| C0XBOY a întrebat:

Buna dimineata TPU, Am si eu o mica/mare problema depinde de voi cum o catalizati, Am o relatie de 2 ani cu o fata si totul a decurs frumos si "ca in povesti" primele 4 luni dupa care trebuia sa ma duc cu ea in club la o aniversare a iubitului prietenei ei, si eu persoana aceea nefiind importanta pentru mine am uitat complet de acea aniversare, i-am zis iubitei mele sa se duca ea singura ca eu nu eram pregatit dormisem toata ziua si sa nu se supere pe mine am lasat`o sa se duca singura. Bun. la o saptamana imi zice cineva ca ea sa sarutat cu altu si nimic mai mult, am intrebat`o mi-a recunoscut plangand ca sa imbatat si nu mai era coerenta. Atunci am inceput s-o injur am facut`o de ras si dupa 2 saptamani m`am impacat cu ea... Ea mi-a promis ca e totu ok o vedeam ca incearca sa isi repare greseala, Asta s-a intamplat in februarie 2012 cand dupa in Mai-Iunie numai stiu, (in perioada aceea fumam foarte mult, am tinut neaparat sa precizez asta pentru ca eu cred ca are un rol important adica imi asum si eu o parte din vina ) Revenim Prin Mai - Iunie s-a intalnit cu fostul ei prieten de vreo 3 ori si tot asa s-au sarutat, am iertat`o si atunci pentru ca am aflat tarziu si parca era altfel (am aflat prin noiembrie 2012) si de atunci pana in ziua de azi suntem impreuna in continuare cu bune cu rele ne intelegem. Tin sa precizez ca nu sunt prea violent, nu prea tip, sunt o fire calma pana imi calca pe nervi si cand imi calca ii readuc aminte tot. Ce credeti ca e bine sa ii interzic unele lucruri? dupa cate mi-a facut? Am procedat bine ca am iertat`o? Si in plus acum nu am incredere a trecut aproape un an de cand m-a inselat ultima oara (inselat adica sarutat nu dragoste, dar eu o bag in aceiasi categorie ) Deci ziceti un sfat cum sa imi recapat increderea in ea sau cum sa o testez sa pot sa imi readuc increderea inapoi pe +! Chiar as dori sa fiti seriosi, presupun ca majoritatea au trecut prin asta si am nevoie de niste sfaturi sincere.

11 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Dacă o iubești nu o testa.
Dar dacă tot nu ai încredere în ea, ia-ți un număr nou și bag-o în seamă, vorbește cu ea, prezintă-te că ești un făt frumos, și poate cade-n plasă! Iar dacă nu, e fidelă.

| e1xtz a răspuns:

Se vede ca esti fumat binelaughing))la cum amesteci datele si dai din una in altalaughing..in fine..Ideea este ca tu stii doar de niste mozoale(eu cred ca e mai mult)si doar atat stii tu, si altceva, cine calca odata becul o face si a doua si a treia si tot asa ca asa ii este felul, acum tu stii cat inchizi ochii.si nici tu nu pari sa fii o poama prea buna, dar na, tineretea le scuza pe toate.oho unde n-ar mai da domnu`sa am 18 ani..hihi

| 26Geo a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, las-o! Faptul ca s-a imbatat si s-a sarutat e doar de fatada, de unde stii ca nu s-a intamplat ceva mai mult? posibil sa nu fi fost nimic. Faptul ca s-a intalnit de 3 ori cu fostul ei si s-a sarutat cu el, tot asa, de unde stii ca nu au ajuns si in pat? poate ca nu.Eu am trecut prin asta, ma rog, la mine a fost altceva, nu sarutari sau sex cu altu.Dar faptul ca s-a sarutat cu altu indica clar ca nu e de tine si trebuie sa ii pui stop acum.O sa ajungi mai tarziu sa regreti ca nu ai pus stop relatiei.Tu esti cel care va pierde in final.Bafta

| DaRaspund a răspuns:

"greselile"de genul asta se repeta, se gandeste ca ai mai iertat-o si o s-o mai ierti... asa merg treburile.

| C0XBOY explică (pentru DaRaspund):

Atunci chiar trebuie batut-a chiar daca in urma am preferat sa o ocolesc sa nu ma intersectez cu ea, a 3 oara chiar ar umple paharu.

| nursa a răspuns (pentru C0XBOY):

Hei fara d-astea. Nu esti barbat daca dai intr-o femeie. A treia oara scuipo intre ochii n-o calca in picioare. Garantez ca o s-o doara mai tare decat 10 palme!

| nursa a răspuns:

Sfatul meu : Poate fi dragoste cat de mare, relatia cat de lunga dar data viitoare cand mai auzi ca face asa n-o mai ierta. Deja mi se pare ca esti luat un pic de fraier. ( fara suparare tongue ). Daca acum iti face asa d-apoi mai tarziu. E normal sa stai noaptea sa te gandesti pentru ca sti ca-ti poate spune ca ea s-a pus la somn si de fapt sa fie nu stiu unde cu nu stiu cine. La asta nu te poate ajuta nimeni, tu singur trebuie sa gandesti pozitiv in continuare, sa ai incredere cat de cat in ea ca sa mai mearga relatia.

| C0XBOY explică (pentru nursa):

Stiu ca am fost luat de fraier de aceea este pusa la punct acum. Avem 17 ani amandoi si ii stiu parinti ma duc pe la ea si ea la mine, nu o lasa masa fara mine undeva, deci nu e vorba ca nu pot adormi ca nu stiu unde este ca stiu ca este acasa dar ma macina trecutul si nu-l pot uita.

| C0XBOY explică:

Si vreau sa mai adaug ca am uitat ca sincer uneori noapte nu ma m-ai ia somnu din cauza gandurilor, zice-ti un leac laughing sa fiu mai nepasator de trecut. Cum ati procedat voi in situatia aceasta

| AllexaAllexa a răspuns:

Prima data a fost o greseala, avand in vedere ca era beata, dar a2a oara nu mai este greseala ci vointa.Eu cred ca ar trebui sa vorbesti deschis cu ea, sa ii pui in fata faptul ca tu ti.ai cam pierdut increderea in ea si sa o intrebi daca ea de fapt chiar tine la tine si vrea sa continuati.Si,da,ar trebui sa ii interzici unele lucruri sau macar sa fii atent in companii cui se afla.Bafta!:*

| C0XBOY explică (pentru AllexaAllexa):

Da e adevarat ca a fost cu vointa a 2 - oara dar am gresit si eu ca in perioada aceea nu ii raspundeam la telefon stateam cu tovarasi si cu anturaju si multe altele mai rele. Zimi o parere dupa tine ce sa-i interzic si cum sa o abordez de acum ..Cu binisorul sau sa fiu putin rautacios si sai ofer si putine momente frumoase?