| Alexandra1902e a întrebat:

Deci sa trecem la subiect... eu si prietenul meu ne-am inceput viata sexuala (tin sa afirm ca am 17 ani) prima data cand s-a intamplat a fost ceva spontan dar din moment ce nu aveam prezervative am zis doar sa incercam sa intre doar o data sa vedem daca este vreo problema (eu fiind virgina) nu am simtit nici o durere dar nu a vrut sa mai continuam deoarece stia care ar fii urmarile. Eu abea ce iesisem din perioada ciclului. Nu a ejaculat deloc si nu a intrat mai mult de 2 cm... stiu ca exista sanse sa raman... dar sunt si sanse ca aceasta sarcina sa nu existe. S-a intamplat in urma cu 2 luni, in prima luna mi-a venit ciclul dar cu o zi intarziere iar luna asta intarzie iar... ar trebuii sa fac ceva? Sau este ceva obisnuit si pot sta linistita?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu ai ramas bortoasa, deci poti sa te calmezi, sfatul meu, mereu sa ai la tine un prezervativ, chiar si cand te duci dupa paine e vital sa ai prezervativul cu tine poate te intalnesti cu iubi si vrea sex, sau vanzatorul are chef de sex in spate la marfa, tu trebuie sa fi pregatita mereu

| Wihox a răspuns:

Nu. Esti paranoica. Gandeste-te ca unii trebuie sa se **** o gramada de timp neprotejat ca sa aiba copil si tu crezi ca ai ramas deoarece baiatul a intrat un pic fara sa fi ejaculat? PARANOIAA

| corbulalbrosu a răspuns:

In conditiile descrise de tine nu exista nici cea mai mica posibilitate de a se fi format si instalat o sarcina. Ceea ce ar trebui sa stii deja este aceea ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta inceperea unui nou ciclu menstrual si de asemenea GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, deci nu s-a format o sarcina. Intarzierea inceperii menstruatiei se poate datora unei dereglari hormonale sau faptului ca ciclul tau menstrual inca nu este unul regulat. Despre o ipotetica sarcina nu poate fi vorba in nici un caz. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu ai cum sa ramai gravida.

| Nonzen a răspuns:

Bună Alexandra! happy
Nu-ți fă griji! Vaginul tău a avut primul contact cu un penis, schimbările și dereglările sunt normale.
Toate cele bune! :*