| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a întrebat:

Deci,am o prietena care a facut sex si nu am mai facut niciodata si trebuia sa fie virgina si cand a avut primul contact sexual nu i-a curs nici un pic de sange (ps afacut'o de 2 ori si nu i-a curs sange deloc, Ea era virgina si nu a mai facut'o niciodata.Ce este oare?

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu s-a rupt himenul, asta s-a intamplat.
Nu este o regula ca la primul act sexual sa se rupa himenul si se intampla.
Un himen foarte elastic poate sa nu se rupa niciodata.

| graffman a răspuns:

Ori himenul este foarte elastic ori s-a rupt dar nu a ingerat din cauza excitarii deci nu e nici o problema big grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

E posibil să nu se fi rupt "complet" himenul şi din această cauză NU i-a curs sânge!

Dar e posibil să fie rupt de tot himenul, chiar dacă nu i-a curs sânge la deflorare - cam la 20 % dintre fete se "întâlneşte" această situaţie...

| andraeva a răspuns:

Nici mie nu mi-a curs nicioata, deci nu are de ce sa-si faca grijihappy Nu la toate fetele le curge.

| gargarita21 a răspuns:

Sa stii ca nu la toate fetele dupa primul act sexual curge sange!