| XWhiteRoseX a întrebat:

Buna, deci sa incep cu inceputul, m-am reintalnit cu un baiat pe care il cunoscusem cu cativa ani in urma, pe vremea aia eram in timpul liceului iar toata vacanta de vara din anul acela am petrecut-o impreuna, apoi am pierdut legatura definitv pana in decembrie anul trecut. Pe 26 eram in autogara asteptam o verisoara iar el atunci ajunsese cu un prieten, prima data am vazut ca se uita la mine dar nu am dat importanta nici nu l-am recunoscut, iar cand a plecat isi tot intorcea capul apoi s-a oprit putin si a inceput sa se uite foarte insistent apoi a plecat. Habar nu aveam cine e si ce vrea. Dupa 2 zile primesc o cerere de prietenie pe Facebook, am acceptat-o si mi-a scris doar"buna, ma mai cunosti?" iar eu i-am raspuns ca nu, nu mi-a zis numele dar mi-a explicat cand si cum ne-am cunoscut. Atunci mi-am dat seama, am mai vorbit una alta si i-am spus daca vrea sa ne intalnim, a raspuns pozitiv si seara urmatoare ne-am intalnit si am vorbit timp de vreo 2 ore, iar la plecare m-a sarutat. Dupa alte seri in care ne intalneam intr-una am venit la mine(locuiesc singura) sa ne uitam la un film, la un moment dat am inceput sa ne sarutam si fara sa ne dam seama am ramas in lenjerie si am facut dragoste...toate bune si frumoase pana acum 2 saptamani, l-am sunat intr-o seara sa vad ce face si cum de nu m-a cautat toata ziua, a zis ca e nervos si vb altadata, a 2 seara iarasi l-am sunat dar nu mi-a raspuns nici la mesaje, nici pe feacebook. Nu stiam ce se intampla, am continuat sa il sun inca vreo saptamana dar la fel, nici un raspuns, poate s-a saturat de mine dar problema e ca m-am atasat prea tare de el si simt ceva foarte puternic pentru el... oare scopul lui a fost sa ma "indragosteasca" si apoi sa imi dea papucii? Nu inteleg cum am putut fi atat de naiva la varsta pe care o am, ceva pareri?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Uite vezi, de asta cand esti fata/femeie trebuie sa iei totul pas cu pas.Trebuie să vorbești,sa il amani,sa afli lucruri,sa ii spui lucruri,sa vada cum esti tu de fapt etc si poate asa treptat se leagă ceva frumos.Dar daca in doua zile il duci acasa si nu sti cum printr-o minune iti zboară hainele fara sa iti dai seama si faceti sex o sa isi faca o parere greșită despre tine si nu o sa vrea niciodată sa te cucerească, iubească s-au sa isi faca o relație cu tine.
Si eu am avut o cunostinta din copilărie ce imi tot dădea asa târcoale, dar daca prin atitudinea lui imi dădea de inteles ca exista posibilitatea sa vrea doar sa se culce cu mine sau sa isi bată joc il țineam mai la distanță.Cum ne cum a ajuns in pragul disperare de indragosteala si ma mai cauta si azi dar eu am o relatie acum si plus de asta nu am incredere in el.
Concluzia e ca da, posibil sa fi vrut doar asta de la tine si ok ar fi sa nu il mai cauti in disperare. Oricum o sa te caute el la un moment dat, dar daca esti fata deșteaptă il vei ignora.Stiu ca e greu daca ti-a picat drag, dar trebuie sa gândesti limpede si sa conștientizeze că nu poți fi cârpă cuiva doar pentru ca iti pare simpatic.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate presupune ca a disparut din viata ta fiindca el si-a dat seama si pana la urma a ajuns si la concluzia ca te-ai indragostit de el si o asemenea situatie nu-i convenea si nici nu putea fi de acord sau de acceptat dintr-un anumit motiv doar de el cunoscut. Nu poti fi considerata naiva, fiindca o asemenea idila i se poate intampla aproape oricui. Sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

Ti-a promis ceva?
Ai facut sex cu el, ai fost de acord, ti-a si placutwinking acum ce vrei?
Omul nu vrea ceva serios cu tine, a vrut doar sexwinking
Treci pestewinking
O sa te sune iar cand o sa aiba iar chef de sex si o sa inventeze diverse bla bla ca sa motiveze absentawinking uneori barbatii sunt mai parșivi decat femeilewinking
PS: ''si fara sa ne dam seama am ramas in lenjerie''
Fara sa iti dai tu seama vrei sa ziciwinking laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu a fost scopul lui să te îndrăgostească, a vrut doar sex și ai știut asta în momentul în care a venit la tine,, să vedeți un film'' laughing.
Maturizează-te că o să ți-o tot iei de la viață dacă ești atât de naivă încât să te vezi câteva zile cu un tip și să zici că te-ai atașat prea tare de el.

| Nemessys a răspuns:

Din punctul meu de vedere, tipul voia doar o noapte cu tine, atat, nu ceva serios sau de lunga durata.

Daca stii ca te atasezi repede de persoane si dupa aia suferi, de ce accepti lucruri de genu asta?