| Ingerparasit a întrebat:

Deci daca ma credeti plang incontinu de ceva timp pentru ca persoana iubita ma uraste de moarte si a mai pus-o si pe sorasa sa vb cu mine sa ma faca in toate felurile, h nu stiu ce s-a intamplat cu el pentru ca era alt om, m-a inselat inainte a ne dsp cu o fata mai mica decat el cu 2 ani...eu chiar il iubeam si il iubesc de mor, i-as da viata pentru el jur, as vrea sa mor ca in ultimul timp ma cert cu toata lumea, dar mai am un motiv sa traiesc, reau sa cuceresk un baiat super frumos si de treaba dar prietenei mele ii place de el dar lui de ea Nu, r fi bine sa incerc ceva cu el? el cred ca ma place putin pentru ca mi-a dat multe motive dar ma si gandesc la fostul iubit pentru ca il iubesc muult...pe care sa il aleg? P. S: primul m-a facut ff mult sa sufar si am fost de muuulte ori imp si credeam ca ma iubea, a fost primul iubit al meu de 3 ani am fost tot imp prin cearta si prin iubire am trecut timp de 3 ani

3 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Tu esti pe primul loc in viata ta! N-ai de ce sa-i ceri voie prietenei tale pentru ca nu e pe contractul ei.Incearca! Numai cu ajutorul iubirii poti infrange supararea! De fostul, nici n-are rost sa-ti vorbesc, jigodie...

| heiii a răspuns:

Pai.vorbeste cu prietena ta. spune'i cv gen: stii cat sufar din cauza lui x.lasa'ma sa incerc cu baiatul asta.'' daca pe ea nu o plc nu are rost sa nu incerci si tu. daca baiatul ala nu mai vrea sa auda de tine.te uraste.asta e...n'ai ce face.viata merge inainte. big grin bafta!

| alexuta4you a răspuns:

Gandeste bine daca merita sa te impaci cu fostul te-a inselat si daca a facut-o o data o va mai face incontiuare si daca te-a facut sa sufei vrei sa o iei de la inceput, iubirea nu inseama suferinta.Viata merge in contiunare eu zic sa incerci acest nou baiat nu ai nimic de pierdut