| paulamarinescu a întrebat:

deci sunt putin ingrijorata si am nevoie de cateva raspunsuri. Iau anticonceptionale de 2 luni, acum am pauza aia de o saptamana in care mi-a venit ciclu si am facut sex neprotejat si s-a terminat si in mine. Pot ramane gravida?

1 răspuns:
| valThina a răspuns:

Da.scrie si pe cutie/prospect ca nu sunt 100% sigure...acum nu vreau sa te sperii dar cunosc pe cineva care avea sterilet si tot a ramas insarcinata.happyai grija.mai bine dati 3-4 lei p un prezervativ decat sa dai 300 de lei p un avort sau o gramada pe bani daca paatrezi copilu.happy. dupa 3 saptamana de la ziua cu pricina fa un test de sarcina(asta daca nu ti-a venit intre timp) si o sa vezi daca da sau nu.si ca sa fi sigura de raspuns mai fa unul dupa inca o saptamana(tot asa daca nu ti-a venit ) bafta siaveti grija in continuare.folositi prezervativul