| ElisaAna a întrebat:

Din curiozitate, baieti, cat timp ati putea astepta pana a intretine relatii intime cu o fata? Sa presupunem ca fata va place, chiar va place. E desteapta, draguta si va stimuleaza din toata punctele de vedere. Insa este putin mai sceptica si are anumite conceptii, credinte, valori. Altele fata de cele pe care le aveti voi sau alte fete.
Deci?

146 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

3 luni

| ElisaAna explică (pentru mgtow):

Deci in prima zi din a 4-a luna gata, te desparti de ea laughing

| mgtow a răspuns (pentru ElisaAna):

Adevarat sau cedeaza inainte. La cate proaste sant se fu inainte de 18 nu ma mir ca se arunca la pl cand a scos cheia de audi/bmw la prima intalnire

| ElisaAna explică (pentru mgtow):

Trist sad

| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Așa, așa Mysogyn! În ultima zi, a celei de-a treia luni, să pui și ceasul să sune! big grin

| OrdanKarris a răspuns (pentru floresdemayo):

Glumesti glumesti tu, dar eu chiar fac asa. Nu vorbesc in numele lui Mysogyn, dar eu personal daca in prima zi din a 4-a saptamana nu exista dorinta de activitate sexuala din partea tipei, am plecat. 3 sapatamani si 3 intalniri (in decursul a celor 3 saptamani) max, asta e limita mea. Nu mai raspund nici la telefon, nici la mesaje. Daca trebuie sa fortez chimie din partea ei, imi pierd timpul degeaba. Eu nu sunt acolo sa ofer atentie si intalniri gratuite pe perioade nedeterminate de timp. Ai si cea mai mica idee cate femei disperate dupa putina afectiune exista? Acele femei n-au nevoie nici de preludiu, nici de cina romantica, nici de intalniri, nici de implicare serioasa, genul meu de femeie. Acu zi si tu, de ce naiba ar trebui sa acxxcept sa ies la o intalnire ca la un interviu pentru un job, unde ea se uita la mine ca nu stiu ce pradator si unde trebuie eu sa dovedesc ca ii voi oferi totul in "speranta" ca imi va oferi afectiune, ca sa nu mai zic sex, iar eu sa platesc tot pentru ceva pentru care exista o sansa scazuta sa nu se materializeze, cand pot avea o femeie care are deja disperarea ca nu se mai uita multi la ea, ca a avansat in varsta, ca vrea sa recupereze timpul pierdut cat timp inca mai arata decent si poate. Nu ma intereseaza sa ma pun in postura unde eu trebuie sa demonstrez chestii ei, si sa platesc pentru tot, cand pot avea pachetul complet ACUM, fara alte considerente inutile.

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

Pe scurt, vrei disparate happy cu cele mai greu de cucerit nu-ti merge, nu ai rabdare, nu vrei sa ai rabdare, sau nu te vor ele. Super, am inteles perfect acum. Mersi :*

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Nu am nevoie sa ma placa alea "greu de cucerit". Nu traiesc pentru sau prin validarea lor. Cu cat e mai greu de cucerit, cu atat e mai dezamagitor rezultatul, mai slab sexul. De asemenea asteptarea nu face altceva decat sa faca barbatul sa cumuleze detestare si mai mult de atat, cu cat tii in asteptare un barbat, cu atat isi pierde interesul, si s-ar putea cand te hotarasti sa-i dai pasarica sa nu mai vrea el, sau sa se blocheze pentru ca a trebuit sa astepte prea mult ceva interzis pana atunci si dintr-o data i se ofera ca si cum ar fi fost ceva firesc.

Exact, nu am rabdare si NU VREAU sa am rabdare pentru ca nu am de ce sa am. Nu depind de voi acestea, "greu de cucerit". Exista doua categorii de barbati: aia pentru care femeia incalca reguli, si aia pentru care creeaza reguli (ii faci sa astepte).

| RAY a răspuns:

Hai sa fim sinceri ok? o fata sta un an cu un baiat cu care nu face sex pentru ca nu e atrasa fizic de el,asta e adevarul, restul sunt povesti de care orice om rational ar rade, fetele vad astfel baieti
catelusi =cu ei imi pierd timpul, profit de ei, dar fara a face sex cu ei
baieti de care sunt atrase = doar cu ei fac sex
restul sunt basme, ce sa astept, zici ca oferi nu stiu ce chestie pretioasa, la 50 de euro am ceea ce oferi si tu nu sa imi pierd timpul cu tine, timpul este cel mai scump lucru, vad ca multi nu pun pret pe timpul lor si il pierd aiurea, eu nu astepta nici o luna vrei sa o facem sau adio, sexul asta e parte din relatie, nu ma santajezi sa stau cu tine pentru sex ca asta faceti, voi stiti ca baieti vor sex asa ca profitati de ei

numai fiti catelusi

| Violleta2022 a răspuns:

Chestia cu "stimulatul din toate punctele de vedere", nu-i buna si nici sanatoasa pentru baiat, mai ales daca tu, ca fata, vrei sa ramai virgina o bucata lunga de vreme.
Cu alte cuvinte, vrei sa te pasterzi virgina vaginal, dar vrei sa-l stimulezi oral?

| Emilian65 a răspuns:

Pana cand ea este pregatita pentru sex.

| lpavel a răspuns:

De oricat timp are ea nevoie! happy

| ElisaAna explică (pentru lpavel):

Serios? tongue chiar si pana in ziua nuntii?

| theforceofgood a răspuns (pentru ElisaAna):

Nu e nicio legătura între ceea ce am scris eu acolo şi regulile tradiționale privitoarea la păstrarea până în nunții şi păstrarea feciorimii.
Regulile de mai sus crezi că nu pot fi ivite în cazul fetelor care nu mai sunt virgine?
Sau dacă o fată ca4e nu mai e virgină trebuie să se culce cu toți băieții de îi ies în cale imediat ce îi cunoaşte un pic?

| ElisaAna explică (pentru theforceofgood):

Sunt fete care se culca cu toti baietii care le ies in cale, sunt fete care nu. Depinde de valorile fiecareia, de modul in care doreste sa isi traiasca viata, de educatie de ce nu, si de conceptiile ei cu privire la partea aceasta intima.
Nu zic ca daca o fata nu mai e virgina este de moravuri usoare. Spun doar ca exista fete de toaaate tipologiile si cu toate conceptiile posibile

| lpavel a răspuns (pentru ElisaAna):

Dap! Chiar si mai mult daca cumva nu ar fi pregatita... Pentru ca a astepta este egal cu a respecta, a simti ce simte ea, a te pune in locul ei, toate astea sunt mai presus decat placerile trupesti, iar daca ea nu e pregatita, placerea va fi pe jumatate daca as putea s-o descriu asa.

| OldSoul a răspuns:

Depinde de la caz la caz.
Una e cand respectiva e virgina, alta e cand a facut-o cu altul sau altii inainte si se trezeste peste noapte femeie cu principii, e clar ca e vorba de o diferenta intre cele doua variante.
Si desigur, exemplele pot continua.

Dar asta nu inseamna ca daca e virgina, gata, o sa o astept pana la nunta.
O inteleg eu sa fie oarecum sceptica, dar daca-mi cere asta, sa astept mai mult decat e cazul, dupa un timp anume voi putea crede ca relatia nu e una serioasa, ca sta cu mine pana va da de altul, prin urmare, de ce as mai astepta?

Dar, depinde mult daca-mi castiga increderea, si daca o poate pastra intacta.

