| Dnu123 a întrebat:

Bună ziua. Eu iau anticoncepționale de câteva luni încoace... În săptămâna de pauză am făcut sex neprotejat. Și încă nu mi-a venit stopul. Ar exista șanse să fiu însărcinată? (respectivul nu și-a dat drumul în mine) mulțumesc pentru eventualele raspunsuri

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca toate cele 21 de pastile AC active au fost folosite in mod corect, adica in fiecare zi si pe cat posibil au fost administrate mereu cam la aceeasi ora, in acel caz in proportie de peste 99, 9% este IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si in cazul in care in toate cele 7 zile de pauza au fost intretinute acte sexuale si de fiecare data toate actele sexuale au fost finalizate cu ejacularea spermei in vagin. In concluzie in acest caz este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina si in acest moment sa fii insarcinata, mai ales ca sperma NU a ajuns niciodata in vagin. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor

| Sofer a răspuns:

Nu sunt șanse.

| Adyady112 a răspuns:

Numai lua asa ceva!