| Gabriella24 a întrebat:

Deci,anul trecut am cunoscut un tip, ne-am placut si a venit la mine pentru un numar de telefon, alea, alea.Totul era perfect ne intelegeam de minune doar ca era o problema...nu prea era promt cand il sunam si avea un comportament cam rece doar ca nu l-am supus la nici un dubiu deoarece era la inceput inca nu erau sentimente am lasat asa sa vad ce urmeaza si am vazut.S-a culcat cu una.Am aflat si normal dar nu am fost suparata deoarece dupa cum mai mai zis nu erau sentimente,nu mi-a picat bine in rest eram ok spre deosebire de tipa cealalta care se ataca si se agita ca un Pepsihee hee.Cand s-a aflat,baiatul de care va spun a vorbit foarte urat cu fata respectiva in schimb de la mine si-a cerut iertare si pareri de rau,alea,alea. Vorbisem si cu fata si mi-a povestit cum se comporta cu ea si mi-am dat seama ca era putin rece cu mine pentru ca nu stia cum sa-mi spuna sau ce stiu eu, era presat deoarece cu ea se purta absolut ingrozitor eu una nu as accepta ce a acceptat acea fata. Dupa toate astea el a plecat din tara si m-a tot sunat si vorbeam ore intregi la telefon, ma suna aproape zilnic iar cu fata aia nu a vorbit decat atunci la inceputul conflictului cand i-a vorbit in ultimul hal.In vara acestui an el a venit acasa si normal ca ne-am intalnit,mi-a dezvaluit multe lucruri despre el,mi-a aratat adevarul si mi-a spus cine este el, imediat dupa, m-a sarutat.De atunci am ales sa-l iert.Ma privea din spatele ochilor lui reci si duri, ma privea foarte frumos, am ramas uimita de privirea sa si de lacrimile ce le stapanea sa nu curga.Ne-am vazut de atunci cam in fiecare zi, m-a si testat sa vada daca sunt sentimente si s-a convins ca sunt SENTIMENTE CURATE la mijloc. Poate imi e putin frica sa nu se repete istoria si de aia mereu ii caut in telefon si nu sterge nici un mesaj de la mine si nu mai intru in amanunte ca voi complica povestea ingrozitor.Mereu imi arata prin fapte dar imi si declara prin cuvinte dragostea se vede clar ca ma iubeste, plange cu mine, face orice pentru mine SI REPET NU PRIN CUVINTE CI FAPTE CURATE.Ca eu sa vad ca nu umbla prin alte parti imi permite sa-i caut in telefon,sa-i las semne vizibile pe gat(ba mai mult el insista) chiar daca si el si eu am trecut de mult de varsta la care am fii tentati de acele jocuri copilaresti,dar totusi o FAC deoarece sunt disperata de gandul asta de a nu ma insela,multi dintre voi veti spune ca nu am incredere in el si ca asa nu va merge, ba da am incredere in el si tin la el dar, e mai dificil.Cum nu locuieste in oras cu mine el are niste afaceri si de cam 2 saptamani vorbim foarte rar adica putin dimineata sau la pranz si putin seara si l-am auzit vorbind cu cei cu care face afaceri este real totul nu sunt inventii sau gogosi vandute.Aseara 13.08. 2013 a spus ca pleaca intr-un alt oras pentru o afacere etc si i-am spus sa ma sune cand termina. Toata noaptea nu m-a sunat si nici azi (14.08)nu m-a sunat deloc.Stiu ca nu ma-nseala deoarece a facut niste juraminte si promisiuni(din propria initiativa)pe care multi dintre baietii care citesc problema mea(daca o citeste vreun baiat)nu ar spune asa ceva dar... Mi-a mai spus ca trebuie sa plece din nou dincolo(si in fine si lui ii este greu si alea,alea)si sa se intoarca dupa jumatate de an dupa care sa se stabileasca pentru mine in al meu oras. Ma foarte deranjeaza ca nu-mi raspunde la telefon si nu stiu, ma deranjeaza. Sper ca am fost explicita, avand in vedere ca eu cunosc situatia la recitirea intrebarii am inteles cum sta treaba sper sa si voi ati inteles.Voi cum ati proceda? Ce credeti ca este de facut? M-a orbit dragostea. Ce parere aveti? Va rog sa ma ajutati.
Celui mai bun raspuns ofer acea fundita. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