Am vazut multa vrajeala de genu, si deja nu o prea mai suport, de asta sunt mai categoric si lipsit de intelegere.

| ElisaAna explică (pentru OldSoul):

Normal ca trebuie sa iti castige increderea si sa compenseze altfel lipsa sexului vaginal :*

| Plato a răspuns (pentru OldSoul):

"Una e cand respectiva e virgina, alta e cand a facut-o cu altul sau altii inainte si se trezeste peste noapte femeie cu principii."
Foarte adevarat.

| SG1995 a răspuns:

Nu am pretenția din prima la sex, dar dacă după maxim 8 săptămâni nu există contact sexual şi ea numai e virgină, deja ceva scârție în ra
relație. Adică dacă nu eşti pregatit/ă de sex nu te băga într-o relație.
Atunci când începi o relație trebuie deja să iei în calcul factorul sex. Nu zic să o faci a doua zi, dar dacă după maxim două luni nu se întâmplă nimic ceva e putred, ori persoana respectivă e religioasă, ori pudică sau frigid, una din 3, iar dacă ești o persoană religioasă nu căuta pe cineva care așteaptă să și-o tragă în primele săptămâni/luni.

| ElisaAna explică (pentru SG1995):

Atunci cand ea nu mai e virgina e mai usor, dar cand este..."daruirea" vine ceva mai greu. Exact din unul din acele 3 motive spuse de tine

| RAY a răspuns (pentru ElisaAna):

Si daca iti pierzi timpul cu una e tot doar profit

| ElisaAna explică (pentru RAY):

Nu

| mentholinks a răspuns:

Daca are alte conceptii, valori si credinte inseamna ca nu ne potrivim. Nici nu as vrea sa fac sex cu ea.

| ElisaAna explică (pentru mentholinks):

Da, asa e. Fiecare cu preferintele lui. Presupuneam ca iti place de acea fata, de una care are insusite acele caracteristici. Dar normal ca daca nu iti place absolut deloc acea tipologie de fete, nici nu se pune problema de a fi impreuna cu ea si a fi nevoit sa "astepti"

| Plato a răspuns:

Oricât, nu exista alta optiune. Daca cica "nu poti" inseamna ca iubirea lipseste cu desavarsire.

| ElisaAna explică (pentru Plato):

Iubirea inseamna doar sex? Daca zici ca lipseste cu desavarsire

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Nu as sta cu tine o secunda fara contact intim. Poti sa ma iubesti tu cat vrei. Ma faci sa astept, te fac sa ramai cu ochii in soare. Eu n-am timp sa astept. Sunt atatea femei, proaspat divortate care au nevoie de afectiune, ACUM, iar viata e prea scurta sa joc jocurile asteptarii ca asa are chef "O" femeie, repet, una, o femeie. Esti doar o femeie intr-un ocean de femei. De ce as sta sa astept pentru tine, cand altele imi ofera ceva, ACUM?

| Plato a răspuns (pentru ElisaAna):

Oh, dar ai inteles complet eronat. Nu stiu cum de nu m-am facut mai bine inteles, dar voi incerca din nou.
Ce voiam sa spun este ca as astepta oricat, iar bărbaților care spun ca nu pot astepta, le lipseste iubirea fata de partenera.
Iubirea nu doar ca nu e decat sex, ci sunt lucruri distincte. Sexul e material, iubirea e un spiritual infinit. Singura utilitate comuna ar fi rolul sexului ca desăvârșire a iubirii absolute deja existente intre cei doi, iar eu consider ca ar trebui sa aiba loc doar cu partenerul pe viata. Nu putem nega necesitatea sexului, deoarece nu am vrea ca specia noastra sa dispara, iar alte metode medicale le consider imorale si impotriva naturii si crestinatatii.
Sper ca acum sunt pe deplin inteles.

| antiqque a răspuns (pentru Plato):

Asa-i ca esti virgin(a)? rolling on the floor

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

Poate pentru ca, la un moment dat, vei vrea stabilitate si nu doar femei usoare care iti ofera sex ACUM cand si cum ai tu chef
Cred ca stabilitatea si o familie frumoasa o intretine O femeie care poate oferi mai multe in schimbul a putina rabdarewinking Poti sa ai tu 5000 de femei pe an, crezi ca nu te vei satura candva? Probabil ca da si probabil ca atunci cand te vei maturiza mai mult vei intelege ce vorbesc. In relatie si in viata in general, nu e vorba doar de sex. Poate candva vei putea avea constiinta acestui lucru si vei privi femeia ca a fi mai mult decat un obiect sexual.

| ElisaAna explică (pentru Plato):

Esti pe deplin inteles tongue nu contest importanta sexului, dar nu il ridic la nivel de sacru: daca nu e sex nu e nimic, nu suntem animale. Ar trebui ca mintea si capul sa coordoneze corpul si nu invers

| antiqque a răspuns (pentru ElisaAna):

Tu pe bune ca le spui la altii de maturizat? Trezeste-te fetito.

| Plato a răspuns (pentru ElisaAna):

Perfect de acord cu tine.

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Asteptatul unei femei nu face altceva decat sa starneasca barfa intre muieri cam cat de fraier e ala pentru ca o asteapta. Ea i-a spus sa o astepte, si tot ea apoi se duce si se plange la prietenele ei ca-i fraier ca o astepata si ca se gandeste sa se desparta de el.

Cand zici ca "eu vreau stabilitate" se traduce in tu vrei stabilitate. Tu esti femeia, tu esti aia care ajunge la o varsta, vrea siguranta zilei de maine, vrea sa pompeze un bebe afara. Nu proiecta nevoile tale de femeie asupra mea. Eu vreau sa ma simt bine. Nu simt nevoia de stabilitate. Crede-ma, nu am nevoie de relatie ca sa am stabilitate. Eu sunt stabilitatea de care mentionezi, stabilitate care o pot oferi unei femei, dar pentru care ar trebui sa am motiv sa o fac.

Daca ai o problema ca eu ca barbat sa primesc sex, cand si cum am eu chef (si dupa felul cum ai formulat se pare ca ai o problema) inseamna ca nu-ti prea pasa de nevoile, asteptarile si placerile viitorului tau barbat, stii tu, ala care e dispus sa te astepte, ala care e dispus sa-si interzica nevoile biologice pentru jocurile tale de muiere.

De unde si pana unde ai ajuns tu la concluzia ca stii daca ma voi satura vreodata sau nu de sex sportiv? Poate nu ma voi satura niciodata, poate ma voi satura. Cert este ca eu pot sa-mi fac o familie cu mult mai tarziu decat poate o femeie. Iti garantez eu ca tu ca femeie odata ce ajungi la o anumita varsta, tu vei fi aia grabita, niti va pieri tie cheful de asteptat, iar aici nu ma refer la sex. Vei dori un partener de viata pe rapid inainte, nu va mai conta nici asteptarea, nici rabdarea. Tu vei fi aia grabita, sa faci copil, sa faci nunta, sa te recasatoresti, etc Asta sau vei deveni o babuta cu multe pisici.

Nu inteleg ce legatura are maturitatea cu abstinenta sexuala a barbatului de dragul unei femei. Ce legatura are? Matur sau imatur, eu nu imi refuz nevoile bioleogice, mai ales cand stiu din experiente anterioare ca asteptatul nu rezulta decat in barfa si batjocora intre muieri a acelui biet om care face acel sacrificiu. Am patit-o consecutiv de 2 ori si m-am lecuit.

Cand tu ca femeie nu vei privi barbatul ca obiect de succes si utilitate, poate atunci nu voi mai privi si eu femeia ca un obiect de sex. Si oricum, dupa o varsta femeia tanjeste sa mai fie privita ca obiect de sex macar o data. Poate nu ai ajuns inca acolo, dar vei ajunge. Iar daca nu, esti doar o exceptie, o statistica care nu ma afecteaza deloc. Oricum esti o persoana straina pe net care nu prezinta interes.

Asteptarea e o capcana si o mizerie. Cine asteapta femeia primeste fix ce are ea mai naspa de oferit, in final.

| ElisaAna explică (pentru antiqque):

Pai spre deosebire de altii, la mine capul ghideaza corpul si nu las corpul sa ghideze capul. Nu suntem animale, sex si gata. Atat ne trebuie noua?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru ElisaAna):

"Nu suntem animale, sex si gata. Atat ne trebuie noua?"

