| emiliaconstantin2005 a întrebat:

Bună.Deci eu m-am întâlnit cu un băiat la o petrecere pe care îl cunoșteam de mult și el pe mine.Si a venit la mine să vorbim toată seara și asta am făcut. Apoi am decis să ieșim peste câteva zile, ceea ce am făcut și mai mult am ieșit să ne cunoaștem mai bine.Mi-a povestit de familia lui, prietenii lui.In fine noi practic eram într-o relație și toată lumea știe și încă se vorbește ca suntem.Problema mea e ca noi nu prea am mai vorbit și ieșit mai deloc aproape, și nu înțeleg dacă mai suntem împreună sau nu.Stiu ca e o intrebare stupida, dar nu stiu ce sa cred.Imi puteti da sfaturi sau idei?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai tu stii ce sentimente ai pentru el.
Un sfat de la mine ar fi de prisos.

| emiliaconstantin2005 explică (pentru darrio2007):

Așa e, eu chiar țin la el.Dar dacă nu am mai vorbit deloc de ceva timp(ar veni aproape o sapt fără mici mesaje care au fost din partea mea pentru ca am zis ca poate crede ca nu imi place de el, asta mi-a zis ca crede odată și m-am gândit la asta) nu știu ce să cred.Toata lumea crede ca suntem împreună dar eu nici nu știu ce suntem

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai, dar trebuie sa fii extrem de mica de varsta, daca nici macar atata lucru nu poti intelege, daca viis a ne intrebi pe noi ceea ce ti-ar putearaspudne numai baiatul ala.

| Freya1 a răspuns:

Te-ai gândit sa vorbești cu el poate, despre treaba asta.Sa ii spui un "bună, ce mai faci? ne mai băgăm în seama sau ne vedem de viata? ca să stiu".
Sau dacă nu pur și simplu sa nu îl ignori și sa o rupi tu mai sigur.

| ioana748 a răspuns:

Adică nu te mai cauta?

| KovacsB a răspuns:

Baietii sunt mai mototoli, trebuie sa preiei initiava daca iti place de el.

| Xox0 a răspuns:

Daca ultima oara tu ai initiat comunicarea si el tot te ignora, vezi-ti de viata si nu il contacta.
Nu e o persoana valabila emotional.

| norisorulpufos a răspuns:

Daca nici macar nu v-ati sarutat sunteti doi straini.