| emiliaconstantin2005 a întrebat:

Bună.Deci eu m-am întâlnit cu un băiat la o petrecere pe care îl cunoșteam de mult și el pe mine.Si a venit la mine să vorbim toată seara și asta am făcut. Apoi am decis să ieșim peste câteva zile, ceea ce am făcut și mai mult am ieșit să ne cunoaștem mai bine.Mi-a povestit de familia lui, prietenii lui.In fine noi practic eram într-o relație și toată lumea știe și încă se vorbește ca suntem.Problema mea e ca noi nu prea am mai vorbit și ieșit mai deloc aproape, și nu înțeleg dacă mai suntem împreună sau nu.Stiu ca e o intrebare stupida, dar nu stiu ce sa cred.Imi puteti da sfaturi sau idei.

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ati stabilit ca sunteti intr-o relatie sau doar ati presupus?
Pare totul prea pe repede inainte, faptul ca nu ati iesit poate fi de inteles, munca / scoala, poate aveti timp doar in weekend dar nu exista scuza sa nu comunicati, daca nu intelegi daca mai sunteti impreuna inseamna ca nici nu ati fost, a existat o conexiune de moment care s-a pierdut, nici unul din voi nu spune nimic, e prea sec se lasa linistea, de ce nu vorbiti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai vorbește cu el. Noi chiar nu avem de unde ști.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu stiu cat e de ok sa presupui ca erati intr-o relatie.Cat timp s-a desfasurat totul? Sa stii ca normal este sa va cunoastesti la inceput si apoi, amandoi, de comun acord stabiliti verbal cand sunteti oficial intr-o relatie.Altfel, e doar un joc obositor de presupuneri si interpretari mai mult sau mai putin eronate.Ia legatura cu baiatul, lamuriti care este treaba.Comunicarea e cea mai importanta!

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Nu ati iesit impreuna, nu ati lcouit impreuna, nu ati avut program comun = NU aveti o relatie.
V-ati intalnit dupa o vreme, ati reinnodat niste amintiri, NU aveti o relatie. A fost un moment.
Trebuie sa intelegeti ca oamenii sunt schimbatori si ca nu e bine sa ne punem speranta in ei. Nu va vindeti singura vise si nici ce cred cunoscutii nu e important. Este important ce simtiti dumneavoastra.