Cand eram cam de varsta ta, si mie imi trebuiau mai multe. Dupa 5 ani de locuit impreuna cu cineva sa vii sa discutam iar.

| RAY a răspuns (pentru ElisaAna):

Atunci fi asexuala si asta e

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Nu sunt sclav sau eunuc, relatie serioasa + asteptare si gata. Atat iti trebuie tie? Numai la asta iti sta capul?
Asteptarea este crearea perceptiei false a valorii unei femei, valoare inexistenta, dar creeaza acea perceptie prin fortarea abstinentei barbatului. Fereasca-i pe aia care pica in capcana asta. Cand o femeie se lasa asteptata, sexul nu e deloc bun, iar rezultatele nu justifica asteptarea. Repet asteptarea nu este nimic altceva decat creerea unei false perceptii de valoare a unei femei. NU PUNETI BOTUL. Viata e prea scurta ca sa astepti. VIATA E PREA SCURTA pentru jocuri muieresti.

| ElisaAna explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Binee, vin :*

| ElisaAna explică (pentru RAY):

De ce sa fiu? laughing nu sunt, sunt doar selectiva si nu tavalesc patul fiecarui baiat pe care il intalnesc. Iar apoi, mi se pare de 10 ori mai barbat acela care e in stare sa stea cu nadragii pe el cand toti ceilalti sunt cu ei in vinewinking

| RAY a răspuns (pentru ElisaAna):

Tu vrei catelusi de care sa profiti pana dai de unu care sa te atraga sexual

| ElisaAna explică (pentru RAY):

Si cum as putea eu sa profit? laughing)
Am loc de munca, am masina, gatesc, spal vase, platesc facturi. Ce poti tu, ca barbat, sa aduci in viata mea astfel incat sa te vreau si implicit "sa profit" cum spui tu?

| OrdanKarris a răspuns (pentru RAY):

Motivul pentru care vrea sa pune barbatii s-o astepte, este pentru ca pe altii nu i-a pus in trecut. Motivul pentru care are mania asteptarii este ca in trecut s-a lasat usor pentru toti, iar acum se crede virgina reiinascuta, o Maria Magdalena 2. Sunt doua categorii de barbati: pentru care ea incalca reguli, si pentru care ea creeaza reguli.

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

Nu am 40 de ani sa fie chiar asa cum spui tu laughing
Ma rog, esti liber sa crezi absolut ce crezi tu, pot doar sa iti spun ca nu e asa. Sunt virgina si am mai specificat asta

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

N-am de unde stii nimic real despre tine, nici ca ai sau n-ai 40 de ani, nici ca esti sau nu virgina sau virgina reinnascuta. Tu vrei doar sa vezi barbati cum se scurma asteptandu-te si abtinandu-se de la sex, de dragul tau, pentru amuzamentul tau. Vor astepta pentru ceva ce nu va veni vreodata. Esti mult prea mandra de virginitatea ta sa o oferi chiar si unuia care te-ar astepta cu anii. De ce nu excluzi singura. Nu faci decat sa creezi frustrare fix in barbatii dispusi sa-ti faca pe plac, fix in barbatii naivi si cuminti. Cu cat faci un barbat sa te astepte mai mult cu atat aduna detestare pentru tine, lent, lent dar sigur. Te va detesta cand se va rupe relatia si cand afla ca te-a asteptat degeaba. Si tine minte, astia sunt barbatii pentru care spui ca ai respect, astia sunt barbatii de care iti bati joc si le oferi ce ai tu mai naspa de oferit: sperante desarte, frustrare etc. Spuneam ca maximul meu sunt 3 saptamani in care ne intalnim maxim de 3 ori si vedem ce chimie avem si daca exista sex. In cazul tau, cred ca dupa prima intalnire nu as mai vrea eu sa continui. Crede-ma imi dau seama instant de tiparul tau de femeie. Pentru una ca tine nu am nevoie de mai mult de 1 intalnire sa imi dau seama ce ma asteapta si crede-ma, eu pun punct pentru ca pur si simplu nu reprezinti ceva bun in viata mea.

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

Wtf, incepi sa aberezi un picut tongue pun barbatii sa astepte pentru amuzamentul meu? laughing ma vezi un pic cam diabolica, nu crezi?
Ma rog, misto speech

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Asa lupti tu pentru barbatul tau? Tinandu-l pe uscat? Fara sex. Asta numesti tu ca tii barbatul aproape? laughing Tu esti aia care aberezi.

Si da, esti diabolica. Se vede dupa cum te exprimi ca parca te excita notiunea ca un barbat e dispus sa te astepte. Tu nu iubesti genul asta de barbat, iubesti faptul ca este dispus sa sufere si sa-si refuze ceva ce ar putea avea imediat pentru o speranta desarta care poate nu va veni niciodata (iar in cazul tau chiar ca nu va veni niciodata) Te-as fi etichetat narcisista, dar deja intram in psihopatie. Nu nu te vad putin cam diabolica. As zice extrem de diabolica. Dar chiar si asa, nu ai avea succes la mine. Din secunda cand iti iese cuvantul "asteptat" pe gura, imi vad linistit de drum.

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

Ok laughing nu prea imi pasa cum ca crezi tu si cum iti imaginezi tu ca sunt. Si cine a pomenit ceva de a avea sanse la tine?
Normal ca fugi cand auzi cuvantul asteptat. Tu esti barbatul, dai cu pumnul in masa. Daca nu ti se da gaurica atunci cand ti se scoala tie, gataa

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

"Sunt doua categorii de barbati: pentru care ea incalca reguli, si pentru care ea creeaza reguli."
Mi-a placut asta, e interesant de dezbatut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

De fapt sunt doua categorii de barbati, cei care se contrazic cu o femeie si cei care nu o fac.
Poate fii unu care nu simte pic de iubire, dar nu e atât de batut in cap incât sa se contrazica cu o femeie, orice idei ar avea. O foloseste, profita de ea, o lasã cu buza umflata(mmm diabolic), si pleaca.

| Emma30555 a răspuns:

Eu consider ca atunci când iubești, te îndrăgostești și simți și tu ca vrei sa o faci cu acel tip care îți arată că vrea ceva serios, nu mai trebuie sa aștepți. Adică aștepți pana simți ca și el te iubește dar asta nu înseamnă că trebuie să treacă un an, nu știu cât timp trebuie sa treacă dar e vorba și de chimie și de acel sentiment căci vezi și tu caracterul, comportamentul, cum te înțelegi cu el. Nimeni nu îți garantează nimic, poți sa te măriți virgina și apoi acel bărbat sa nu te mai iubească și sa te părăsească. (e un exemplu pe care l am dat căci nu poți fii sigur niciodată de nimic doar de ceea ce simți tu) În plus nu înseamnă că dacă ai mai multe relații de alungul timpului nu ești fata cu principii și serioasa. De fapt și fetele au nevoi sexuale, căci da este și o nevoie fizica sau plăcere, altfel nu am mai face, și dacă bărbatul te respecta, și exista aceea chimie e totul ok. Nu are dreptate nici Plato căci o dragoste plina de pasiune implica și mult sex și poziții sexuale nu e ceva rușinos, nici OrdanK nu are dreptate care considera ca o fata virgina este diabolica, și el trebuie sa înțeleagă ca o fata virgina are nevoie de cineva special și de mai multa siguranță când o face prima data.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca e desteapta iese din discutie inca de la inceput.
Inca ceva, nu femeile dragute ne stimuleaza pe noi ci femeile bune, apetisante de-ti vine sa dai in ele ca surdu-n clopot. De principiu atitudinea este cea care face diferenta si baga barbatii-n boala. Ca o gaura intre craci aveti toate.

Asa da:
https://www.youtube.com/watch?v=zEf423kYfqk

Asa nu
https://www.google.ro/......ps?/search

| ElisaAna explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Aici depinde de gusturile fiecaruia. Nu toti sunt inebuniti dupa forme apetisante. Normal ca da, tuturor le plac formele, dar nu toti gandesc asa. Deci depinde mai mult de gustul fiecaruia si de ceea ce il atrage pe el mai mult la o fata.
Iar apoi, de ce ar iesi din discutie faptul ca e desteapta? Daca o fata nu vrea sa tavaleasca patul fiecarui barbat intalnit o face mai putin inteligenta? O femeie e inteligenta atunci cand stie si poate spune NU, iar un barbat e de 10 ori mai barbat cand este in stare sa stea cu nadragii pe el cand toti ceilalti sunt cu ei in vine :*

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru ElisaAna):

O femeie inteligenta divorteaza de tine si pleaca cu copii, jumate din avere si pensie alimentara. Deci e aproape dauna totala. Cu o femeie inteligenta te certi de 10 ori mai mult decat cu una mai saraca cu duhul pe care o manipulezi imediat.

| ElisaAna explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ok, si ce legatura are asta cu ce am spus eu? Pe scurt, iti spusesem ca gusturile difera si ca o fata care nu doreste sa se culce asa usor cu un baiat cu e mai putin inteligenta decat una care o face, din contra chiar.
Si pot sa te contrazic chiar, o femeie inteligenta tine familia unita, stransa, lupta sa isi pastreze barbatul langa ea. Nu divorteaza si ia averea tongue

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru ElisaAna):

''Si pot sa te contrazic chiar, o femeie inteligenta tine familia unita, stransa, lupta sa isi pastreze barbatul langa ea. Nu divorteaza si ia averea''

Aici e fiecare cu religia lui...

