| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 6 ani! Dar baiatul asteptat timp de 6 ani si nu m-a fortat pentru a intretine relatii intime....am ajuns la varsta de 21 de ani si parintii mei imi impun si chiar au anumite conceptii pe chestia aceasta....mai pe scurt nu vor sa imi incep viata intima.zic ei ca daca nu imi merge relatia si ma lasa, cand imi voi face alta relatie baiatul respectiv ma va considera o panarama ce sa fac? Ce pot face pentru a schimba gandirea parintilor?

6 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Si nu v-ati gandit sa va casatoriti? Aveti totusi o relatie de lunga durata.

| RAY a răspuns:

Sincer nu prea cred ca un barbat sta 6 ani dupa o fata, nu are sens asa ceva

| Cyrano a răspuns:

Mai degraba schimba-ti gandirea ta, lasa relatiile intime pentru sotul tau, nu pentru musafiri.

| pufipo a răspuns:

Ai 21 de ani, ești majoră poți face ce te taie pe tine căpșorul, ești responsabila de activitățile întreprinse.
Daca tu ai o relație de 6 Ani și al tău te-am așteptat și nu vrei sa faci pasul 2 spre "măritiș", pentru că în fapt vrei sa ai relații cu altul, pot să îți zic că ești o fraiera.
Contează ce simți tu, nu contează ce simt ai tai, pentru că este viața ta.

| DaRyuSN a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi gandirea nimanui. Ai 21 de ani, nu 14. Poti sa iti iei singura deciziile si daca e cazul, tot tu o sa suporti si consecintele.Inainte de toate trebuie sa cunosti toate aspectele despre relatiile intime. Daca simti ca vrei sa se intample si simti ca il iubesti cu adevarat pe acel baiat (si ca e si reciproc), atunci nu ai decat sa o faci. Daca nu, asteapta pana o sa apara persoana potrivita. E viata ta pana la urma si suntem si in secolul XXI.