| Sebastian222 a întrebat:

.deci problema mea.cu o fata:X.deci ea stie ca o plac si ea zice ca tine mult la mine, ca ma iubeste,si cand era in vacanta la tara eu iii mai furam cate o sarutare, ea zice ca a fost dulce ca i-a placut...da faza e ca atunci cand mai vine ea aici eu tot trebuie ca sa ii fursad da faza e ca ea mai se intelege bine cu un baiat si pe mine ma enerveaza...ea zice ca ar face orice ca sa nu ma pearda ca sunt cel mai bun prieten a ei,, iar eu nu prea rezist sa vorbesc cu ea nici macar o zi:sad si ei nu ii place ca sa isi bata joc de iubire si e mai sensibilahappy deci eu nu stiu ce sa cred straight facepoate ma ajutati voi

Răspuns Câştigător
| dragonladyflame a răspuns:

Din moment ce zice ca te iubeste, ce esti cel mai bun prieten si nu vrea sa te piearda e clar.in general noi, fetele mai sensibile, nu stim cum sa reactionam in anumite situatii de genu-imi place de x, e atat de ok si prietenos si ma place dar y e atat de frumos si imi place de el, chiar daca el nu e in limba dupa mine-atunci ii spui celui mai bun prieten ca nu vrei sa-l pierzi si ii faci cat poti pe plac dar nu insisti tu prea mult asupra lui.asa face ea.zic eu din experienta.trebuie s-o intelegi ca e indecisa.asa ca lasa-i timp, dovedeste-i ca ii esti alaturi cat poti anytime si incearca sa o intelegi cat mai mult din toate punctele.asta ar trebui sa ii schimbe orientarea si sa isi dea seama ca meritiwinking sper sa iti fie de folos.bafta

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Asculta mai putin ce zice si priveste mai atent ce face. Si vezi ca de obicei cand doi se cearta al treilea castiga, nu fii gelos pe celalalt ci implic-o pe ea mai serios cu tine. Si las-o si pe ea sa vina spre tine, ai rabdare, n-o sufoca dar nici n-o lasa se indeparteze prea tare. Vrea sa fie alegerea ei, asa ca nu insista dar nici sa nu creada ca o sa o astepti la infinit. Ai putea s-o faci un pic geloasa, dar foarte discret si doar chestii de genul ca se uita si altele dupa tine.

| mona a răspuns:

Fata te place si ar face orice sa nu te piarda, ai incredere si nu te panica, daca mai vorbeste si cu alti baieti nu inseamna ca o pierzi, e normal sa ai mai multi prieteni[amici]cu care sa mai socializezi, nu fi gelos ca nu cred ca i cazul

| Genessis a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa lasi totul sa decurga de la sine.Adica,fii in continuare cum ai fost cu ea.Incearca sa o intelegi, sa o asculti, sa o sfatuiesti, sa ii dai dreptate, lucruri de astea care o vor face sa se apropie mai mult de tine.Nu ii da de inteles ca esti gelos, fii doar tu! Oricum, din cate ai spus tu, pare sa te placa pe tine, iar cu acel baiat doar sa se inteleaga bine. Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| Sebastian222 explică (pentru Genessis):

Da eu sunt in continuare asa cum am fost cu ea, noi suntem prieteni buni fiind cel mai bun prieten o ascult si o sfatuiesc, da eu nu i dau de inteles ca sunt gelos da simte ea, cand am ceva ea simte ca e ceva cu mine si invershappy

| OSimplaFata29 a răspuns:

Uite... fetei ii place foarte mult de tine si chiar se vede asta. nu te mai ingrijora atata si ai mai multa incredere in ea happy cred ca dupa ce o sa incepi sa o intelegi relatia o sa mearga mult mai bine big grin