| Sophia1989 a întrebat:

Buna dimineata.
Am avut un contact neprotejat in data de 30 septembrie. Eram cam in perioada de maxima fertilitare. Ciclul meu menstrual e in jur de 22 zile. Suntem in data de 17 septembrie si nu mi-a venit inca. De peste o saptamana am discomfort ca la menstruatie dar nimic. In 14 adica la 14 zile de la contact am facut un test care e negativ. Mentionez ca in perioasa asta am luat si antibiotice vreo 7 zile pentru o masea. E posobil sa fiu insarcinata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un Test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

Orice test facut inainte de 21 de zile este incorect, inutil si va arat eronat, fiindca nu este suficinet timp ca hormonul hcg (al gravidiei) sa fie prezent in urina.

Repeta testul DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, facut cu prima urina de dimineata!

PS Antibioticul NU intarzie menstruatia!

| Violleta2022 a răspuns:

Suntem de fapt in 17 Octombrie 2022happy

30 sept +21 zile = 21 Oct. 2022

Asadar, un test de sarcina se poate face corect din data de 22 Oct. 2022 happy

| DannyDDanny a răspuns:

S-o dereglat ciclul…. atât tot
Stai linistita