| Marie_8827 a întrebat:

Buna din nouwinking O prietena vrea sa afle raspunsul la doua intrebari:
1. O fata se poate dezvirgina si altfel, decat prin masturbare sau sex?
2. Daca cumva o fata virgina, face sex si nu ii curge sange nici atunci, nici dupa. ce poate insemna?
Multumesc:*:*

Răspuns Câştigător
| Mrrrrrrrrrrr a răspuns:

La intrebarea 1. din punct de vedere moral esti virgina pana la primul act sexual, chiar daca te masturbezi ...si ar mai fi posibil sa se rupa himenul daca desfaci prea mult picioarele si nu ai un himen asa flexibil. posibil.
si la intrebarea 2. nu inseamna nimic pur si simplu nu a curs sange... nu este obligatoriu sa curga.
funda?:* big grin

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, si de la balet-spagat, sau calarie! Daca nu ii curge sange, nu a avut himen, sau foarte slab vascularizat si s-a diluat si amestecat acolo cu celelalte fluide!

| Crisu a răspuns:

La prima intrebare raspunsul este da.Se poate dezvirgina si prin alte metode.Sau nu se poate dezvirgina de loc. Unele fete, au himenul elastic si nu se rupe niciodata.Sau ar mai fi, ruperea din greseala.
Iar la intrebarea a doua, pai nu trebuie neaparat sa curga sange.Adica nu toate organismele sunt la fel.La unele fete se rupe himenul, la unele nu.

| claus a răspuns:

1. nu te poti dezvirgina altfel. dezvirginarea inseamna de principiu un act sexual in care un penis iti rupe himenul. cam asta e. sunt extrem de rare cazurile cand ti se rupe altfel decat cu un obiect, degetele sau penisul. solutia pentru tine: masturbeaza-te doar afara sau inauntru cu un deget.
2. daca nu ti-a curs sange nici dupa nici inainte nu e bai. se intampla destul de des. e posibil fie ca e elastic si se rupe mai greu. sau nu ai avut himen niciodata. sau s-a rupt cand erai mica in acel caz 1 la mie. sau te-ai jucat prea mult la baie cu dusu. sau ti-ai bagat obiecte inainte si l-ai rupt singurica.
deci nu trebuie sa sangerezi, nu e lege si nici regula. apoi, unii baieti au pixu asa mic si subtire ca nu reusesc sa faca mare treaba. mai exista si sansa asta. sa iti curga sange dupa mai multe contacte sexuale.

dar da, nu mai esti virgina. a bagat baiatu putulica in tine, nu mai esti virgina.

| SteauaNordului a răspuns:

1. Da, exista si alte cai : balerinele sau gimnastele de exemplu, daca forteaza prea mult limtele, trag prea tare de corpul lor, sunt sanse sa cedeze himenul.
2. Himenul fiind elastic nu sangereaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofota nu-i bine sa fie mastupata ie pacat se pote sa se intample sa pirda virginitatea si daca foloseste tampoane obeuri

| BuzduganDinu a răspuns:

La intrebarea 1 pot sa raspund

Daca o lovesti cu Piciorul in Fund, poa' sa se dezvirgineze, asa a patit o colega de-a mea!

| Marie_8827 explică:

Insa, daca o fata se loveste foarte tare si sangereaza, dar dupa isi da seama ca i-a venit menstruatia nu s-a dezvirginat nu?:-s