Gusturile mai difera si in functie de varsta, de maturitate. De la o anumita varsta in sus atitudinea face diferenta. Normal ca la varsta ta cand nici macar caracterul nu e inca slefuit complet nu putem vorbi inca despre principii si atitudine care sa primeze inaintea viselor despre cum ar trebui sa fie viata ideala.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu aș aștepta nicicât. Dacă o femeie nu este dispusă să-și desfacă cracii în fața mea cât de des se poate, să nu se aștepte să stau cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã as avea ceva de invatat sau e o companie buna da, as pastra legatura, dar la partea cu sexul, dupã o luna daca observ ca e idealista, incerc cu altele, pentru ami satisface nevoile.
bine asta inseamna ca ceva serios poate fii doar in viitor. Nu sunt genul sa astept in relatie pe sec, nu mi se pare Normal. Ca doi oameni sa zica "ne iubim" si nu au intretinut inainte nici un act sexual. S

| ElisaAna explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca doi oameni pot zice "ne iubim" si fara a fi intretinut relatii sexuale.
Sexul se tine cu iubirea, nu invers!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElisaAna):

Pot Sa te intreb ce vârsta ai?
Sa zicem ca e o femeie conservativa, de familie, care ma iubeste doar pe mine. Cum garantez eu ca pe ea nu o s-o apuce macaricii la vagin la un moment dat? Pentru ca nu s-a scarpinat la momentul potrivit.

| ElisaAna explică (pentru anonim_4396):

Am 22 de ani. Daca o sa o apuce, o scarpini tu. Am auzit si eu de criza de la 40 de ani cand oamenii se tampesc. Dar daca ai langa tine pe cineva care iti ofera atentia necesara, cred ca e tot ce trebuie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElisaAna):

Nu poți face nimic in compensarea lui. Daca ți-e sete nu-ți trece cu ciocolata, nu? Mai întâi sex, apoi relație.

| ElisaAna explică (pentru anonim_4396):

Ma refer ls substitute ale sexului vaginal. Se pot face alte lucruri

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Zi sincer, nu-ti place sexul. Ai libidou scazut si vrei sa tragi dupa tine in jos orice barbat suficient de naiv si doritor de sex, sa-l frustrezi aiurea si absolut degeaba. Asta e tot ce ai tu de oferit, o mare mare teapa pentru oricine suficient de naiv sa-ti cada in plasa. Nu exista substitut pentru sex. Exista pentru tine, ok. Dar de ce mama naibului insisti ca ar trebui sa fie la fel pentru restul lumii? De ce incerci sa-ti normalizezi disfunctiile si dereglarile sexuale, impunandu-le asupra altora? Zi-mi sincer ce lucru bun rezulta din acea asteptare. Ce crezi tu ca are un barbat de castigat din asteptarea ta. Exista o motivatie concreta pentru care meriti asteptata? Sustii ca esti virgina(ma cam indoiesc), nu pari sa fii genul speriata de sex. Deci care e adevaratul motiv pentru care impui cuiva sa te astepte? Ce crezi tu ca e in mintea unui barbat cand il pui sa te astepte? Iti pasa de nevoia unui barbat incat sa se duca la altele pana ti se aliniaza planetele corespunzator pwntru sex?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElisaAna):

Pãi cam toatã lumea trebuie sa "curvareasca" cândva, cel mai bine e sa o faci in tinerete. Ca dupã sa te menti intreg/a când vrei o familie. Nu? Asa e de mult timp.
Ah si te pomeni ca iti ofera cineva o tona de atentie, pentru sex si dupã sex, pentru ca e nevoit. Asta e sclavie pentru orice tip. Tu vrei atentie, eu vreau sex in schimb.
Singurul obiectiv care imi displace e asteptarea. Vrei sa-ti proteiezi vaginul.Nu vrei sa te sacrifici pentru bine barbatilor? Bine nici o problema. Poti sa te intâlnesti cu 100 de tipi rapid, si din aia iti alegi alesul "sufletul pereche" Cât mai rapid si faci sex. Simplu. Restul e doar un dezavantaj asteptarea. Asa il vad eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElisaAna):

Daca religia îți interzice in vagin, măcar in gura, nu?rolling on the floor))
Ori nu faci nimic, ori faci totul.Ori ți-e teama de tot ce presupune sexul, ori te comporți ca o curva în pat.Variantele de mijloc sunt doar pentru ipocrite. Daca ești de acord cu "substitute ale sexului vaginal", de ce nu ești de acord si cu sexul in sine?
Da, se pot face multe lucruri.Sunt curioasa câte din ele îți vor oferi un orgasm, ca sa nu zic mai multe.

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

Motivul e acela ca primul trebuie sa fie special si sa merita. Nu unul care sa imi impuna ca in maxim 3 luni, 3 intalniri, sa traga de mine, nu vreau frustrati care alearga doar dupa sex. Daca vad ca esti in stare sa tii la mine si fara sex, supeer. Meriti tot ce e mai bun si iti voi oferi toot ce pot eu mai bun. Daca tu vrei doar sex si fara sex nu se poate, bye bye. Nu sunt o prada usoara. Dovedeste ca esti suficient de barbat astfel incat sa stai cu nadragii pe tine cand toti ceilalti sunt cu ei in vine.

| ElisaAna explică (pentru anonim_4396):

E atat de trist ca totul se rezuma la sex. Atat putem? Asta e tot? Iubim doar daca primim sex, daca nu primim, nu? Pare rau, dar eu las capul sa ghideze corpul si nu invers. Altfel cu ce m-as deosebi de animale? De asta suntem superiori, avem ratiune si capacitatea de a gandi. Nu cum ti se scoala, hopa sex. Uratt

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElisaAna):

Nu se rezuma totul la sex, ți-am mai spus.Doar ca nu poate lipsi. Ajuta relație, dacă vrei s-o iei asa.E benefic din orice punct de vedere.De ce te-ai abține? Da-mi un singur motiv. Unul bun.Nu ca asa spune religia.Un motiv al tău pentru care nu vrei.
Ne asemănăm extrem de mult cu animalele.Ce avem noi in plus e mai mult o masca.

| ElisaAna explică (pentru anonim_4396):

O masca? Ce avem noi e puterea de a gandi, de a lua deciziu, de a deosebi binele de rau. Ne asemanam mult, asa este. Dar faptul ca suntem inzestratu cu ratiune e o chestie care ne deosebeste extreem de mult.
Motivul meu e acela ca primul trebuie sa merite. Iar daca tu ca baiat poti sa ma iubesti si fara sex, minunaatt. Atunci iti voi oferi tot ce am eu mai bun. Daca tu conditionezi iubirea cu sexul, daca ma presezi, impui o data limita..imi pare rau. Nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElisaAna):

De a deosebi binele de rău. Daca cineva poate face asta, acela e numai Dumnezeu(eu cred ca exista). Daca nu exista, atunci nimeni n-o poate face.Cel puțin nu un simplu om.
Primul baiat poate fi oricine, cât îți doresti asta.Nu are ce sa merite.E doar sex.Sexul in sine merita.Te poate iubi fără sex, dar nu văd de ce ar face-o.
Tot ce ai tu mai bun te include si pe tine, fizic.

