| vyolycy a întrebat:

Buna dimineata! am si eu o problema...am ciclu regulat luna aceasta ar fi trebuit sa-mi vina pe 1, dar sunetem in data de 5 si ciclu nu mi-a venit.am facut un test de sarcina pentru ca am avut un contact sexual la jumate lunii iulie in care a ejaculat in mine perioada in care eu eram fertila, dar a iesit negativ.nu am simptome nici ca mi-ar veni ciclu(ma dor sani inainte) nici ca as fi insarcinata...care ar fi cauza? multumesc si ast rasp

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul l-ai facut mult prea repede, n-avea semnificatie decat daca era pozitiv. Daca citesti cu atentie, testul iti poate arata daca esti insarcinata atat de repede, deci se interpreteaza numai daca este pozitiv. daca este negativ, pur si simplu nu il iei in considerare. Primul test relevant se poate face dupa 7 zile de intarziere (adica la tine pe 9 august) din prima urina de dimineata, iar daca este tot negativ, va trebui sa il mai repeti, in aceleasi conditii, dupa inca 3-4 zile. De-abia asa va atinge siguranta indicata pe ambalaj (in jur de 98%). Simptome de sarcina poti avea cam la 3 saptamani de intarziere a menstrei.

12 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Mda, cum va riscatzi voi sa va treziti cu un mucos jegos plangacios mancator de bani la usa din cauza ca va zgarciti la un pachet de prezervative

| answer a răspuns:

De ce a ejaculat in tine exact in perioada fertila daca nu va doriti un copil? Crezi ca daca ai ramas insarcinata simptomele apar din primele saptamani? la unele cazuri nici macar nu apar, iar la persoanele la care apar, apar dupa primele 3 luni de sarcina. Daca nu cumva ai racit pe undeva, e aproape sigur sarcina! Nu pot sa inteleg unii oameni, dar cine sunt eu ca sa judec?

| liviu42 a răspuns:

Un control la ginecolog sa afli cauza.

| Papusik a răspuns:

Pai testele nu intotdeauna dau rezultatul corect.
Mai fa inca unul.
Daca a ejacuat in tine si tu erai in perioada fertila sunt sanse de 99, 99% sa fii insarcinata.
Dar daca unul din voi doi este steril nu mai e posibil sa fii insarcinata.

| Lummy a răspuns:

Poate ai alte probleme de sanatate sau poate fii vorba de o simpla intarziere.

| vyolycy explică:

Nu ar fi o problema daca daca as ramane insarcinata, chiar de dorim asta doar ca nu stiu sigur ce poate fii

| euI a răspuns:

Poate esteo dereglare a ciclului cauza poate fi stres, ma rog oboseala

| marian1 a răspuns:

Se poate sa fie ceva dereglari eu te sfatuiesc sa iti mai faci un teste de sarcina sau cel mai bine sa te duci la un ginecolog.asa ai scapa de stres!:*

| simonica57 a răspuns:

Iti intarzie ca la orice persoana nu te ingrijora

| iuly_9064 a răspuns:

Salut...schiar daca ai ciclul regulat... dupa o anumita perioada, din anumite cauze[oboseala sau stari proaste de sanatate], acesta poate intarzia,iar daca testul nu ai iesit pozitiv, nu te ingrijora, iar daca vezi ca intr-o saptamana nu a venit, atunci poti consulta un medic ginecolog

| silviu_5382 a răspuns:

Probabil ca ai ramas gravida sau o problema mult mai grava

| Cretu_Costica_1990 a răspuns:

Nu ti fie frica