentru care vaţi despărţit, dar discută cu el când e calm.Îl cunoşti cât de cât şi îţi dai seama când poţi avea o discuţie serioasă cu el.
Întreabă-l dacă a vorbit serios când a spus că totul a fost o greşeală.
Dacă a vorbit serios, să ştii că nu merită să-ţi mai baţi capul. Ştiu că e greu, dar e mai bine să lăsăm trecutul în urmă şi să ne axăm pe prezent, viitor.
O zi bună îţi doresc!

| Q69 a răspuns:

Am aruncat un ochi la intrebarile tale in aceasta problema si unele nu se leaga

| stpu a răspuns:

Da. Ar trebui sa vorbesti cu el. Macar a spus ceea ce a gandit. Nu este ca altii un fatalau care sa-si inghita cuvintele ca sa nu te "raneasca".
Ar trebui sa vorbesti cu el din doua motive:
1. Ca sa aflii de ce a fost o greseala? (De unde naiba sa stiu eu sau cineva de pe site? straight face )
2. Probabil vrei sa-i demonstrezi ca n-a fost nicio greseala. (Si nici asta nu conteaza. Dupa un timp vei incepe si tu sa crezi ca a fost o greseala.)

| 7eleven a răspuns:

Tu nu iti poti gasi un baiat bun? e dreptul tau si baieti buni sunt o gramada, doar ca trebuie sa-i alegi.

| Viorel02 a răspuns (pentru 7eleven):

Ai dreptate. Si nu doar la exterior sa va uiati! sa va uitati si la interiorul partenerului! pe urma aveti de suferit daca alegeti gresit.

| Viorel02 a răspuns:

Inseamna ca si-a gasit alta! are pe cineva. Raspunsul de el dat in acest mod inseamna ca nu te iubeste mult! Inseamna ca are tentatia sa renunte la relatia ce a-ti avut-o