| Balanica12 a întrebat:

Hey! Am o problema de relatie sa zic asa... cei care vor sa ma ajute o sa aiba de citit.

Nici nu stiu cu ce sa incep... e o tipa, superba, frumoasa, atat fizic cat si psihic. Totul a inceput acum 2 ani, 2 sau mai mult ani din viata mea in care am alergat dupa ea si pnm destul de trist pentru ca intr-un sfarsit nu am realizat nimic.

Am fost intr-un grup si na noi doi am avut un alt mod de comunicare fata de ceilalti usor, usor grupul s-a destramat, dar nu de tot.

Eu i-am facut un mic cadou referitor la amintirile impreuna si toate bune si frumoase pana aici. In tot acest timp ea avea un iubit de o bucata buna de timp. Vine vara iar ea se duce cu el la mare distanta la munca, sigur dupa ce avem noi o mica intalnire si ea imi spune asta. Pentru mine a venit ca un soc! Si dupa ce am auzit ce mi-a spus, in gandul meu au venit tot felul de chestii. Dupa asta n-am mai vorbit deloc cu ea si eram super dezamagit de tot. Aici apare depresia ca sa zic asa, pentru prima data am inteles ca poti sa vezi o persoana in alte persoane si toate gesturile si rasul si parul, mersul, mirosul il poti regasi in alte persoane chiar si in barbati. Pentru prima data am inteles de ce HALK se imoaie cand o vede pe tipa aia... si ca poti vedea pragul abia atunci cand dai cu capul de tocul usii. Cea mai grea vara si cea mai trista din viata mea.Ii vedeam prietenii ei, imi amintea de ea, o vedeam in alte persoane, din nou ea. Am avut noroc sa zicem cu munca in domeniul turismului. Am avut contact cu oamenii si in loc sa-mi fie mai bine mi-a fost mult, mult mai rau.

Dupa o vara de seceta sentimentala si dupa ce mi-am schimbat job-ul pentru ca acolo era depresia cea mai mare, intr-o seara intru pe Facebook si vad o poza, automat mi-am dat seama ca sufera nu stiu cum, dar asa era.

Peste 2 zile dupa ce am vazut poza aia, am primit un mesaj Hey! ce mai faci tu? dupa o conversatie scurata ne vedem fiecare de treaba.

Ei bine peste 3-4 saptamani o invit sa iesim la un chico laughing. Aici supriza! Ea imi spune ca-i singura si ca nu mai e cu ala, dar mi-a spus intr-un mod asa... ca si cand ( ia-ma) laughing. Dandu-mi seama de asta m-am gandit sa ma mai joc asa putin. Prima intalnire a fost epica, adica am dat bine. Singurul lucru a fost ca nu am vrut sa o sarut din prima intalnire. Intre timp am mai avut pauze avand aceste pauze mi-am dat seama ca ea se schimba foarte repede si eu nu bat pasul cu ea. Am mai avut multe intalniri, mi-a dat de inteles de multe ori ca ma vrea, si eu am facut acelasi lucru. Singura prostie a fost ca am intarziat cu sarutul. Doar ca am observat ca ea nu e ceea ce se arata si ca minte, nu se tine de cuvant, spune ca face ceva si de fapt face altceva. Inainte parca ma respecata, dar acum imi vorbeste asa flegmatic gen, dar tot imi da semne ca ma vrea.

Am mai avut intalniri, destule pot sa spun si n-am reusit sa o sarut pentru ca (habar nu am).

Imi tot spunea ca se dau baietii la ea si e foarte cautata si ca ea s-a vazut acolo, si acolo, la asteptat acolo pe ala si ca vorbea cu el probabil pentru ca ( Ba e posibil sa ma pierzi ) zic eu, etc.

Imi spunea ca vrea sa experimenteze si ca vrea sa vada cum e asa, asa.

Moment in care m-a luat plictiseala si cred ca a obesrvat asta, dupa nu-i mai dadeam importanta si printre cuvinte/povesti imi arunca( Acorda-mi atentie), (Pupa-ma) eu am facut pe prostul.

