| buburuza_4437 a întrebat:

deci asta e poveste mea...sunt de 9 luni cu pr meu, insa el este plecat de 3 luni in italia si vine abia la sf lunii.il iubesc enorm, el e cel care pe care l-am cautat mereu.inainte sa plece i-am promis ca nu o sa-l insel si nu l-am inselat, pana acum cateva zile.ma simteam singuura si cum un amic de al meu de la bloc se tine dupa mine de mult timp am zis sa ii acord o sansa. i-am explicat de la inceput ca am prieten si nu a contat asta pentru el. vb cu pr meu la tel o data la 2 zile.am crezut ca o sa pot sa ii fiu fidela insa... tentatia a fost prea mare.nu vreau sa afle niciodata ca l-am inselat pentru stiu ca s-ar supara si sigur ne-am desparti, si nu vreau asta pentru cum v-am spus il iubesc ff mult si ne leaga multe. ii cunosc parintii si el pe ai mei.ma inteleg f bine cu ai lui. pot sa zic ca totul este, sau mai bine zis era perfect in relatia noastra.regret ca m-am lasat purtata de val si l-am inselat tocmai cu cel care mi-a facut mult raw inainte. dar acum s-a schimbat nu stiu e altfel. vreau sa o termin cu tipul de la bloc insa ma tem ca daca o termin o sa spuna ca am fost impreuna si asa o sa afle pr meu.sunt confuza pentru ca imi plac amandoi, dar prietenul meu inseamna totul pentru mine. el a fost cel cu care mi-am inceput viata sexuala, cel cu care am atatea amintiri si cel mai imp parintii mei il accepta, insa pe tipul d la bloc nu il suporta nimeni din cartier si nici ai mei, dar a inceput sa imi placa mult de tot.as vrea sa mi-l scot din cap pe tipul d l bloc, dar cum? il vad zilnic.nu stiu ce o sa faq
voi ce parere aveti? dar va rog sa nu va batetijoc sau chestii de genu.
dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| crisbebe a răspuns:

Chiar tu ai zis:pe prietenul meu il iubesc mult dar pe tipul de la bloc il plac deci este o diferenta dintre a placea si a iubi.Pur si simplu desparte-te de el sau ai putea vorbi cu prietenul tau si sa ii zic:in relatia noastra vreau sa fie sinceritate dar daca tu ma iubesti cu adevarat vei aprecia faptul ca iti spun adevarul cu tipul nu stiu care am avut o relatie dar a fost o joaca ca pe tine te iubesc si cu el a fost asa de...cu tine am toate amintirile si vezi tu ce ii mai zici pe acolo(e mai bine sa afle de la tine decat de la alti care cine stie ce minciuni ii mai zic si cred ca e mai bine prin telefon ai mai mult curaj dar inainte sa ii spui pregateste-l putin cum ar veni spune-i cat ti la el si cat il iubesti si orice s-ar intampla il vei iubi si intreaba-l inainte asa:daca eu vreodata as calca stramb si ti-as zice m-ai ierta sau ne-am desparti? si vezi ce raspunde.dar daca ii zice tipul de la bloc e nasol deci.si cu ala termina odata gandeste-te la clipele petrecute cu prietenul tau si tu cum ai reactiona daca ai sti ca el te inseala si ii spui lu maciucambus ala de la bloc ca s-a terminat totul pentru tine totul a fost o joaca si tu nu ai simtit nimic si ca te desparti de el si daca se mai tine dupa tine nu il bagi in seama si sa vezi ca o sa se sature daca tu nu ii dai atentie.
eu iti urez succcesuri in continuare si nu te mai lasa prada tentatilor ca te pot costa scump si daca ii iubesti cu adevarat...succese si sper ca te-am ajutat

12 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Sa ii spui prietenului tau ca minte ca sa va faca rau fiindca te place laughing

| Tiberius a răspuns:

Inseala-l cu toti amicii tai. Vrei sa fim amici si noi?

| MadalinaDidi a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt de un an si o luna cu iubiii meu si la fel ca iubitul tau este plecat in Italia.L-am inselat, a aflat desi nu-mi doream, m-a sarutat un baiat anume si pot zice ca m-am gandit tot la iubitul meu.Crede-ma ca am trecut prin multe, ma iertat dar a inceput sa se raceasca ccand a venit in tara.Plangeam foarte mult si credeam ca nu o sa mai iesim din situatia asta.El, de iertat, ma iertat dar nu a uitat.Ii venea foarte greu dar pana la urma intamplarea a facut sa plece iar in Italia.Pot spune ca ultimile zile petrecute impreuna au fost foaaaarte frumoase si m-am simtit ca la inceput.Acum este in Italia si astept sa vina.eu spre deosebire de tine mai am de asteptat vrreo 3 luni.dar crede-ma ca nu mai simt nevoia sa-l insel.mi-a ajuns.despartete de acel om

| emega a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine este sa fii sincera. Daca il iubesti, trebuie sa ii spui adevarul, sa il rogi sa te inteleaga pentru ca esti om si e in firea noastra sa gresim. Poate nici el nu a fost asa de fidel cum crezi tu in strainatate. Nu e bine sa ascunzi chestiile astea, oricum, atunci cand vine in tara si va intalniti probabil ca o sa isi dea seama ca ceva este in neregula doar dupa comportamentul tau din moment ce te simti vinovata si chestia asta te macina.
Dar trebuie sa iti amintesti ca ai si tu o vina a ta pentru ca nu i-ai fost fidela.
Sper ca te-am ajutat, ai grija de tine si vezi ce faci happy!

