| cristina_2603 a întrebat:

deci, problema sta in felu urmator:am o prietena care mi-a cerut ajutorul, iar eu nu prea pot s-o ajut si sper ca voi sa ma ajutati pe mine ca sa o pot ajuta pe ea (cam confuz, stiu laughing) asa... acum aproximativ un an, prietena asta a mea a inceput sa-i placa un baiat. dintr-o sursa a aflat ca si baiatul ala o placea. intr-o zi baiatul ala i-a spus pe mess ca o place. la un momendat, in timpul vacantei de vara, prietena asta a mea a observat ca nu-i mai place de acel baiat, insa dupa cateva luni de scoala a inceput din nou. acum ea nu stie ce sa faca
: sa-i spuna ca-l place sau sa incerce mai intai sa afle daca o place? care e parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| KamyKaze666 a răspuns:

Spune-i sa faca ce credee ea
Ce e in inima ei findca nici pe bietul baiat nu il poate streasa findca toti stim ca noi baieti nu suntem in totalitate dedicati unde-i fete
Decat daca chiar o iubim
Findca sentimentul continua sa traiasca si cu cat va termina mai repede cu aceasta "relatie"
Findca sentimentul cu cat este mai lung cu atat devine mai puternic

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai ar trebui intai sa afle daca o place, si dupa ii poate spune.

| PinkLips847 a răspuns:

Prietena ta ar trebui sa isi asculte inima si sa isi puna intrebarea: il mai plac sau nu? sa se puna in ambele situatii si sa isi asculte inima. Doar ea poate decide pentru ea ce e mai bine. Baftakiss

| ale23 a răspuns:

Deci eu cred, adica sunt sigura ca daca prietena ta ar vorbi cu baiatul respectiv si iar zice ea singura ca il place si ca vrea sa stie daca si el o place ar fi mai ok...pt ca ar da dovada de curaj si baiatul ar aprecia asta(depinde cati ani are el)... daca ar pune pe altcineva sa intrebe poate el ar minti-o pe persoana care il intreaba si tot n-are de unde sa stie sigur, aasa ca nu are ce pierd. Multa bafta:*

| Necuu a răspuns:

Cel mai bine sa steie de vorba cu el, sa-l cunoasca cat mai bine si apoi sa vada daca o place cu adevarat.Pe parcursul acestui timp s-ar putea sa se indragosteasca si ea de el. Fundita happy

| cristina_2603 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. toate mi s-au parut bune happy

| coco64 a răspuns:

Parerea mea este sa incerce sa il cunoasca mai bine ca sa isi dea seama de sentimentele ei. Toata confuzia vine de acolo ca nu il cunoaste prea binehappy