Am tinut-o ceva timp asa

Dupa vine o pauza destul de mare intre noi. Intre timp eu la munca vad o tipa super misto, cu acelasi par, acelasi corp doar ca nu era ea, era o alta tipa care se apropia foarte mult de aspectul ei. Ei bine nu trece mult si eu ma combin cu tipa asta doar pentru ca imi amintea de ea. Sigur relatia s-a dus tipa era la bucale pentru ca era la facultate eu nu aveam timp de nimic, iar ea venea la mine la munca sa ne vedem pentru ca eu nu aveam cum, lucram zi de zi. Imi pare rau de ea era o femeie in toata firea si foarte inteligenta fata de marea mea iubire. Ironia sortii face ca si tipa asta l-a gasit pe fostul in mine si doar pentru asta a stat, dupa ce am ajuns la un comun acord ca nu va tine relatia, ne despartim. Toate bune si frumoase vine, ziua de nastere a marii mele iubirii dupa apar acolo si parea ca ii era foarte dor.

Ei bine dupa ce am plecat de acolo, a urmat pauza asta si mai mare. Ea deja vorbea cu unu de la mama dracu, iar eu trebuia sa merg intr-un oras unde era si fosta mea.

Inainte sa plec ea imi spune ( Ma! tu nu cumva pleci la aia?) Eu i-am spus ca Nu! Si sincer eu am plecat in alt oras pentru a castiga bani si pentru a ma dezvolta din punct de vedere profesional.

De aici incolo se destrama tot, nu mai vorbim, imi e dor de ea si na Nu stiu ce sa mai fac, ultima data cand am vorbit eram foarte sec cu ea.

Un alt semn misto e ca m-a prezentat parintilor ei si dupa mi-a spus ca mama ei ma place happy.

Si aici vine din nou un tsunami foarte mare si eu singurul de pe plaja, depresia ma loveste si ma face sa nu ma mai simt eu, nu ma mai regasesc.

Nu stiu ce sa mai fac daca o bag in seama sigur raspunde, dar oare o fi bine daca ma intorc? Daca era sa fie nu s-ar fi intamplat ceva pana acum? Simt ca s-a jucat cu mine, si sincer am cheltuit multi bani si mult timp. Intr-o zi imi spune un domn batran cat timp mai ai de gand sa stai in astia 2 ani?

Imi pare foarte rau ca nu s-a intamplat ceva, de fel sunt extrem de ambitios si nu las nimic sa nu iasa cum vreau eu. O vreau, dar nu o vreau.

Nu stiu ce sa fac, tocmai de asta vreau sa aud niste sfaturi, ideii, etc

Ce stiu este ca in cazul in care eu ma combin cu ea, relatia nu va tine foarte mult.

Dar ce stiu mai bine este ca o sa-mi para foarte rau ca nu am actionat la timp. Mare-i zicala Ceea ce nu traiesti la timp, nu vei trai nici-o data.

Acum in momentul de fata incerc sa gandesc la rece, ma sfatuiesc cu tovarasii si beau multa vodka. Degeaba stau, degeaba imi spune unul si altul solutii ca sa zic asa e ceva gen. Multi ma trateaza cu caldura, dar mie imi este foarte frig.

Sincer nu stiu care este realitatea, nu mai gandesc la rece, o caut pe ea in alte persoane si nu mai traiesc momentul. Ma gandesc 25 din 24 de ore la ea. Ea e femeie are zeci de mii de avantaje fata de mine, nu spun ca eu nu am, dar nu stiu ce sa fac. Am gresit recunosc pentru ca trebuia sa fac primul pas, nasol e ca nu mi s-a intamplat ceea ce mi s-a intamplat cu ea. Adica fericire maxima si atunci cand esti cu ea totul e genial si nimic nu e nasol. Am stat mult dupa curul ei si cred ca eu renunt si altul o castiga. De multe ori m-am simtit ca eu o plimb si altul isi face treaba de barbat. Va rog, nu stiu, spunet-mi ce sa fac? Dau cate funde vrei, dar Ajutati-ma. Nu am semne de puctuatie pentru ca nu m-a lasat robotelul de pe TPU. STIU ca se simte si ea dezamagita de faptul ca eu nu am actionat la timp, dar de asta ma aflu aici ca sa vad ce sfaturi imi dati. Ce ati face daca ati fi in locul meu? Cum ati intoarce situatia cu 360 grade in favoarea voastra.

