| catzelushdeplush a întrebat:

deci problema mea e foarte incurcata. Sunt cu un baiat de aproape jumate de an si ne intelegem foarte bine. Mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste si asa... dar o prietena de a lui se tot baga intre noi, zice ca se intelege foarte bine cu el ca il vede doar ca pe un frate. Dar ea are alte intentii cu el fiindca de atatea ori cat poate baga bete-n roate intre noi. Iubitul meu i-a spus mai demult sa i dea pace sa nu-l mai sune dar ea tot insistex( eu una nu mai suport. Si ma cert cu el doar din cauza ei si i-am spus ca daca nu o lasa odata cu mine nu mai are ce discuta si sincer nu merita sa ne certam noi doi din cauza ei. Azi i-am spus din nou iubitului meu sa vorbeasca cu ea si mi-a zis ca daca nu intelege o obliga sa se indeparteze de noi. Daca nu merge ce ar trebui sa fac? La cat m-a provocat i-as da o bataie dar sincer nu m-as cobori la nivelul ei dar ma scoate din saritecrying ce sa fac?

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pune-l sa-si schimbe numarul,sa o evite total, sa o bruscheze verbal, daca e cazul.Ce-i asa de greu?! Nu cumva lui ii place sa se tina aia de fundul lui?

| ignore a răspuns:

Arata-i prietenului tau k ai incredere in ea si ignoratio. mergeti aman2 si stati cat mai de[parte de ea. daca nu merge nici ideia ta cu bataie nu e rearolling on the floor.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Incearca sa nu o bagi in seama daca va intalniti si nu ii mai raspunde la telefon cand suna.Roaga-l si pe iubitul tau sa nu ii mai raspunda.Nu are el nicio vina ca tipa suna ca o disperata, dar daca vezi ca nu ii raspunde si o neglijeaza total, atunci nu aveti de ce sa mai va certati. Ignorati-o total amandoi si o sa se lase pagubasa.Considerati-o ca pe o persoana care o cunoasteti doar din vedere. Sper sa va reuseasca.Succes!

| AlexaMarina a răspuns:

Chiar nu merita sa te cobori la nivelul ei. Daca spui ca pe prietenul tau nu il intereseaza de ea nu ai de ce sa iti faci griji.Eu zic sa incerci sa eviti sa te certi cu prietenul tau pentru una ca ea. Daca ea nu intelege cu binisoru' inseamna ca are o problema.Nu merita sa o bati sau ceva de genu asta, desi uneori asta e cea mai buna solutiehee hee