| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, am o problema foarte mare!
Peste câteva zile o sa am o prima întâlnire cu un băiat, am 15 ani.
Eu sunt destul de timida, despre ce subiecte pot sa vorbesc cu el?
Câteva sfaturi mi-ar fi de folos, o sa dau funda!

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,nu iti face atat de multe griji in legatura cu aceasta intilnire.Nu incerca sa previi orice situatie sau sa te gandesti mereu la ceea ce nu ar putea merge bine.Mereu ceea ce asteptam noi de la viitor si ceea ce se intampla este diferit, macar un mic detaliu nu va coincide, iar asteptarile noastre pot fi astfel distruse, de aceea nu avea nici-o asteptare.Nu iti fa prea multe griji, totul va decurge de la sine, incearca mereu sa arati interes in orice discutie chiar daca nu ti se pare interesanta, pune intrebari, asculta atent si ofera la randul tau detalii cand tu vei conduce conversatia.Subiectele de discutie vor veni de la sine, important e sa nu te gandesti mereu la orice fleac, fii mereu libera si ai incredere ca totul va fi bine.Prima intalnire mereu e cea mai grea, si niciodata nu e perfecta, de altfel nici nu ar fi interesanta.

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Totul vine de la sine ce sa vorbesti. lasa emotiile.

| llleo a răspuns:

Prea multe emoții. o să fie bine. O să vină totul la moment. Ai să vezi laughing Exclude faptul că o să vă uitați unu' la altul ca tembelii. Dacă nu găsești tu un subiect, sigur găsește el.

| Beyou799 a răspuns (pentru llleo):

Sunt si situatii cand se intampla sa taca amandoi...destul de multe sa stii!?

| cristian200313 a răspuns:

E normal sa ai emotii, si el la fel, Sfat este sa va vorbiti despre copilarie, amuzante, memeuri, etc, si sa povestesti ce vrei tu, din viata ta, daca el doreste sa stie bineinteles. si hobby-ul tau, si pana la sfarsit spune-i ca ti-a placut foarte mult sa iesi cu el.

| mitzok a răspuns:

Subiecte comune, meme_uri(sa fie bune nu de la scriitorul), vb de scoala, liceu, unde ati vrea sa va petreceti vacantele happy

| Beyou799 a răspuns:

Multi gresesc incercand sa fie alta persoana. Ei bine, fii tu insati, discuta despre hobby-urile voastre, muzica, filme, dar astea sunt foarte comune, daca iti place sa citesti, ii poti spune ce ai citit intr-o carte si ti-a atras atentia, dar nu insista nici pe acest subiect. Cand simti sa-i zambesti, zambeste-i. Cand nu aveti subiecte de discutie nici tu, nici el, sparge gheata cu o povestioara, adica o amintire amuzanta, frumoasa, poate putin iesita din tipare, ceva din copilarie, apoi provoaca-l sa-ti povesteasca si el ceva din trecutul lui, ceva care l-a facut sa nu uite, dar ceva vesel, bineinteles. Spune-i ca de mult timp nu ai mai iesit iar intalnirea cu el a venit in momentul potrivit, la sfarsit ii poti spune ca ti-a placut sa iesiti.