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Problema cu gandirea ta este chiar daca vorbim de un barbat naiv, dispus sa te astepte, si te asteapta, si te asteapta si tot te asteapta, iar odata ce te hotarasti tu sa ti-o pui cu el, e posibil el deja sa fi ajuns la capatul rabdarii si sa nu mai merite pentru el. Si exact in momentul cand te decizi tu ca merita, el sa-si bage picioarele, chiar daca i se ofera sex si sa plece. A asteptat si degeaba, s-a frustrat aiurea, si niciunul din voi in final nu v-ati ales cu sex. Concret cam care ar fi durata de timp care ar trebui sa te astepte un astfel de masochist de barbat? Tu spune-mi cam cat trebuie sa rabde cu tine fara sex incat sa... "merite"? rolling on the floor

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

Dar nu e o perioada de timp fixa. Nu impun eu nimic. Este vorba de iubire. Daca e capabil sa ofere iubire sau macar sa inceapa sa iubeasca faraaa chestia asta. Daca imi dovedeste sau simt eu ca da ma, omul chiar tine la mine si da, vrea mai mult decat o noapte de sex si da, vede in mine mai mult decat o gaura in care sa isi bage instrumentul. Atunci e minunaat.
Vom putea face dragoste si nu sex

| ElisaAna explică (pentru anonim_4396):

Da, Dumnezeu exista. Si da, poate deosebi binele de rau. Si din iubire pentru noi ne-a dat si noua putin din aceasta capacitate. Nu poti spune ca nu deosebesti ce e bine de ce e rau tongue ar fi absurd

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElisaAna):

Absurd? Deloc.
Absurd e sa spui ca poți deosebi.

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Explica-mi si mie in conceptia ta, ce-i aia: "dragoste si nu sex"? Presupunand ca face tot ce astepti din partea lui, te asteapta, te iubeste, iti face de toate, cadouri, complimente, vrea mai mult decat sex etc. Cum arata acea "dragoste si nu sex"? Va frecati unul de altul, cu haine pe voi, fara haine pe voi, implica sau nu inserarea celor doua organe sexuala unul in celalalt sau fara inserare. De unde porneste si la ce se opreste "dragoste si nu sex"?

P.S.: Si apropo, ce legatura are binele si raul cu sexul?

| Plato a răspuns (pentru ElisaAna):

Vad ca te surprinde feedback-ul pe care l-ai primit. Mda, esti noua, bine ai venit in club. laughing
Uite, hai sa-ti spun ceva: societatea contemporana este mizerabila. 95% din oameni, in special tinerii, sunt superficiali. Putina lume mai vede lucrurile la importanta lor adevarata. Totul devine o joaca, o distractie, nu mai e luata in considerare moralitatea si frumosul.
Eu sunt pe deplin de acord cu tine, din ce am vazut ca sustii. Te felicit, pe calea asta, pentru gandirea pe care o ai, iar eu cred ca te va duce departe.
Ai intrat in polemici cu o persoana foarte interesanta, Hecate asta. happy Nu ai cum s-o convingi sa creada ce crezi tu, si iti spun si de ce, dar in privat, ca nu vreau sa-mi stearga Reich-ul raspunsul asta doar pentru doua cuvinte.
Faci parte dintr-un foarte mic procent de oameni care aleg sa fie mai mult decat obiecte cu instincte animalice, ceea ce e foarte bine pentru tine.
Probabil ca, daca nu vei ceda candva in fata mizeriei, vei ajunge sa fii a unui om ce te vede, intr-adevar, mai mult decat un obiect, sau "o gaura" cum ai spus tu, si sa fii apreciata ca tot, fizic si spiritual, ceea ce duce la o implinire greu de imaginat.

| ElisaAna explică (pentru anonim_4396):

Cred ca nu intelegi notiunea de a deosebi binele de rau.

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

:/ ok, deci ideea e sa implice sentimente mai profunde fata de persosna cu care se executa actul. Si da, dragostea e tot sex doar ca exista si sentimente la mijloc. Sex poti face si la modul one-night stand. Dragoste nu
Ma rog, nu stiu daca explic cum trebuie si daca intelegi. Dar cred ca te-ai prins tu la ce ma refer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElisaAna):

Sau tu nu vrei sa vezi diferențele de nuanta

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Nu mi-ai raspuns la intrebare concret si nu m-am prins la ce te referi. Cum arata dragostea fara sex? Cum faci dragoste dar nu faci sex? Bun si daca dragostea e tot sex, cum poate el in timp ce ti-o impinge doggy style sa-ti arate sentimente profunde, fix in momentul ala cand transpira si gafaie? Fa-ma sa inteleg.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Te vad ca pe "ingerul rau". laughing Stii, ala de-i aparea pe umar la Tom si Jerry, ce instiga.
Ma bucur ca cineva-mi impartaseste opiniile, ma bucur ca vezi si tu ca esti din "Partea intunecata a fortei".
"E doar sex", zici tu. Sexul se afla la granita dintre mizerie si desavarsire, stand pe o balanta foaaarte fina. Cand vine IN URMA iubirii, te afli in desavarsire, cand vine fara iubire, te afli in mizerie.
"Daca ti-e sete, nu-ti trece cu ciocolata." Da, asa e, dar sexul nu e in masura de a fi considerat apa, astfel exemplul fiind invalid. Sa-ti spun si parerea mea: Poti manca fast-food toata ziua, sau sa mananci salata regulat. Care crezi ca-ti face mai mult bine? Haide sa inlocuim in formula: tu ai spus "Sexul merita in sine." ceea ce inseamna "Fast-food-ul merita in sine". Intr-adevar, fast-food e bun la gust si e rapid, nu? Dar pe termen lung iti face rau, mult rau.
Daca un vegan mananca o data carne, "puritatea" lui s-a dus, n-o poate recupera. De ce? Ca a ales desfranarea in defavoarea ratiunii.
Cum ti-am mai spus, si inca cred, la fel cum pedofilii vor sa sustina ca pedofilia nu e atat de grava, asa incerci si tu sa dezvinovatesti faptele tale.
"Iubirea inseamna si sex."... poate la tine. Iubirea poate exista bine-mersi si fara sex, dovada stau relatiile platonice si teoria lui Platon despre acestea.
Ca sa fiu 100% obiectiv, chiar sunt de acord cu o chestie pe care ai spus-o: "Ori nu faci nimic, ori faci totul.". Aici da, intr-adevar, degeaba esti virgina alba la gura.
"De ce te-ai abține? Da-mi un singur motiv." Poate pentru ca se considera mai mult decat un obiect sexual? Ce spui? Pentru ca nu vrea o viata in desfrau, destrabalare si mizerie? Poate pentru ca nu vrea sa renunte la FERICIREA de a se darui unui singur barbat? Sunt motive suficiente?

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Iarta-ma ca intervin, dragoste nu faci "doggy style", e clar ca nu intelegi ce presupune. E o diferenta intre dragoste si sex. Diferenta e ca, atunci cand faci "dragoste" atentia e asupra partenere/ului si iubirii ce i-o porti, iar la "sex" atentia e asupra actului in sine, e un penis si un vagin, nu doua suflete ca in cazul "dragostei", ca sa vorbim putin mai pe romaneste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nu sunt din partea întunecată pentru ca nu exista una. Exista doar umbre, dacă vrei s-o iei asa.
Nu, nu te afli nici in desăvârșire, nici in mizerie.Te afli in plăcere.Atat.
Pentru mine sexul e salata.Pe care da, nimeni nu te impiedica sa o mănânci toată ziua.Pentru tine e fast-food, de care ai parte rar spre deloc pentru ca, asa cum zici si tu, e nesănătoasă.
Sexul nu a omorât pe nimeni. Aproape. Abstinenta ți se pare mai buna?
Sa zicem ca desfrânarea ar fi la o actrița porno, ahtiata după gang bang-uri.Desi nici asta nu ar fi desfrânare dpmdv, dar fie.Aici încă mai merge, dar la o tipa care face sex doar cu un singur barbat, de ce ar fi vorba de desfranare? E mai aproape de sfințenie decât de desfranare, indiferent dacă are sentimente sau nu pentru el.
Nu încerc sa dezvinovățesc nimic din ce am făcut eu. Absolut nimic.Si sexul sigur nu e ceva pentru care sa am vreo vina.
Se considera asa din cauza ca vede sexul ca pe ceva murdar.Din cauza oamenilor ca tine. Daca l-ar vedea ca pe ceva normal, cum si este, lucrurile ar fi mult mai simple.
Nu e nicio fericire sa te "dăruiești"unui singur bărbat.Si iar cuvantul asta,"dăruiești".Nu ai nimic de dăruit.E doar un schimb de fluide.Si de orgasme.Nu dai cadouri.
Sunt motive inexistente.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Bun, explica-mi tu, in momentul cand penisul e in vagin (ea a spus ca dragostea tot sex este) cum pot eu, FIX IN ACEL MOMENT sa arat iubirea ce i-o port? Cum poti compara sexul cu fast-food-ul. fast-food-ul baga toxine in corp, sexul elimina toxine, elimina grasime, stimuleaza circulatia, stimuleaza creierul. Sexul este salata sanatoasa, cu gust de pizza sau de Mac, e idealul intre cele doua extreme, best of both worlds.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Salata sanatoasa cu gust de pizza... ce bine mai suna, nu? Ma indoiesc ca exista multe lucruri de genul asta in lumea noastra, si in orice caz, sexul nu e una dintre ele, poate doar in unele cazuri restranse.
Cum sa-i areti iubirea? E suficient sa existe, se va simti.
Cum pot compara sexul cu fast-food? Ambele atrag foarte multi oameni, dar le fac rau. Nu incepe sa-mi spui ca nu e niciun rau, ca e. E un rau moral, nu fizic. Bine, uneori e si fizic, cand nu e grija.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"Dragoste nu faci doggy style"
M-ai făcut curioasa. Dragoste poți face doar in poziția misionarului? Nu sunt ironica, dacă la asta te gândești, chiar vreau sa știu dacă la tine asta e singura poziție ...nedizgratioasa.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Stai, ce, cum? Sexul e un rau moral? :O I'm done!

