| Claudiu28 a întrebat:

deci va rog ff mult sa-mi spuneti si mie o scuza sa-i spun dirigintei sa ma invoiasca de la ultima ora, dar va rog fara scuza cu dentistu, dau funda celui mai bun sfat! a si scuze de categorie da e urgent...

Răspuns Câştigător
| gede a răspuns:

Nu poti sa lipsesti pur si simplu? e doar o absenta. Oricum iata cateva sfaturi:
1. Iti e foarte rau.
2. Trebuie sa ridici un colet/orice lucru de la posta
3. S-a intamplat ceva pe acasa...tongue

8 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Cel mai simplu e sa te prefaci ca iti este rau, daca zici altceva o sa inceapta sa rascoleasca sa intrebe poate chiar sa sune la tine acasa, sper ca nu vrei asta, cel mai bine dupa cum am zis este sa te prefaci...la mine astea au mers foarte bine am fost o buna acctrita in scoala si mereu ma credeau big grin

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui ca trebuie sa pleci undeva cu parintii tai, sau ca te simti foarte rau, sau ca ai o problema personala, succes:*

| angelRBD a răspuns:

Tebuie sa mergi dupa fratele tau la gradinita
o matusa de a ta e la spital
te-ai racit brusc
trebuie sa mergi la scoala pentru timp liber(vioara, pian, chitara)
nu te simti bine
te doare burta
va veini o ruda in vizita dar nu va putea sta decat cateva ore si vrei sa stai cu ea

| Claudiu28 explică:

Toate is bune da cred ca o sa chiulesc un pic, as da vot la toti da nu ma lasa statutu de membru junior... oricum va multumesc la totibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti duci bunica la dializa?
Trebuie sa iti iei sora de la gradinita
Te duci sa iti faci control la ochi
Ii zici ca practici un sport si ca te duci la vizita medicala de inceput de an...
Nu mai stiu. pe astea le folosesc eu.
Fundabig grin?

| onlychengs a răspuns:

Nu e mai usor sa ii spui sa te invoiasca?
Daca te vor intreba paritii de ce ai venit acasa?
Mai bine o rogi sa te invoiasca!

| Catalinushu a răspuns:

Pai prefate ca te cam doare burta sau iti este rau

| Amurg94 a răspuns:

Spui ca ai o problema personala