| anonim_4396 a întrebat:

Buna din nou! deci eu numai inteleg nimic legat de dezvirginare si chestii din astea. daca iti bagi degetul in vagin nu te dezvirginezi? happy

Răspuns Câştigător
| Juliiee a răspuns:

"Virgin" are intelesul de "fara sex cu penetrare". "Virgina" este considerata o persoana care nu a avut contact sexual cu penetrare. Dezvirginarea este perceputa ca "pierderea virginitatii" sau, mai concret, cu primul contact sexual cu penetrare. In ceea ce priveste femeile, de cele mai multe ori, intelesul cuvantului "virgin" este de "fara sex cu penetrare vaginala", virginitatea fiind asociata cu integritatea himenului. De aceea, de foarte multe ori lipsa sangerarii in momentul primului act sexual cu penetrare vaginala echivaleaza cu o "condamnare" a femeii care este considerata ca avand un trecut "imoral".
Femeia se poate masturba fara penetrare, poate face petting, poate face sex oral, poate face sex anal si astfel himenul sa fie cat se poate de intreg … asta ar insemna ca este virgina? Dupa cum vezi, tratarea virginitatii numai din punct de vedere al aspectului fizic este o idee (cel putin) depasita.
Singurul mod sigur de a recunoaste "virginitatea" este dragostea. Si asta fara dubii. Orice himen, se poate rupe oricand atunci cand te speli in vagin, cand folosesti tampoane intrevaginale sau cand te masturbezi.
Sper ca ti-am fost de folos :*

8 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Virgin in teorie inseamna ca nu ai avut nici-un contact sexual. Dar in practica pentru tine care esti fata si destul de proasta daca te gandesti sa te F**** la varsta asta tu ai in pe la vagin o chestie numita Himen. Aia este ca un fel de "plasa"... daca iti bagi degetul prea adanc si il rupi iti curge putin sange si gata numai esti virgina (asta fiind varianta practica) degetul sau cine stie ce iti mai indesi tu pe acolo...

| Analytical a răspuns (pentru Castiel):

Castravete murat! laughing (copii tembeli!) rolling eyes

| Castiel a răspuns (pentru Analytical):

:\ ma abtinhappy

Răspuns utilizator avertizat
| WweEdge a răspuns:

Nu...daca iti bagi degetu' in vagin te masturbezi, daca bagi mai multe degete sau ceva mai mare atunci himenul s-ar putea rupe!

| Anonimfarmerama a răspuns:

Esti cam micuta pentru asta. Uite eu zic sa mai astepti sa cresti. Esti copil. Joaca-te. Lasa chestiile de oameni mari. Vei intelege asta in clasa 7`a.

| alex16tm a răspuns:

Nu, dar te pot ajuta eu. nu o sa mai ai pic de himen

| MaduMadutsaa a răspuns:

Nuuuuu laughing