| Ella12345 a întrebat:

.am si eu o intrebare..pe 28 octombrie am avut primul contact sexual neprotejat cu iubitu..nu s-a terminat in mine..si sunt foarte ingrijorata ca inca nu mi-a venit ciclu..sunt disperata.ce se intampla cu mine?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ei virgina, riscul de sarcina este maxim (in jur ed 30%), asa ca este destul de probabil sa fiti parinti. Oricum, este cazul sa faci un test ed sarcina si sa te duci repede la ginecolog (mai ales ca a trecut prima luna in care era obligatoriu). Grabeste-te ca ai amanat prea mult, mergi la medic.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un test de sarcină.
Poate a pierdut o picătură la retragere și tu ai fost la ovulație, șansele instalării unei sarcinii fiind foarte mare.
Pa, pa.

| MrSoapte a răspuns:

Oricarei fete i se intampla sa mai aibe dereglari! Adica, sa-i intarzie ciclul cateva zile! Daca tot nu apare...atunci ar trebui sa te gandesti la un nume pentru copilaswinking

| yanira4u a răspuns:

Se intampla ca habar nu ai sa ai grija de tine. oare ce se poate intampla? poate esti insarcinata. si asta patesti daca ai un contact sexual neprotejat.da stiu sa nu crezi.la ce te gandeai? daca te protejai acum nu erai in situalia asta.e disperata. poate iit place asa tie, e mai fascinat mai incitant sa mergi la risc. daca se intampla ceva o sa fie viata ta, copilul tau responsabilitatea ta.scoate.ti capul din fund si incepe sa gandesti.ia si te protejeaza cumva.ce e cu voi fetele? parca nu aveti minte. iubitu asta a tau daca tinea asa de mult la tine voia sa va protejati cumva.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackDice a răspuns:

De ce doamne iarta-ma sunt prezervativele? nu preferi mai bine 10 lei la magazin decat 500 de ron la medic? si asta in cel mai bun caz! si ca sa stii si tu : poti sa ramai insarcinata doar la primul contact fizic intre voi pentru ca barbatul are secretie pe penis inca din momentul in care i se scoala! mult succes! si sper sa nu fii ca e nasol daca nu merge pe pastile!

| Loose a răspuns:

Si-a dat drumul in tine!