In primul rand,fara sa te superi pe mine,nu o spun cu rautate,dar nu mi se pare deloc ok sa-i controlezi telefonul,fiecare are nevoie de intimitatea lui,ca sa zic asa.
in al doilea rand,daca zici ca ai trecut deja de varsta acelor jocuri copilaresti,ce rost mai are sa-i faci semne pe gat,practic "sa-l insemnezi"?
daca zici ca el are afaceri,si nu mai stiu ce,ia gandeste-te un pic,cum s-ar prezenta in fata partenerilor lui de afaceri cu acele semne pe gat, sau in fata cunoscutilor?
crede-ma stiu ce vorbesc, desi sunt fata, la un momendat s-a intamplat sa am si eu niste astfel de semne pe gat si iti dai seama ca nu mi-a picat deloc bine sa stau cateva zile cu ele asa, pana mi-au trecut.deci clar,nu-i mai face astfel de semne!
inca ceva,daca el te iubeste,clar,nu te va insela.
insa,acorda-i si lui libertatea de care are nevoie orice baiat,nu-l mai suna non-stop,poate are treaba,lasa-l ca daca intr-adevar te iubeste, te cauta el!
sper sa nu te superi pentru parerea mea, nu ti-am zis-o cu rautate! am vrut doar sa-ti dau un sfat!
apropo, cati ani aveti, si tu si el?happy

| ywar a răspuns:

Draguta, ma impresioneaza in primul rand calitatea superioara a firului epic... O fi varsta de vina. Si pentru asta spun Chapeau! Doamna
Nu-s aici sa risipesc versuri si rime de iubire, caci pe acest site sunt considerat un dur... Voi spune insa asa:
Cu cat frica ta de a fi inselata este mai mare cu atat probabilitatea va fi mai mare si mai accentuata. Se spune ca nimic, absolut nimic nu este sigur in aceasta existenta cu exceptia unui lucru: intr-o buna zi ne vom stinge si vom lasa in urma ceva, speram [frumos]
Prin urmare dorinta ta de a nu fi inselata e legitima dar nu avea certitudini, cacai juramintele sunt facute sa fie incalcate.
-"Nu m-a sunat! nici azi nici ieri" - Barbatii sunt evident vanatori. In trecut ei ieseau din pestera, se luptau cu animalele pentru a procura hrana si a o duce comunitatii din care faceau parte ori "familiei". Toti barbatii sunt vanatori? Evident "da" raspicat numai ca unii se opresc unde trebuie; altii sar parleazulsi lucrurile devin pe jumatate un mic razboi.
Nu vreau sa zic decat atat - Ai incredere. Barbatul care iubeste o femeie cu toata fiinta lui se intoarce - Parce cu'on revient toujours vers son premier amour.
eu te sfatuiesc sa fii calma si sa ai incredere in el, e primul semn de iubire al unei femei. Partea cu lasatul sa cauti in telefon nu mi se pare normala si e putin amendabila in opinia mea. Nu vreau sa spun mai multe ca iar se "incontreaza in contra mea" comuniatatea si gasesc mesaje private sa ma potolesc si sa nu mai fac pe desteptu'
Iti doresc ganduri limpezi!

| NiKoLeT a răspuns:

Cred ca tu cam exagerezi cu sunatul si telefonul, daca deja iti permite sa te uiti in mobilul sau, inseamna ca nu ascunde nimic si te iubeste. Daca te iubeste cu adevarat nu te va insela, deoarece nu va dori sa se repede istoria din tecuthappy si daca plinge cu tine deacum e dovada ca nu vrea sa te raneasca si sufera el odata cu tn...ashai, cu cit iubesti mai mult, cu atit nu poti vedea prs respectiva suferind.