| Lovss a întrebat:

Buna,deci ce șanse sunt sa rămân însărcinată daca fac sex neprotejat înainte cu 5, 6 zile de ciclu. Precizez că am ciclu regulat.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

0 (ZERO) fiindca ultimele 9-11 zile fac parte din faza/perioada INFERTILITATII ABSOLUTE a oricarui ciclu menstrual.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul tau menstrual este regulat se poate determina ziua menstruatiei viitoare. In aceste conditi se poate sti mereu precis in care zi a ciclului menstrual este intretinut sexul. Este stabilit stiintific si medical ca perioda ultimelor 9-10 zile ale ciclului menstrual, apartin periodei INFERTILITATII ABSOLUTE. Astfel ca in cazul in care sexul este intretinut cu doar 5-7 zile inainte de data de incepere a menstruatie, rezulta ca acel sex are/a avut loc in perioada celor 9-10 zile 100% NEFERTILE situate inainte de menstruatie. In consecinta poti sa intretii contacte sexuale fara teama/ingrijorare, fiindca este stiut si cunoscut pe baza determinarilor atat stiintifice cat si a celor medicale, ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent de caracteristica acestuia, de a fi un ciclu menstrual de tip REGULAT sau NEREGULAT, niciodata si in nici-o situatie, in aceasta perioada a ciclului NU poate exista in uterul femeii un OVUL VIABIL. Din acest motiv in aceste ultime 9-10 zile ale ciclului menstrual sperma poate fi ejaculata de catre barbati in vagin la terminarea fiecarui contact sexual fara retinere, in mod intentionat, fiindca spermatozoizii existenti in SPERMA chiar si in cazul in care reusesc performanta ca printr-o adevarata minune sa patrunde in UTER, nu vor gasi niciodata un OVUL VIABIL pe care sa-l si fecundeze si aceasta sa se transforme intr-o sarcina. In aceste conditii si daca sperma a fost ejaculata IN VAGIN, formarea sarcinii este IMPOSIBILA in totalitate. Multa sanatate!