| creatza96 a întrebat:

deci... fostul s.a despartit de iubita lui, cu care nu a stat decat cateva zile, si eu de iubitul meu cu care am stat 1 luna si acum eu vorbesc cu fostul. am ales sa ramanem prieteni si sa nu ne uram. cat am vorbit,am glumit,a inceput sa-mi zica,, draga",,, urato" ceea ce nu o facea cand am inceput sa vorbim la inceput doar ca simplii prieteni. si eu chiar mi.as dori sa fiu din nou cu el pentru ca imi place de el, si el oarecum simt ca mi.a aratat si el ca si.ar dori sa fim din nou impreuna, cu toate ca mi-a zis ca noi vom vorbi doar ca prieteni, si ca ma suna doar din bun simt si din respect. in fine... si ieri am vorbit cu el si m.a intrebat daca il mai iubesc, si eu i.am zis ca nu.ti pot raspunde la intrebare, si doar daca mai tin la el. si in fine a intervenit o problema si a zis ca el imi va zice maine raspunsul, daca ii dau si eu raspunsul prin mesaj. i.am dat mesaj, i.am zis ca,,da,inca mai tin la tine". asa. azi m-a sunat si a zis ca raspunsul meu nu prea a fost convingator. si a zis ca el imi va zice raspunsul dupa ce ii voi raspunde si eu la intrebarea,,ma mai iubesti" si acum am nevoie de un raspuns,sa ii zic ca inca il iubesc,dar in acelasi timp sa nu creada ca sunt innebunita dupa el, si sa il las pe ganduri, si sa il fac mai curios. va rog frumos ajutati.ma,dau funda. plzz. mersi :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Casandra a răspuns:

Iti dau eu cateva posibile raspunsuri,din care daca vrei,poti alege,sau te mai gandesti tu...
-Inca suntem pe acelasi drum(semnificatie:Te iubesc si stiu ca si tu pe mine)
-Realitatea mea e visul de a apune impreuna (semnificatie:Te iubesc,si as vrea sa fim impreuna pentru totdeauna)
-Daca vrei sa aflii raspunsul meu, cauta cheia inimii mele, caci in ea vei gasi ceea ce cauti

El deja stie ca il iubesti, dar asteapta sa ii spui tu asta.te sfatuiesc sa ai grija si sa fii atenta pentru ca lumea e plina de mincinosi, si uneori in acea categorie se incadreaza si persoanele la care te astepti cel mai putin. Uneori ai impresia ca cineva tine la tine.nu uita,poate fi doar o iluzie
Cel mai bine ar fi sa-i spui ceva in gen:
-Ar trebui ca raspunsul tau sa nu depinda de al meu... ceea ce simti pentru o persoana nu e o joaca,nu e un schimb de replici. spune tu ce ai de zis, fara sa mai astepti ceva de la mine.

Sti, baietii daca vad ca tii la ei, e prea usor pentru ei, esti ca a lor...e mai bine sa-l lasi sa se chinuie putin sa te castige...asa te va pretui mai multwinking.
Ai grija si succes! :*

| creatza96 explică (pentru Casandra):

Pai stii daca eu nu ii arat ca tin la el, sau daca ma las greu de cucerit cred ca o sa renunte de a ma mai cauta si sa se mai chinuie pentru a ma castiga, si imi este teama sa nu il pierd fiind ca mie imi place de el, dar daca imi dai si un sfat cum as putea vb cu el in asa fel sa ma caute dar sa nu.si piarda speranta, si sa ma poata pretui, pentru ca in prima relatie cu el nu a stiut... mersi :*:*:*

| Casandra a răspuns (pentru creatza96):

Daca renunta inseamna ca nu te vrea cu adevarat, iar pentru persoane care vor doar sa te foloseasca, oricat le-ai iubi, nu merita sa-ti sacrifici timpul, iubirea si fericirea...

| creatza96 explică (pentru Casandra):

Deci imi poti zice cum ma pot comporta cu el ca sa ma caute si sa il fac sa vada cat de importanta sunt eu pentru el?

| Casandra a răspuns (pentru creatza96):

Alegi din ce ti-am scris in primul raspuns...si nu-ti fie teama ca-l pierzi... daca te vrea cu adevarat nu va renunta prea repede. Daca renunta, nu te merita

8 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Nu te putem ajuta noi. Doar tu stii ce e in inima ta si ce sa alegi.

| Matt24 a răspuns:

El a scapat de fosta si acum cauta altceva si te-a gasit pe tine prima.Tu il cunosti mai bine si ii stii o parte din trecut si caracter, tu poti decide, nu noi.

| grab a răspuns:

Propune-i sa aflati impreuna in urmatoarele zile/luni si poate descoperi ca isi ascunde niste dubiosesnii in spatele acestei agasari.
Tu poti sa ii dai raspunsul pe care vrea sa il auda, nu te costa nimic sa tastezi un "DA!" sec pe telefon dar de ce are nevoie de asta? A pus vreun pariu sau iubeste la norma, care-i sensul?

Nu te ascunde de el dar nici nu te oferi pe tava, altfel de ce te-a mai lasat Dzeu femeie daca nu sa fii cucerita?
Aia cu tin la tine ii e arhisuficient deocamdata, pentru mai mult sa merite nu sa astepte mura-n gura ca un milog!
Tu de milog ai nevoie sau de barbat?

| MCG a răspuns:

Fa ce e mai bine pentru tine!