| DansSportiv a întrebat:

Din ultima luna de vara, am tot iesit cu un baiat pe care l-am cunoscut cu ceva timp in urma si intr-un final am ajuns sa fim impreuna. Am avut intalniri foarte frumoase, discutii profunde, am ras foarte mult impreuna. Insa din punctul de vedere al comunicarii cand nu eram unul in preajma celuilalt, el ma cauta prin mesaje o data la 3/4 zile. Problema e, ca prin octombrie el a trebuit sa plece din oras pentru ca studiaza la 300 km de acest oras unde stau eu si unde a stat si el pana sa inceapa studiile superioare. Stiind ca pleaca, am discutat despre cum vor decurge lucrurile, si anume daca continuam sau nu relatia. Am ajuns la concluzia ca vrem sa continuam relatia la distanta. A plecat si de cand a plecat, adica aproximativ o luna, vorbim rar, doar in primele 2 saptamani am vorbit de 2 ori prin conferinta video. Saptamana trecuta trebuia sa vina in oras pentru doua zile, insa intr-un final mi-a spus ca vine doar intr-o zi si si atunci seara. L-am asteptat toata ziua si pe seara m-a anuntat ca nu mai vine. Si de atunci eu nu l-am mai cautat, mi-a mai trimis el un mesaj, dar nu am mai vorbit foarte multe de cand a zis ca nu mai vine. Nu stiu ce sa cred despre comportamentul si implicarea sa in aceasta relatie. Am incercat sa ii spun ca am nevoie de comunicare si ca daca nu se poate implica atunci sa ne despartim, dar el a spus ca vrea sa fie cu mine, insa in ciuda a ceea ce spune, actiunile lui spun altceva. Cum credeti ca ar trebui sa procedez? Chiar nu stiu ce ar trebui sa fac sa lamuresc situatia sa stiu daca el chiar vrea sa fie cu mine sau nu?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Pai, practic voi nu prea mai aveti o relatie. Sincer. Probabil vrea sa te tina agatata, i-o fi greu sa-ti spuna ca nu mai are rost, sau poate efectiv nici macar nu se gandeste la tine suficient de mult incat sa se deranjeze sa te anunte si pe tine ce si cum.
Eu l-as suna intr-o seara si l-as intreba exact cum stam. Fara drame, fara rugaminti, fara nimic. Un simplu "zi-mi si mie ce si cum ca sa stiu si eu ce fac pe mai departe". Atat si la revedere

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sex ati facut sau doar discuti?

| neutrino a răspuns:

El mai vrea, numai ca nu prea mai are timp de pierdut degeaba. Profita si tu de vacantele lui si ofera-i mai mult decat pana acum.

| leapșa a răspuns:

E clar ca el nu se gandeste la tine la fel cum te gandesti tu la el. Continua-ti viata si poate dupa cativa ani cand el termina facultatea veti fi impreuna. Dar acum e clar, nu e mare lucru intre voi. Vorbele sunt fleacuri pe langa fapte.