| MaraMărr a întrebat:

Despre ce subiecte ar trebui sa vorbesc la prima intalnire? Am nevoi de sfaturi sunt foarte emotionata si agitata.straight faceFunda

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Intrebal despre scoala daca ii place daca se intelege bine cu colegi, intrebal despre pr lui ce ii place sa fac in timpul liber, despre familia lui etc.

| Metempsihoza a răspuns:

Pai despre ceva ce aveti in comun, fie el si un fel de mancare. Ar fi bine sa-l lasi sa vorbeasca un pic despre ceva la care se pricepe pentru a avea satisfactia sa-ti arate ce stie happy apoi tu nu te apuca de vorbit despre moda sau cosmetice... vorbeste si tu despre ce faci in timpul liber, vise de viitor, chestii simple big grin

| neutrino a răspuns:

De ce meargi atunci la intalnire? Lasa-i lui povara asta!

| Didiiiii a răspuns:

Intreaba-l despre hobby-urile lui de exemplu: sport, filme... sper ca am ajutathappy

| TcdTcdTcd a răspuns:

Buna!
Uite, parerea mea este sa te relaxezi, nu trebuie sa te stresezi din timp cu acest subiect.
Lasa totul sa vina de la sine, asa o sa pari si naturala.
Ii spui exact ce simti si ce crezi in momentul respectiv. Simplitatea vorbelor o sa-l cucereasca, iti spun din propria experienta.
A da, si inca un lucru sa nu fi foarte tacuta sau timida pentru ca o sa creada ca esti inchisa in tine si nu o sa vrea o persoana langa el cu care nu poate comunica.
SUCCES!
(funda?)

| innamaria a răspuns:

Chestia asta nu trebuie planificata. Fii spontana ..Fii tu insati! Bafta.