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, te limitezi la a vedea "un schimb de fluide". Ar fi fost badaran si venind de la un barbat, asa e mult mai rau. Unii o vad ca un schimb de iubire, de sentimente. Degeaba se apropie corpurile daca sufletele nu. Doamne ajuta sa existe mereu oameni ca mine, sa consideram mereu la fel.
Da, este ceva cat se poate de normal, dar cu partenerul de viata.
"o tipa care face sex cu un singur barbat"... cred ca intelegi gresit conceptul, nu se pune daca astazi e unul, maine altul.
Cat despre asta cu abstinenta, te abtii doar cat e nevoie. Adica, daca nu ai apa, nu bei apa, nu e chiar abstinenta, ca nu ti-ai impus tu restrictia. Daca nu ai un partener de viata, nu ai, nu te restrictionezi. Iar daca nu ai apa, nu bei din balta sau canal, astepti pana o repara Compania de apa.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu prea multe denumiri de pozitii, dar sunt sigur ca "dragostea" presupune ceva mai multa apropiere decat ofera "doggy style".
Da, exemplul tau e unul bun, dar poate functioneaza si altele, nu asta era tocmai ideea.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Pare-mi-se ca nu ai vreo treaba cu moralitatea, deci ce-as putea sa-ti mai spun...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

E normal cu oricine care nu are boli venerice.
Dacă nu ai apa, mori de sete? Sau îți faci rost de apa?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Diferenta e ca daca nu bei apa, mori, dar daca nu faci sex iti garantez ca vei supravietui fara probleme.

| Emma30555 a răspuns (pentru OrdanKarris):

După cum vezi exista și bărbați ca Plato care disprețuiesc femeile care fac sex chiar dacă o fac din dragoste. El are anumite principii idealiste, morale, (fiecare cum vrea, nu l judec ) dar ca idee ca sunt și barbati de genul care ar aprecia o fata care se lasă așteptată eventual pana la căsătorie Pt el asta înseamnă că ea are valoare, celelalte fiind imorale

| OrdanKarris a răspuns (pentru Emma30555):

Am o doua intrebari pentru tine, Emma: 1. ai fost vreodata nevoita, chiar si o singura data in viata ta sa iesi la intalnire cu o alta fata, adica tu sa fii in postura barbatului si sa-ti bati capul oare ce asteptari are de la tine? 2. De fiecare data cand dai un argument faci sa para vina barbatului si nu a ei?

Spui ca nimeni nu-ti garanteaza nimic. Sa zicem ca el o asteapta pe ea ca virgina. O asteapta, o asteapta si o asteapta, apoi ea se hotaraste ca vrea sex cu el, pentru ca in sfarsit i-a dovedit suficient ca o iubeste. Fac sex, dar nici la o saptamana distanta, ea se intalneste cu cineva de care ei ii placea si si-o trage cu acel cineva in prima zi (caz real). Motivele ei: nu a realizat pana atunci cat de misto e sexul, a realizat ca nu se intelege cu primul barbat in pat (ala care a asteptat-o), iar barbatul nr 2 e ala care pe dansa o fascineaza. Unul a trebuit sa astepte si sa se frustreze aiurea, nr 2 a primit ceva ce nici macar el nu se astepta. Tine mine: barbatii pentru care ea incalca reguli, barbatii pentru care ea creeaza reguli.

Daca o femeie creeeaza reguli unui barbat: nu-l respecta, nu-l iubeste, a fost nevoita sa se multumeasca cu el, nu poate atrage ce si-ar dori ea sa atraga, a atras in trecut crezand ca-i vor oferi acea dragoste de care ea isi inchipuie, nu i-a fost oferit nimeni decat iluzii, iar acum se razbuna fix pe tiparul de barbat care i-ai multumi si indeplini asteptarile. Sau poate asteptarile ei sunt doar niste vrajeli, care trebuie evitate, ignorate

Daca o femeie incalca reguli pentru un barbat: acel om este intotdeauna pe treaba lui, se multumeste singur intotdeauna, e barbatul pentru care ea se umezeste intre picioare chiar daca il detesta.

Plato este genul de om pentru care ea va crea reguli, iar asta doar pentru ca permite si mai mult de atat se introduce singur in categoria aia. Si-o face cu mana lui. Plato e genul de om care crede ca daca zice ce vrea sa auda femeia, daca emuleaza femeia si gandirea feminina va castiga puncte in fata ei, va fi apreciat mai mult. Gresit, va fi mai tare calcat in picioare.

Asteptatul unei femei nu garanteaza fidelitatea acelei femei, promiscuitatea nu garanteaza imoralitate. Asa cum femeile considera ca un baiat bun este un posibil violator, asa consider eu virginele astea la 20 de ani care isi aseaza virginitatea pe pedestal niste scorpii in deghizare, femeia succubus sub mantia virtutii. O falsa, o ipocrita, o prefacuta, o parvenita, o gheonoaie.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Reziști cam până pe la 30 de ani fără sex. Apoi încep să apară problemele fiziologice. Crezi tu că faci ce vrei, la un moment dat ceasul biologic își cere drepturile. E o tâmpenie să crezi că poți trăi sănătos fără sex, e ca și cum te-ai priva pe termen lung de orice nevoie(apă, mâncare, somn).

| Emma30555 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Sunt de acord cu tine, cand iti place de cineva nu ai de ce sa astepti caci oricum nu asteptarea garanteaza nici din perspectiva femei ca el o va respecta, iubi si nici din perspectiva lui ca ea va fi cu el. Dar femeile virgine au alta educatie si pana capata experienta si inteleg viata au si ele parte de dezamagiri. Eu nu consider ca fac totul premeditat, au alta educatie, alta mentalitate, la fel cum e si Plato, ei vad sexul ca pe ceva imoral. Sa sti ca ei pierd. Pe ea o inteleg din perspectiva faptului ca este o fata cuminte si nu vrea sa fie cu primul venit care sa o paraseasca, ii este doar teama ca nu o sa fie apreciata. Poate nu au experienta si nu stiu sa aleaga si atunci asteptarea pentru ele e o dovada de dragoste desi daca ai inteligenta emotionala cam iti dai seama. La un moment dat vor realiza ca viata trebuie traita nu sa astepti fat frumos pe cal alb, eu cred ca daca esti la liceu baietii te mai asteapta ca sunt mici ambii, de pe la 20 in sus nu prea mai asteapta nimeni decat daca au aceleasi valori, sunt religiosi amandoi etc

| OrdanKarris a răspuns (pentru Emma30555):

Eu altceva vreau sa zic: tipa aia si-a tras-o din prima zi cu barbatul nr. 2 pentru ca, chiar si o virgina nevinovata stie ca cea mai rapida metoda de a cuceri un barbat, ea sa-l cucereasca pe el, este sa-si desfaca picioarele. PUNCT! FINITO! Barbatul nr.2 era fascinatia ei din trecut, ala care ea nu l-a putut avea, iar acum dupa ce l-a facut pe barbatul nr 1 sa astepte atata timp, ea se duce la nr.2 si desface instant picioarele. Cand o femeie este cu adevarat fascinata de un barbat, i se ofera toata, repede, tac pac, fara asteptare, fara preludiu, fara nimic. Preludiul ei este filmul care si l-a facut in cap cu barbatul nr. 2. Ori barbatul nr 1 trebuie sa dovedeasca x, y, z, sa o astepte, sa sacrifice a, b, c, sa faca dragoste, nu sex. Ei bine cu barbatul nr.2 face sex, nu dragoste, pentru ca barbatul nr. 2 este visul ei umed, e barbatul care il respecta suficient incat ea sa faca eforturi, iar ala nr.1 e... marioneta. Dragoste nu sex laughing)) Cata vrajeala ieftina.

