| CMD08 a întrebat:

Buna dimineata!
Am si eu mare problema pe 1 septembrie am facut dragoste cu prietenul meu protejat si ieri trebuia sa imi vin menstruatia, a venit dar foarte putin. Mentionand ca la mine dura 5 zile si curgea normalnu asa. Dar acum nu mai am deloc si mereu ma duc la toaleta pentru a urina. Sunt insarcinata sau ce am?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca ai o infectie urinara. Mai asteapta 4-5 zile pana sa te panichezi.

| CMD08 explică (pentru SkyPilot):

Poate sa se comporte infectia urinara si sa imi afecteze venirea menstruatiei?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, noi nu putem sa stim daca esti sau nu isnarcianta.
Urinarea mai deasa poate fii din cauza unei infectii urinare, iar menstruatia poate sa-ti vina maine.
De ce atata graba?
Ai rabdare ca oricum nu poti infleunta menstra!
Iar un test de sarcina, oricum nu poti afce decat peste vreo 7 zile.

| anais13 a răspuns:

Poți face un test de sarcina pentru a fi 100% sigura

| CMD08 explică (pentru anais13):

Daca era sa fiu insarcinata cred ca aveam simptome nu? Dar eu nu am

| Necunoscut112 a răspuns (pentru CMD08):

Nu, nu aveai simptome. Singurul simptom in stadiul asta de sarcina ar fi lipsa menstruaţie, dar oricum tie ti-a venit. Nu contează că ti-a venit mult sau puţin.

| CMD08 explică (pentru Necunoscut112):

Mi-a venit putin sa nu zica ca nu a venit dar semana cu menstruatia, dar stau si ma intreb de ce doar o zi si foarte putin

| Necunoscut112 a răspuns (pentru CMD08):

Caracteristicile ciclului se pot modifica si de doua ori pe an, fără să insemne ceva anume.

| SkyPilot a răspuns (pentru CMD08):

Nu cred ca ai o problema. Daca ai o infectie urinara te poate afecta intr-o oarecare masura, plus ca exista o multitudine de cauze care pot afecta ciclul. Pentru linistea ta fa un test de sarcina intr-o saptamana de acum.