7 răspunsuri:
| Badboi a răspuns:

Fa ceea ce-ti dictează inima, vrei sa fii cu ea? Fii..am fost într-o situație asemănătoare..comportamentul asta al ei e un fel de mecanism de apărare. După ce vei fi oficial cu ea se va schimba. Daca o iubești de ce sa nu fii cu ea?
Ești încă tânăr, fa-o acum!
Mai ai inca timp de greseli
Eu zic sa te combini cu ea.
Nu-ti cer funda sau alte prostii, doar îți dau sfatul de care aveam și eu nevoie, dar nu l-am primit. Insa tu l-ai primit.
Daca nu îți concepi viața fără ea, înseamnă că ea e aleasa happy
Vreau invitație la nunta ok?
Succes prietene. Vreau msj cum merge

| Balanica12 explică (pentru Badboi):

Singura problema este ca eu simt ca se joaca cu mine, simt ca eu o plimb si altul isi face treaba Simt ca ea ma cauta doar atunci cand are nevoie de mine Dar mai simt ca ma vrea stiu ca ma vrea, cred ca se joaca cu mine doar ca sa nu para usuratica La lasat pe fostul pentru mine si stiu bine ca asta a facut pentru mine Dar stiu ca exista posibilitatea de a pati acelasi lucru ca si el Nu-i treaba ca sunt nesigur sau sigur pe mine, pana la urma am patit multe pot sa o patesc si pe asta, dar nici ea nu-i experimentata si vrea experiente pentru ca mi-a spus-o Man! nu sunt in stare de nimic cand sunt cu ea + ca am vorbit foarte sec ultima data cu ea si nu prea stiu cum sa o dau sa fie bine N-am mai vorbit de mult timp si ea m-a bagat in seama acum o luna si eu am vorbit ceva gen " Bine..." si "Bravo..." Si acum daca ma intorc o sa par un pampalau, fraierica. Daca-i spun ca am fost cu o tipa si ea a fost de fata si practic nu am avut de ales si ca "politia-i" "politie ". Sigur nu o sa ma creada si o sa spuna ca-i vrajeala Si o sa reactioneze ceva gen "aaaa da, bineee " si trebuie sa umblu din nou ca sa o impac gen
Stiu gandesc prea mult, ei ii pare rau ca eu nu actionez, ultimele da-ti cand am vorbit deja ma lua la misto. Nu stiu ce sa fac de asta caut sfaturi. Tu ce ai face daca ai fi in locul meu?

| Badboi a răspuns (pentru Balanica12):

Ba bro... Nu cred laughing Nici nu știu de unde sa incep... Exact la fel se comporta și iubita mea, exact la fel gândeam și eu, exact la fel făcea și ea. ne vorbeam în sila, ne jicneam. de toate laughing
Tot ce-ți spun, e ca o iubești frate laughing spune-i asta. Arăta-i asta. Vezi că e idioata? Iart-o!
Fa tu primul pas, cereți scuze. Încearcă să te pui in locul ei. Adu-ti aminte că nu știe ce vrei de la ea. Mai ieșiți împreună
Și încearcă. să-ți petreci nopțile vorbind cu ea. Dă-i sa fie chestia voastră. Așa vă veți apropia mai mult. Și vă simțiți nevoia să vorbească cu tine din e in ce mai mult happy
Doar sa ai rabdare, timpul rezolva orice happy
Încearcă să ai răbdare cu ea
Cat despre ce simți tu. că alții.nu mai știu ce ai spus. Asta e doar in mintea ta.
Creierul tau își creează scenarii findca ii e dor de ea happy
Și dacă mai vorbește cu alți băieți o face doar fiindcă nu știe ce vrei tu de la ea.
Aștept să-mi răspunzi bro.
Succes și răbdare.

| Miguelito a răspuns:

La 360 de grade ești fix în aceeași poziție în care erai și înainte, poate 180 voiai să spui...

| Balanica12 explică (pentru Miguelito):

Fix asta conteaza man! Ai ditamai textul, iar tu te rezumi fix la ce nu trebuie, mersi oricum.

| peronela a răspuns:

Esti prea tinar pentru ea. grow up.

| Balanica12 explică (pentru peronela):

Nu cred ca ar conta, nu stiu de ce te bagi in seama daca nu ma ajuti cu nimic. Si tu itit pierzi timpul cu asta si imi faci si mie acelasi lucru. Sper ca intelegi despre ce e vorba fara interpretari.