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

"Tipa aia" nu sunt eu si nici nu voi fi. Iti faci deja filme si scenarii care nu au legatura cu realitatea absolut deloc.
Dar te las sa iti magulesti egoul si imaginatia cu ce scenariu vrei tu despre minewinking realitatea e cea pe care ti-o prezint eu, nu ceea ce infloreste capsorul tau.

| OrdanKarris a răspuns (pentru ElisaAna):

Te bagi in seama aiurea unde nu trebuie. Nu era discutia despre tine, si nu este nici un scenariu fictiv. E un caz cat se poate de real. Putin imi pasa daca esti sau nu la fel.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Emma30555):

Apropo, eu nu inteleg de ce insisti ca aceasta Elisa ana este o virgina nevinovata. Se vede ca esti si tu la fel de naiba ca barbatii de la care ea asteapta... asteptare. Se vede ca aceasta Elisa face totul premeditat, stie foarte bine ce face, se vede ca intentia ei este strict amuzament la adresa barbatilor suficient de naivi sa fie fascinati atat de tare de ea incat sa joace jocurile ei de ipocrita. Nu pricep, tocmai tu ca femeie nu-ti dai seama ca-i o ipocrita. Se simte dupa felul cum scrie ca e o ipocrita si ca face asta pentru amuzament (tine pe uscat barbati din principiu). E o falsa.

| ElisaAna explică (pentru OrdanKarris):

Ce amuzament baiatule laughing esti culmea. Nu ai inteles nimic din tot ce am zis eu pana acum. Nici nu ma astept sa ai capacitatea necesara sa asimilezi si procesezi ce zic. Tine-o pe a ta in continuare, judeci si nici macar nu o faci pe o baza fondata. Ma faci ipocrita bazandu-te pe? Ca nu ma culc cu orice tembel ca tine care crede ca orice *** i se cuvine? Uuu, ce barbat esti tuuuwinking
Pe ce te bazezi cand zici ca vreau sa tin baietii pe uscat pentru amuzament? Hmm?
Pe nimic, normal
Cand am zis eu ca o fac pentru bataie de joc sau din ce ai dedus tu asta? Nimic din tot ce am zis eu nu duce la aceasta concluzie. Doar mintea ta vrea sa creada asta pentru ca in capul tau, totul se rezuma la sex, orice femeie ti se cuvine, iar cele care nu se *** la modul one night stand sunt ipocrite? Uhhh, frumooos rationament. Stii vorba aia cu vulpea si strugurii acri? O stiiwinking sigur
Pe scurt, nu poti citi cu atentie ce ti se spune si sa interpretezi corect mesajul textului. Din cate stiu, acest lucri se face prin generala. N-ai trecut pe acolo deloc? Ah, nu cred. Erai prea ocupat sa facu sex, caci normal. Sexul e normal, chiar de copil de ce nu. Viata se scurge repede.

| Emma30555 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Nu poți sa ști cum e o persoana. Discut la modul teoretic, pentru ca și eu sunt femeie știu cum e când nu ști cu ce se mănâncă viata, și te protejezi pentru ca sunt tot felul de oameni, o înțeleg și pe ea din punctul ei de vedere, dar am spus cu ce nu sunt de acord, ți am dat și ție dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Anumite conceptii, credințe, valori"
Cu alte cuvinte e o proasta.
Dacă ar fi deșteaptă, nu ar aștepta si ar amâna ceva ce îi provoacă si ei plăcere. Cele ca tine ai tendința sa vadă sexul ca pe un cadou pentru bărbat.De parca pentru tine ar fi o tortura.
Nu văd cum ar putea exista o relație fără sex.Inainte de relația propriu-zisa, faci sex.

| ElisaAna explică (pentru anonim_4396):

Deci: Din punctul tau de vedere pana nu faci sex nu e relatie, nu?
Sexul se tine cu iubirea si nu invers! Nu iubirea cu sex. Cand va disparea atractia sexuala si monotonia in pat ce se intampla? Oh da, dispare tot. Pentru ca sexul era tot...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElisaAna):

Exact.
N-as sta intr-o relație dacă ar fi monotonie in pat.Fie faci ceva sa îmbunătățești lucrurile, fie schimbi partenerul.Sexul nu era tot, era o parte a relației. Iubirea înseamnă si sex.

| ElisaAna explică (pentru anonim_4396):

Exact, sexul e doar o parte happy exista multe alte chestii care se pot face in compensarea lui pana se ajunge si la acesta.

| OrdanKarris a răspuns:

Astept maxim 2, 3 saptamani maxim, in care ne vedem maxim de 3 ori. Daca dupa a 3-a intalnire, nu exista scantei, am zburat la urmatoarea. Sau, in timp ce te hotarasti tu sa facem ceva, eu imi fac veacul cu altele si te fac sa crezi ca ma faci sa astept. Max 3 saptamani, maxim 3 intalniri, asta e limita mea. Mai mult nu primesti. Asteptatul e pentru barbatul slab. O femeie desteapta cum spui tu este aia care trece la actiune rapid, si are aceleasi nevoi ca mine care trebuie multumite rapid si este destupata la creier incat sa fie pe aceeasi lungime de unda cu mine fara prea multa convingere sau deloc. O fata desteapta nu este aia care ma face sa astept. Desteptaciunea nu e un criteriu care imi tine maciuca sculata. O fi un criteriu stimulant mental penmtru tine ca fata, pentru mine, desteptaciunea nu cred ca inseamna ca crezi tu ca inseamna. Oricum, nici nu-mi bat capul daca e nevoie de mai mult de 3 saptamani. Inseamna ca nu exista chimie si daca nu exista, nu va exista, si nu merita sa fortez nota. Plus ca unde strambi tu din nas, vor exista alte 3 care abia astepta putina afectiune.

| ywar a răspuns (pentru OrdanKarris):

Foarte tare! Respect. Da, asa se procedeaza in zilele noastre, in care generatia tanara nu are orizont, nu are nazuinte, nu stie ce vrea de la viata asta. E din ce in ce mai greu pe vremurile astea (cred) sa-ti gasesti o partenera/partener de viata.

| melodrama a răspuns:

N-am chef sa astept, ii convine bine, nu sa duca la maica-sa.

| Sara1248 a răspuns:

Eu sunt intr-o relatie de peste un an, mentionez ca sunt virgina. Desi stiu ca el isi doreste sa o facem, nu deschide niciodata subiectul asta singur, a spus ca se va intampla cand voi dori si eu, sa fie un moment special pentru amandoi, nu sa ma simt fortata. Deci, daca te iubeste, mai exista si baieti care asteapta.

| ElisaAna explică (pentru Sara1248):

Ma bucur foarte mult sa aud asta :* sa va iubiti mult!

| Amigoiulian a răspuns (pentru Sara1248):

Și? Te simți bine? Nu te gândești un pic și la el? Asa am așteptat și eu după o fata. am așteptat 9 luni frate. pana când s-a băgat altul pe felie cu ea și s-a culcat cu ea imediat.

| ElisaAna explică (pentru Amigoiulian):

Aici din pacate, nu ai tu nicio vina. Probabil nici ea. Nu s-a simtit pregatita, poate nici indeajuns de atrasa. O poti condamna? Nu
Iar tu, ai iubit-o si nu ai pus presiune. Te poti condamna?
Nu
Nu a fost ea ce trebuie pentru tine si nici tu pentru ea

| Sara1248 a răspuns (pentru Amigoiulian):

Da, chiar ma simt bine. Se va intampla in curand, dar fiind virgina mi-a fost teama si m-a inteles. happy

| RAY a răspuns (pentru Amigoiulian):

