| ღRαmøOoღ a întrebat:

Buna deci am sa scriu aici ceva ce este foarte scris pe TPU. Deci povestea este destul de lunga sper sa ma puteti intelege. Deci eu plac un baiat. Baiatul acela este cu 3 ani mai mare ca mine. Nu e in scoala cu mine ci doar sta in bloc cu mine. El sta la 3 iar eu la 8. Eu am o prietena, Ana. Ea e "vecina " mea. am spus vecina in " pentru ca aici sta taicasau si vine pe la el (parintii ei sunt divortati si sta la bunici ). Baiatul pe care il plac o place pe prietena mea si a intrebat-o daca vrea sa fie iubita lui cu mine de fata si cu altii. Ea a spus ca se mai gandeste dar in cele din urma a acceptat.Anei i-am spus ca-mi place de acel baiat dar nu prea a interesato.Intr-o seara cand eu Alex ( un baiat), ana si baiatul de care va spuneam stateam pe o invartitoare. A luato pe ea si noi am ramas acolo. Alex a zis sa mergem dupa ei si am mers, ce credeati ca faceau? se pupau ...atunci alex a aplaudat si el a spus " Ce ma ce?" atunci eu n-am zis nimic am stat 10 min ca sa nu bata la ochi si am plecat. Aaa dar am omis ceva pana sa se pupe baiatul acela stia ca il plac. Mi-a parut foarte rau asa ca m-am dus in camera mea si ascultam muzica sa mai uit si deoadata a venit in camera mea cu un tupeu extraordinar spunand cat de bine a fost si daca cred ca ea s-ar potrivi cu el (stiind ca eu il plac). Si pana la urma eu tot incerc sa il fac sa ma placa pe mine dar el nu si nu Ana si Ana. A si da sa stiti ca eu sunt mult mai frumoasa decat ana atat ca ana e mai slaba decat mine si de aceea cred ca a aleso pe ea. apropo el e destul de grasut dar cand zic gras sunt sigura ca va ganditi la cine stie ce slinos dar nu-i asa. E plinut nu gras, obez sau chestii.Deci intrebarea mea este de fapt.(Sa stiti ca el mai sta cu mine cateodata seara si ne alergam unul pe altul numai noi 2 ). Deci ce sa fac sa ma placa? Va rog sugestii

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

Nimic! o sa mai fie baieti.Nu conteaza ca esti mai frumoasa decat ea, poate el a vazut frumusetea ei altfel decat tine. daca o place nu te forta sa-l obligi sa te placa.O sa fie si pentru tine un baiat care te va placea atat de mult cum o place el pe Ana.

6 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Un sfat simplu:nu mai fi disperata dupa el.
fi tu „prada",si lasa-l pe el sa fie „vanatorul".fa-ti si tu un prieten, mie mi se pare ca si el e un pic atras de tine deoarece te tachineaza atat.
dar, tie ti-ar place daca ai fi tu in locul anei?

| Merry24 a răspuns:

Da e o chestie foarte neplacuta dar ce sfat pot sa-ti dau e sa-i aplici acceasi metoda si sal respingi ca asa il vei face sa vina dupa tine.

| nuexistadrogmaitare a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic... daca tu zici ca esti mai frumoasa probabil ca baiatul nu se uita doar la coaja happy ci si la miez.
in legatura cu ana prietena ta, iti recomand sa o uiti, stiu cum e.e cel mai prost gand sa placi pe cineva iar un apropiat sa se cupleze cu acel cineva happy

| RoxyAngel a răspuns:

Este doar parerea mea dar cred ca isi bate joc de tine...Mai bine ai uita de el si ti-ai gasi pe altul. Succes!

| IAmSoDifferent a răspuns:

Sincera sa fiu din cate am inteles eu din aceasta intamplare. parerea mea e ca isi bate joc de tine din moment ce stia ca tu il place (poate ca nu te place, nu te duporta) a vrut sa iti faca in ciuda cu Ana happy... asta e parerea mea

| ღRαmøOoღ explică (pentru IAmSoDifferent):

@euu_8539 : Nustiu ce sa zic, nu cred ca isi bate joc de mine dar poate totusi nu sunt genul lui. Poate asta e toata chichita, dar chestia e ca nu mai pot de mult ce il plac.A da si am uitat sa va zic ceva. in ziua in care i-am spus ca il plac a doua zi am avut apendicita si dupa o zi de internare mau operat.

@T4ny4 : Da ai dreptate dar simt asa un fel de obsesie

@Roxy Angel : Da, cam toti m-ati dat acelasi sfat si cred ca asta e alegerea corecta. Multumesc!

@MasterOfDisaster :Ai dreptate si tu. Desi nu cred ca o sa fiu prada lui vrodata

@nuexistadrogmaitare : Da, cred ca e bine asa.Dar pe Ana nu o pot uita clar.

@Merry24 : Ai si tu dreptate in felul tau