| meedenisa a întrebat:

Ce as putea sa fac sa il uit pe fostul meu prieten? Adica noi am fost impreuna aproape un an dar il simteam de la un timp foarte distant fata de mine si imi ascundea anumite lucruri dar am trecut peste toate pentru k il iubeam si inca il iubesc foarte mult dar nu ii pasa de mine pur si simplusad! acum el e cu altcineva dar nu pot accepta chestia asta! nu pot trece mai departe! a fost primul meu iubit si era genu asa de "smecher" ca mai multe fete dar intotdeauna am trecut peste orice chiar si peste faptul ca ma insela, iar acum am ajuns tot eu sa sufar! ce sa fac?

11 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Trebuia sa te desparti de el daca te insela, nu sa il ierti.

| Dariusuu a răspuns:

Buna.

Baiatul acela nu te merita. De ce nu lasi pe altcineva sa te face fericita?

Uita-l. Desigur nu e usor.

Uitarea necesita timp, nu te mai gandi la el asa vor disparea sentimentele si incet incet nu iti va mai pasa de el.

Numai bine iti doresc.

O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal să suferi, deoarece îl iubeşti.
Trebuie să o iei încetişor. Încearcă să nu te mai gândeşti la el.Fă ce îţi place, iar când simţi nevoia să plângi, să te descarci, nu ezita.E foarte important să vrei să-l uiţi.Fii ambiţioasă şi dacă o să te contacteze, nu îi răspunde. Ignoră-l total pentru că nu merită.
Ai grijă ce faci şi treptat, lucrurile se vor reglementa.

Succes şi ai grijă de tine.

| meedenisa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| meedenisa explică (pentru anonim_4396):

Ms...am incercat sa il uit si am am avut cateva relatii dar foarte scurte pentru ca imi bateam joc de ei asa cum a facut si fostul cu mine si se termina ff repede fiindca nu puteam sa il uit pe el si sa iubesc pe cel care merita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru meedenisa):

Dacă cineva şi-a bătut joc de tine, nu înseamnă că toţi sunt aşa şi vor proceda la fel.Nu mai fă greşeala de a te implica într-o relaţie fără să ai sentimente.
Pe viitor, când simpatizezi pe cineva şi vrei o relaţie cu respectivul, implică-te cu adevărat şi 'pune suflet', în momentul în care eşti sigură că te merită.

Numai bine!

| blueheart a răspuns:

Hei! Stiu ca este greu, nu poti uita usor persoana pe care o iubesti.Dar atunci cand nu te mai vrea in viata lui nu are rost sa te mai gandesti. Daca te-ar fi iubit cu adevarat nu ar fi renuntat niciodata la tine, nu te-ar fi inselat, nu te-ar fi mintit.Suferi degeaba pentru cineva care nu te-a meritat si care nu te merita.
Iubirea inseamna daruire,incredere,comunicare,sinceritate,pasiune,tandrete,nu ceea ce simti tu acum sau ce ai simtit cand ai aflat adevarul despre el.
Incearca sa mergi mai departe in absenta lui, sa te regasesti pe tine, sa ai incredere in tine, esti o persoana speciala, meriti sa fii iubita nu sa simti durere si regrete.
Ia-o ca pe o lectie de viata.Zambeste oricat ti-ar fi de greu, zambeste printre lacrimi pentru ca si maine e o zi... happy

| Omnitrix a răspuns:

Pai, incearca sa gasesti si tu pe cineva in care sa-ti gasesti un sprijin, poate un nou prieten... Fii ambitioasa si totul va trece de la sine. Ai grija de tine si uita-l.e mai bine asa!:* Funda?

| scama100 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, daca ar fi dupa mine as incerca sa il fac sa vada ce a pierdut, pentru ca daca chiar il iubesi e normal ca si el sa iti ofere tot ce ai nevoie (simpatie, atenti si cel mai important dragoste), daca iti doresti din toata inima sa fi iarasi cu el intr-o zi o sa fie iarasi cu tine
Mult succes!

| Tanase_Dianna_1994 a răspuns:

Incearca sa iti ocupi timpul cu ceea ce iti place happysi vei reusi! ce nu te omoara te face mai puternica:*

| alice55 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu il uiti si sa ii ascunzi si tu lucruri banale si sa ii spui daca tu imi ascunzi lucruri si eu iti ascunt termini tu termini si eu