Bravo lui, erai doar catelusul ei

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Sara1248):

Doamne, ce fraier e gagiu-tu. Efectiv se lasă călcat în picioare. Eu în locul lui te părăseam instantaneu. Și îți mai și umflam ochii.

| OrdanKarris a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Exclude partea cu umflatul de ochi. Nu este necesar si iti creezi singur probleme. Este arhisuficient sa refuzi fetei timp mai mult decat merita. Gagicul ei se lasa calcat in picioare pentru ca nu stie altfel. Daca ar stii ce stii stim noi, daca ar fi iinvatat sa aiba fortitudinea mentala sa spuna NU sau PA, nu ar fi avut nici ea curajul sa intinda coarda. Fetele fac ce fac pentru ca li se permite, pentru ca se formeaza conceptii sociale cum ca femeile trebuie lasate independente. Daca vor independenta, le oferim independenta. Sincer eu chiar nu am nici o problema cu independenta lor, nici una. Ba chiar prosper de pe urma asta. Din partea mea sa fie cat mai independente, pentru ca vor fi atat de independente incat vor ajunge si in patul meu, iar apoi le voi lasa fie cat de independente vor. laughing Ba chiar trebuie incurajate sa fie si mai independente. Iar dupa independenta, vine si disperarea laughing

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Bine, poate exclud partea cu umflatul ochilor. Fiindcă nu-s genul care să lovească femei, decât în cazuri extreme.

| cristimihailov a răspuns (pentru Sara1248):

Tu nu ai o relatie... tu nu ai nimic. Doar unul care este prea timid sau s-a invatat sa se masturbeze prea bine si care asteapta sa se culce cu tine.

In plus dai semne ca ai fi si o egoista, ajuta-l daca tu nu vrei, sa termine. Sunt si alte metode de a ocoli virginitatea. Gura, maini, sani, etc.

Ma tem ca o sa il pierzi pe tipul asta...

| Sara1248 a răspuns (pentru cristimihailov):

Astea sunt detalii din casa. laughing) Fata a intrebat daca mai exista baieti care asteapta, si da, asteapta. Stim mai bine ce e intre noi si ce facem sa fim fericiti amandoi, in afara de sex.winking

| antiqque a răspuns:

Asta cu asteptatul pana la nunta e o mizerie.
Daca astepti nu stiu cat si afli in noaptea nuntii ca o are mica sau nu stie ce face sau nu iti place deloc?
Divortezi? Ramai cu el si o sa fii toata viata frustrata ca nu te *** nimeni cum trebuie? Ramai cu el dar il inseli ca sa fii satisfacuta?

| ElisaAna explică (pentru antiqque):

Pai astepti pana in noaptea nuntii dar asta nu inseamna ca nu i-o vezi (ca ai batut apropo la situatia in care te trezesti ca o are mica), nu pui mana.

| antiqque a răspuns (pentru ElisaAna):

Aha, si iti spune globul de cristal daca o sa iti placa atunci cand o sa faceti sex si daca va potriviti din punctul asta de vedere?

Apropo de "E desteapta, draguta si va stimuleaza din toata punctele de vedere" dar nu iti ofera sex? Atunci cum te stimuleaza din toate punctele de vedere ca nu pusca laughing

| antiqque a răspuns (pentru ElisaAna):

O sa iti schimbi parerea dupa ce dai de primul care te *** prost, crede-ma.
Gaseste si tu o prietena care are ceva experienta si intreab-o cum e, nu trebuie sa ma crezi pe mine.

| ElisaAna explică (pentru antiqque):

Fute prost? Nu cred ca exista, poare nu are experienta necesaea si e mai stangaci. Toti au un inceput. Eu as putea fi foarte intelegatoare, daca il iubesc mult, si nu i-as reprosa ca dureaza prea putin sau o are mica, nu stie sa o bage, sau mai stiu eu ce. Invatam impreuna. Nu-mi trebuie un robot, masina de bagat scula in mine si atat

| ElisaAna explică (pentru antiqque):

Nu spune globul de cristal, dar daca exista iubire, va exista si intelegere in pat. Atunci cand iubesti te intereseaza daca cel de langa tine se simte bine si fiecare isi va da interesul ca pe langa propria lui placere, sa se simta bine si partenerul.
Cand am spus de stimulat, ma refeream la mai multe lucruri. Stimuli intelectuali, afectivi, nu doar sexul e un stimul. Zi-mi cat a durat cel mai mult o relatie bazata doar pe sex si atractie fizica? Hm?

| antiqque a răspuns (pentru ElisaAna):

Esti virgina si naiba, o sa vezi tu mai tarziuwinking

| antiqque a răspuns (pentru ElisaAna):

Ai spus din toate punctele de vedere mai putin sex.
Cum e din toate daca lipseste ceva?

| ElisaAna explică (pentru antiqque):

Ok, m-am expritam gresit. *Aproape din toate punctele de vedere*

| ElisaAna explică (pentru antiqque):

Gandirea nu mi-o voi schimba. Ti-am spud cum stau lucrurile din punctul meu de vedere :*

| antiqque a răspuns (pentru ElisaAna):

Si eu ti-am spus ca la un moment dat o sa te lovesti de problemele astea si o sa intelegi. E treaba ta daca o iei de buna sau nu.
Ti-am spus, vorbeste cu o prietena care are experienta si intreab-o daca exista sex prost sau nu.

| Plato a răspuns (pentru antiqque):

Zi-mi, te rog, ca esti baiat.

| antiqque a răspuns (pentru Plato):

Sunt barbat chiar.

| Plato a răspuns (pentru antiqque):

Ma bucur ca esti barbat, dar trebuie sa te intreb: de unde stii cum e cand nu te *** cineva bine?

| antiqque a răspuns (pentru Plato):

Pentru ca spre deosebire de tine eu chiar am vorbit cu fete/femei si mi-au explicat cum sta treaba.

| theforceofgood a răspuns:

Contează cât de atraşi suntem de acea fată căt şi de fericirea cu mulțumirea te le vom resimți după tot efortul şi asteptarea depuse.
Nimic nu se compară cu mulțumirea şi fericirea te a trăi alături de o fată cu care suntem cu adevărat atraşi.
Mai pune la socoteală că lucrurile pe care le obții greu le prețuiesti mai mult, iar pe cele care le obții usor nu au valoare-te plictisesti repede. La fel ca oamenii care câştigă la loto şi risipesc banii foarte repede.
Atunci când muncestu mult pentru un lucru, acel lucru va avea o mare valoare, îl vei prețui mai mult.

| ElisaAna explică (pentru theforceofgood):

Presupunem ca esti atras de ea, altfel nu ar fi prietena ta. Si te-ar face fericit

| Amigoiulian a răspuns:

De ce trebuie sa catalogați băieți care nu așteaptă un an ca sa facă sex cu o fata vagabonzi? Nu vi se pare un pic exagerat? Eu, personal nu sunt obsedat de sex, dar am și eu orgoliul meu de bărbat moștenit de la tata.
Practic voi ne distrugeți încet, încet după ce înttați în inima noastră de băieți buni și ne îndreptați spre depresie din cauza lipsei de sex. Eu am trăit lângă o fără 8 luni de zile, 8 luni de zile în care am stat în același pat fără sa facem nimic. Și pentru ce? Ca în următoarele zile sa se combine cu altul? Nu mai fac o greșeală ca asta în viata mea

| ElisaAna explică (pentru Amigoiulian):

Eu nu am catalogat si nu cataloghez.

| Ion2019 a răspuns:

Esti martora?

| gab99220 a răspuns:

Din ce am auzit de la un amic care a fost impreuna cu iubita lui 2 ani si nu au facut nimic iar mai apoi s-au despartit, tipa s-a cuplat cu unul mai cu initiativa si poc, dupa o saptamana numai era virgina.
Eu unul nu stiu cat as putea astepta dupa o fata.

| DareDevil96 a răspuns:

Cand spun ca graba strica treaba, de obicei asa e. Ca baiat&barbat ai mult mai mare nevoiede asa ceva dar daca ii arati ca il iubesti si ii spui si il faci sa inteleaga ca nu esti inca pregatita sau pur si simplu nu vrei sa faci ceea ce nu simti atunci nu te lasa constransa.Totul intr-o relatie cred ca se bazeaza in mare pe comunicarehappy. Mult noroc!