| anonim_4396 a întrebat:

Deci... mie`mi place ffffffoarte mult de un baiat. Ma baga in seama si de fiecare data el ma saluta pe mine. Acum cateva zile am aflat ca ar vrea sa fie cu mine doar ca vrea sa vorbesc mai mult cu el... Sa il salut si eu. nu numai el pe mine. De fiecare data spun ca data viitoare il salutt il intreb ce face dar cand il vad mi`e foarte rusine si debea pot sa-i raspund daca ma intreaba ceva. Ce ar trebui sa facc? P. S. am 13 ani jumate si el are 14. Si nu vreau sarpunsuri gen "vezi-ti`ti de scoala, esti prea mica" sau ceva de genu. Mersi si FUNDAA!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce sfaturi ai vrea să primești?
Să tragi de el? Să-l iei la bătaie? Să-l inviți la tine în dormitor când părinții sunt plecați?
Dacă ești atât de timidă ce pretenții să ai de la tine?
Curaj și comunică cu el.
Pa, pa.

| englezuc a răspuns:

Daca nu vorbesti cu el, va crede ca il respingi. vorbeste cu el! nu-tie rusine / frica. gandeste-te. daca ati fi impreuna ti-ar fi rusine sa ii vorbesti. si inca ceva. cand vorbesti cu el, mai fai cate un compliment. ca iti place tricoul. sau orice altceva legat de el. multa bafta. bye bye

| Lollipik a răspuns:

Stai langa el pe canapea... bagate in viata lui... fa-l sa se simta bine in permanenta ta big grin

| Kissmeassbeibii a răspuns:

Pai ar cam trebui sa iti lasi rusinea la oparte sh sa fi mai indrazneata. Gandeste-te ca ai sanse la el asa ca cel mai bine ar fi sa iti faci timp sa vorbesti cu el.; x Te pup sh sper ca sfatul meu sa foloseasca;>