| adutzadragutza a întrebat:

Am nevoie de un sfat.De ceva timp mi-a cam cazut cu "tronc" un baiat din scoala.E mai mare decat mine cu 1 an.Ne-am vazut prin liceu ..am schimbat cateva priviri.iar intr'o zi mi-am facut eu curaj si i-am scris pe chat.l-am intrebat de o carte.M-a ajutat sa fac de rost de ea si cam atat am vorbit. Dupa asta.l-am intalnit pe hol si am tinut sa ii multumesc pentru ajutor.mi-a zambit frumos si a spus ca se bucura ca m-a ajutat, am mai zis eu cate ceva si cam atat. Dupa asta ..la o saptamana cam asa.l-am salutat din nou pe fb.Am vorbit ok cu el, doar ca nu parea prea interesat..nu am vrut sa il deranjez sau sa il "sufoc" pentru ca discutia tindea sa se transforme intr-un interogatoriu ..adica cel putin asa aveam eu impresia, desi si el ma intreba.De atunci nu am mai vorbit, ma saluta dar doar atat.Fostul meu prieten e coleg cu el si ma gandesc ca ar fi putut sa ii spuna ceva urat despre mine. avand in vedre ca ne-am despartiti destul de naspa.Adica imi e ..sa nu fi aflat fostul ca am incercat sa vorbesc cu el (baiatul pe care il plac) si sa fi incercat sa bage strambe.Voi ce spuneti? E un baiat super ok si dragut.Sa il mai salut? Nu vreau sa fiu insistenta...dar nu am mai vorbit de atunci.Ma gandesc ca trebuie sa lupti pentru ceea ce iti doresti.Voi baietii ce spuneti? Fundavot la restul

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Multi dintre noi prefera ca fata sa fie cea care sa faca acel pas spre o relatie si fac pe inabordabili.
de cele mai multe ori nu ascultam strambele bagate de alti cand vine vorba de fete,deci varianta cu fostul care baga strambe cam iese din discutie,plus,ce strambe sa bage?! daca nu ai facut nimic anormal, nu poate spune nimic anormal despre tine.
cred ca ar trebui sa te duci cu un pas mai in fata, conversatii pe facebook am si eu cu fete care nu le cunosc foarte bine, insa daca tu ai alte planuri, atunci incearca sa-l scoti la o plimbare sau ceva de genu.
mareste miza conversatiilor

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Momentan acest baiat nu este interesat de tine, in vederea unei relatii.

| Solitude15 a răspuns:

Poate e timid ar fi bine sa il saluti in fiecare dimineata si poate incerci sa ii spui ca il placi funda

| KeR0s3n a răspuns:

Eu zic ca poate are pe cineva sau e timid cu fetele. Afla ce-i place, mai cere-i ajutorul in unele chestii, fa-l cumva sa afle ca il placi prin prietenii lui. Daca nu are prietena iti spun eu sigur ca nu te va refuza cu nimic.

| adutzadragutza explică (pentru KeR0s3n):

Nu are prietena, stiu din surse sigure laughing

| robyroby96 a răspuns:

Pai, ori acel baiat este timid ori nu isi doreste nimic. Daca ii place de tine, nu ar conta ce i-ar spune fostul tau prieten pentru ca nu ar baga de seama (cel putin asa fac eu). Parerea mea este sa mai intrii in vorba cu el chiar daca el nu o face si sa incerci sa ii spui sau macar sa ii dai de inteles ca il placi. Mult succes happy