| Denideeioana a întrebat:

din curiozitate mi-am bagat degetul ...acolo nu am avut nici o durere si nici nu am sangerat
Mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cât se poate de virgină.
Dezvirginarea propriu-zisă are loc abia la primul contact sexual, nu prin masturbare sau alte „manevre".

| SG1995 a răspuns (pentru mihai69):

Greșit, biologic dezverginarea se întâmplă în cazul femeiilor dacă își rup himenul, iar dacă asta se întâmplă în timpul masturbări, atunci tipa numai e virgină, deși faptul psihologic se consumă abia în timpul actului sexual.

| readytofly a răspuns (pentru SG1995):

Gresit tu: "Virginitatea (din latina virginitas = virginitate, de la virgo, virginis = fecioară) este starea unei femei care nu a avut niciodată relații sexuale"

| mihai69 a răspuns (pentru SG1995):

Tu greșești: ruperea himenului fără un act sexual e o simplă deflorare.
Din punct de vedere BIOLOGIC NU se poate vorbi despre virginitate. Cel mult fizic (adică dacă există sau nu himen - dar sunt fete care se nasc fără! pe ele unde le băgăm?!?!), moral și psihologic.
În fine...

9 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Da.

| kandaraki a răspuns:

Nu, esti proasta, nu virgina!

| Denideeioana explică (pentru kandaraki):

Cine tea pus sa imi raspunzi?

| gazza01 a răspuns:

Cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| MariaIoana1111 a răspuns:

Ești happy