| Alexandra010101 a întrebat:

Buna dimineata! Revin cu o intrebare.Am făcut al doilea test azi dimineata de sarcina Surecheck si a iesit negativ, după 24 de zile de la contact si 7 zile întârziere. Oare sa fac si testul de sânge?

9 răspunsuri:
| darkdragon2952 a răspuns:

Da

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia ca un astfel de comportament frizeaza ori culmea neincrederii sau reprezinta chiar o stare paranoida. laughing

| Alexandra010101 explică (pentru corbulalbrosu):

Chiar nu am chef de glume.

| Patronu1 a răspuns:

Chiar nu mai are rost, îți dai banii degeaba pe teste când tu de banii aia puteai sa cumperi un biberon la bebeluși. Serios acum, ai avut noroc și nu s-a întâmplat, totuși data viitoare sa ai mai multa grija. Bafta!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alexandra010101):

Nici una dintre raspunsurile mele formulate si prezentate pe acest site, NU pot fi considerate, apreciate sau catalogate ca potentiale glume.
In cele 3 raspunsuri anterioare am estimat si apreciat ca fiind in proportie de peste 98-99%, adica practic IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina in conditiile prezentate si precizate.
Se poate considera fara teama de a gresi ca d.p.d.v. al interpretarii teoretice in cazul tau NICI NU era necesar sa fie efectuat testul de sarcina fiindca era mai mult decat evident (in proportie < de 99%) ca NU poate exista in urina testata hormonul de sarcina hCG.
Ma intreb si eu, thinking ce te-a determinat sa ai impresia ca as putea glumi?

| Alexandra010101 explică (pentru corbulalbrosu):

Doar sunt prea stresata ca nu mi vine si citesc pe net ca nu sunt asa concludente aceste teste de sarcina..Si tot ma intreb daca surecheck ul si a făcut treaba

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alexandra010101):

In mod absolut sigur rezultatul obtinut este valabil, valid si corect in mod GARANTAT in proportie de peste 98-99% daca testul este facut in momentul OPTIM, adica dupa trecerea a minim 21-22 de zile fata de data la care ar fi putut exista posibilitatea sa ia nastere o sarcina.

| Blueberry8 a răspuns:

Ah aici erai. Daca e test negativ, e posibil sa fie negativ, sa nu fi insarcinata si sa ai o dereglare.Nu stiu daca ai CM regulat sau nu, dar totusi cum ti-am scris si in cealalta postare beta HCG nu da niciodata gres.Eu de exemplu nu am CM regulat si am ovulat la vre`o 23-25 de zile de la ultima menstruatie, deci testul a dat tarziu pozitiv happy.

| Alexandra010101 explică (pentru Blueberry8):

Eu il aveam regulat imi venise pe 13 august și tine 4 zile de regulă si pastila am luat o pe 18, după o zi după terminarea CM