| a întrebat:

Am 14 ani. Sunt fata.
Am o chestie pe suflet. De 9 luni sunt iubita unui baiat, la care am ținut enorm. Si el la mine. Relația perfecta. Eu - Constana, el - București. Cam naspa asa, dar asta e situația. Efectiv ne.am iubit intr.un mod nebun. Nu fizic, ma refer doar la sentiment. In ciuda a tot ce gânditi voi, l.am iubit enorm! Si acesta pe mine! Va jur ca a fost ceva miraculos intre noi.
Am intrat a 8a. Am schimbat scoala. Aici am cunoscut un baiat. Imi e coleg de clasa. Imi place.
Iubitul meu simte ca a intervenit altcineva. Este gelos. Iar relația noastră se schimba. Ne departam. Suferă. Simt ca inca il iubesc, dar ma atrage noul coleg. Ce sa fac? Ma omoara ca il stiu super de supărat. Imi e greu sa spun of ce am trăit impreuna, cate momente divine. Imi e imposibil sa cred ca il pot răni in halul acesta. Ce sa fac? Sa ma despartea de el? Sau sa o iau de la capăt, sa ne împăcam si sa ne iubim la fel de mult? Simt ca fara el sunt nimic, dar cu el. Il fac sa sufere. Si nu vreau

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca l-ai iubi asa mult precum zici atunci nu te-ai mai simti atrasa de coleg. Cand iubesti pe cineva nu iti arunci ochii dupa orice persoana de sex opus pe care o vezi.

| explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. Si un sfat? Multumesc oricum kiss.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

Pai nu stiu. Tu ce simti?
Daca il iubesti pe actualul tau prieten te-ai reaimpaca cu el si ai incerca sa-ti infranezi aceasta atractie fata de colegul tau. Daca lucrurile vor fi ca inainte intre voi nu il vei face sa sufere, decat daca tu cand vorbesti cu el te gandesti la celalalt.

| explică (pentru anonim_4396):

Help meeeee! Imi place nou coleg. Ora de ora ma uit la el. Iar cu iubitu, nu am timp sa vorbesc din cauza școlii, a temelor, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

Atunci incearca sa te apropii de acest coleg, vezi ce caracter are si vezi daca te place si el. Daca simti ca ai putea fi fericita alaturi de el atunci desparte-te de actualul prieten si fa-ti o relatie cu acest coleg.

| explică (pentru anonim_4396):

Daca ar fi asa simplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

Am zis eu ca e simplu? Nu e, dar nu iti pot zice eu ce sa faci. Nu stiu eu care baiat te face mai fericita, cat tii tu la fiecare, cum se comporta fiecare cu tine etc.
In fine, imi pare rau ca nu am reusit sa fiu de ajutor.
Numai bine!

| explică (pentru anonim_4396):

Mi.ai fost de mare ajutor! Iti multumesc din suflet ca mi.ai răspuns kiss. esti singuru care s.a băgat la o întrebare tampita. Dar te.ai băgat. Si multumesc love struck inseamna mult pentru mine kiss.iti dau fundita kiss.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

Nu e o intrebare tampita absolut deloc.
Eu nu te-am uitat de cand am vorbit prima data cu tine, imi esti simpatica si imi face placere daca pot sa te ajut cu ceva.
O seara buna!

| explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu m.ai uitat :3