| EvaTramell a întrebat:

Bună dimineața. În 22 iulie și 29 iulie am avut contact sexual protejat. Luna trecuta mi-a venit menstruatia în 12 august. După nu am mai avut contact sexual deloc. Și zilele trecute m-am uitat pe calendar și am văzut va în data de 29 iulie eram la ovulație ( conform calendarului menstrual ). Mâine trebuie sa mi vina ciclul. Dacă nu am avut contact sexual deloc de atunci și ciclu mi-a venit luna trecuta sunt posibile sanse sa fiu însărcinată? Adică cum am facuto în ziua de ovulație in iulie.
Mulțumesc. O zi frumoasa!!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce sexul este protejat, acesta poate fi intretinut in orice zi din cadrul ciclului menstrual. Fiindca sperma lipseste, ovulul nu poate fi fecundat, acesta "moare" si organismul va elimina endometrul sub forma de menstra la terminarea cclului menstrual. Deci poti sa intretii sex protejat fara restrictii in orice zi a ciclului menstrual. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa ultima menstruatie nu ai mai intretinut acte sexuale cu niciun baiat, nu esti gravida.

| Nemessys a răspuns:

Pai daca a fost protejat, sansele sa fii insarcinata sunt egale cu 0.