| CutieFaraCiocolata a întrebat:

Deci e mai complicat : acum 2 ani am primit de la un coleg [x] ceva ( o bijuterie mai precis.si inca sa va mai spun ceva mi-a dat mie si unei colege - nu va ganditi la inel de logodnalaughing). Sincer pe el nu prea il vedeam (adica era mai timid, infine dar se mai baga cateodata in vorba cu mine cu cate ceva care nu are nici o logica, ex: eu vorbeam cu o prietena despre un joc si el ma intreaba "Ai vazut la televizor cum a murit aia?"laughing)Anu` trecut a venit la noi o fata pe care o plac toti baietii ( sincer nu stiu de ce pentru ca nu e cea mai frumoasa fata pe care am vazut-o sau macar din clasa de fapt nu e prea frumoasa). Deci dupa cum am spus o plac toti baietii chatterbox inclusiv x asa ca i-a dat si ei ceva (o jucarierolling on the floor). Si acum stau pe langa banca x pentru ca avem noi un grup >acolo:. Si o inceput sa imi placa de x.Boon`. Problema 1. e ca in fiecare zi incepe sa-mi place din ce in ce mai mult de el (asta e ce sa-i faci). Problema 2. e ca nu stiu daca ma mai place (mentionez ca el nu stie ca il plac). Acuma vreau sa va intreb daca sa aflu daca ma mai place si sa incerc ceva sau sa renunt.Recunosc ca cateodata ma mai dispera da` intr-un mod dragutlaughing.

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Daca il placi cu adevarat lupta pentru el atragei atentia,stai in preajma lui,glumeste cu el. tachineazal in gluma,cautai privirea,Si vezi cum reactioneaza. Daca merge spune-i ce simti nu lasa sa til ea alta,marturiseste-i ce simti, nu pierzi nimic, daca te refuza el este las

3 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Eu zic ca nu ai nimic de pierdut, de vreme ce nu-l ai nu ai cum sa-l pierzi! de ce nu incerci prin niste zambete! trebuie sa-si dea seama cumva de sentimentele tale!
aaa...j ink ceva!
daca afla si nu-ti va rasp sentimentelor nu te rushina! la toata lumea se intampla mai devreme sau mai tz!

| BuBu_3625 a răspuns:

Zii in fata!winking

| alynutzza_4397 a răspuns:

Vrei sa stii varianta mea? ca u esti o aiuristica