| Ralucutza a răspuns:

Sper ca nu o zici si tu : ii iubesc pe amandoi! pentru ca asa ceva nu exista. Cu care vrei sa fii? Cu prietenul tau? Ce-o sa zica cand o sa afle ce ai facut? O sa mai vrea sa fiti impreuna? O sa te creada daca ii spui ca iti pare rau? Tu il cunosti cel mai bine si iti stii relatia- vorbeste cu el. Merita sinceritatea ta

| buburuza_4437 explică:

Am 16 ani.nu nu are cum sa ma insele acolo pentru cu e si sora lui cu el si sta toata ziua la munca.

| yoelidutza a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator, bine ca noi ne-am mai certat cand el era plecat, inca nu venise acasa si i-am zis ca m-am cominat cu unu cand eram certati, ceea ce nu-i adevarat ca nu eram certati, si eu ma simteam vinovata ca l-am inselat si de aceea i-am spus adevarul, cred ca daca nu ii spuneam eu oricum afla asa ca a fost mai bine sa afle de la mine, m-a iertat si suntem si acum impreuna, avem 4 ani, atunci cred ca aveam un an sau mai putin, faza naspa ii ca atunci cand ne mai certam uneori imi aduce aminte ce fata "cuminte" am fost... poate nu ti se pare cel mai bine dar cred ca ar trebui sa ii spui adevarul, mai bine sa afle de la tine decat de la altcineva, acum tu faci cum vrei, bafta!

| stillhartu a răspuns:

Cred ca tu astepti acum raspunsuri de la noi gen "nu e nimic, ramai impreuna cu el". Iti garantez ca vei avea remuscari multe daca nu-i vei spune si atunci, inevitabil relatia voastra se va schimba. Si chiar daca vei reusi cumva sa ascunzi acest lucru, intr-un moment sau altul, iti vei primi si tu rasplata. S-ar putea sa te insele si el, s-ar putea sa nu mai aiba sentimente fata de tine, s-ar putea sa se desparta de tine. Desi aparent exista doua cai, sa-i spui sau sa nu-i spui, de fapt, ajunge doar la una.Pentru ca indiferent de ce vei face, la un moment dat tot acolo vei ajunge. Bineinteles, exista sanse mari ca baiatul acela sa fie un om extraordinar de intelegator si sa accepte ceea ce s-a intamplat. Depinde foarte mult si in ce mod l-ai inselat. Faptul ca ai stat cu el de mana, v-ati sarutat sa zicem ca nu cosntitue un asa mare delict. Dar daca a ajuns mai departe aici...
In final, ai facut ceva ce nu se face, ai gresit si intotdeauna omul suporta consecintele. Iti inteleg perfect situatia pentru ca si eu am avut candva 16 ani si un prieten inselat. Pana la urma, toate se rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate pot sa-ti spun ca relatia ta la care te uiti mandra precum in fata unui steag flutura a despartire irevocabil si definitiv.
In majoritatea cazurilor se intampla frecvent ca unele tinere sa aiba relatii si cu amicii prietenului, unele sunt capcane puse de catre baieti, amicii si prieten prin complicitate, fie pentru a incerca propria prietena presat de anumite vorbe ori ganduri fie pentru a gasi un motiv intemeiat despartirii ce urmeaza a fi invocat fara drept de apel cand prietenul poate avea pe altcineva.

Pot sa-ti spun ca baietii se lauda uneori, apoi sa stii ca amicul de relatie ascunsa la un moment dat o sa fie gelos cand observa gesturi tandre dintre tine si iubitul oficial si o sa reactioneze prost, in final totul o sa se afle, asta daca nu cumva s-a aflat deja si nu o sti.
Ai facut o greseala foarte mare, enorm de mare, ti-ai stricat singura o relatie care ar putea sa fi fost ultima din fata altarului, asta pentru ca nici o eventuala relatie cu amicul ascuns nu tine, acesta se va gandi mereu inevitabil si nevoit ca esti usor de cucerit, nu ai personalitate, nu se impaca cu gandul ca te-ai culcat cu amicul lui, adica actualul iubit oficial si in final doreste o fata straina de care nu-s tie aspecte negative.
Nu te condamn, gestul tau a fost insa nesabuit, cu atat mai mult cu cat ai ratat o sansa de a avea pe cineva care in sfarsit sa te duca mai departe in viata si sa-ti jure credinta.
Esti predispusa unor fantezii neimplinite, m-am uitat in intrebarile tale, am citit un pic dincolo de ele, am vaga convingere ca ai sa suferi foarte mult, nu sti sa te opresti cand trebuie, nu te poti controla.
este cazul sa-i recunosti iubitului ca ai gresit, evident ca totul se termina, dar sa se termine cu ambii, apoi gaseste un alt suflet, invata din greseala trecutului altfel o sa fi condamnata la singuratate si mereu prietenii te vor insela pana te vor calca.

| clausweet a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita... daca nu e langa tine persoana la care tii se intampla sa o inseli cu altcineva gandindu-te la persoana pe care o iubesti, asta este alegerea ta, alege-l pe cel la care tii mai mult, si cu care poti sa ai un viitor fericit. sper ca te-am ajutat happy

| Madalina_7770 a răspuns:

Buna ar fi mai bine sa alegi persoana care iti place mai mult si cu care te intelegi mai bine. Eu in locul tau l-asi lasa pe tipul din bloc si sa fiu ce cel din Italia, ai mai multe momente frumoase cu el. Succes la alegere:X:X

| Catalinaaaaaa a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, daca il iubeai nu faceai chestia asta, cati ani ai?