| Chnss a întrebat:

Buna dimineata! Pe 11 noiembrie am avut contact sexual si inainte sa ejaculeze s- a rupt prezervativul( eram in a doua zi de întârziere a ciclului, acesta venind după inca o zi), pe 16 decembrie trebuia sa vina din nou, insa a venit pe 18, totusi am făcut un test de sarcina si a iesit negativ si astazi (25 decembrie) mi am mai făcut unul si cand am deschis casetuta de rezultat(nu m-am uitat inainte sa picur urina la ea) a aparut linia de C si un pic stramba inca o linie alba slaba, nu roz. Pot lua ca pe un rezultat slab pozitiv? Sunt panicata. Multumesc!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu il poti lua ca slab pozitiv. De altfel, la o sarcina de 8 saptamani nici nu ai putea avea un rezultat slab pzoitiv.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul din data de 11 Noiembrie dupa informatia oferita in aceasta intrebare, reiese cat se poate de clar si precis ca a fost intretinut in perioada ultimelor 9-10 zile a ciclului menstrual, adica in perioada 100% NEFERTILA. In acea ultima zi a acelui ciclu menstrual formarea unei sarcini a fost 100% IMPOSIBILA si drept urmare s-a produs si menstruatia in ziua imediat urmatoare. Iar pornirea menstruatiei reprezinta intotdeauna GARANTIA sigura ca in proportie de 99, 99% NU a existat o sarcina instalata in uter si din acel motiv este eliminat din corp fostul ENDOMETRU imbatranit si degenerat. Si de asemenea prin pornirea si a celei de a 2-a menstruatii acum in 18 Decembrie intareste si mai mult faptul ca in organismul tau NU exista o sarcina. Efectuarea testelor de sarcina in aceste conditii sunt absolut INUTILE. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida.

| AdrianaB1 a răspuns:

Posibil, eu zic cel mai bine sa mai faci un test, si o sa vezi mai bine deja.
Trebuie sa arate, exact.

| Chnss explică:

Mentionez ca nu a ejaculat in mine

| Gabris77 a răspuns:

Nu. Acel test pot spune ca a dat "eroare". Rezultatul lui nu este corect. Cumpăra alt test.cel mai bun este cel de la sure check. Si repeta l. Dar îți spun sigur ca însărcinata nu ești pentru ca erai într o zi în care posibilitatea ta este foarte mica de a rămâne însărcinată. Mai bine ai sta liniștita. La tine este vorba de o simpla dereglare hormonala pe care o poți întâlni oricând. Repeta testul pentru liniștea ta. Si stai liniștita ca totul e bine. Nu te mai stresa.

| Chnss explică (pentru Gabris77):

Sure check era si acesta...