| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema maricica, pentru mine e maricica cel putin.Deci,acum cateva zile am fost la ziua unei prietene unde m-am intalnit cu o fata,era de treaba,mi-am petrecut toata ziua cu ea,mai mult decat cu sarbatorita,mult mai mult...mi se parea ca ma place dar stiam ca ea are prieten asa ca atunci cand am ajuns acasa nici nu am vrut sa imi dau "filme" laughing
Insa in seara aia printr-o minune mi-a trimis un mesaj, si am inceput sa vorbim, si chiar daca nu aveam un subiect anume tot gaseam noi ceva despre ce sa vorbim..Anyways,a doua zi am iesit pe afara cu gasca, in gasca sunt vreo 20 de insi,cam multi,stiu,dar ne intelegem bine toti si etc. dar nu despre asta vorbim,fata aia cu care am stat la aniversarea aia a iesit si ea,si ea iese foarte rar,o lasa doar duminica,si daca rateaza o duminica trebuie sa o astept pana urmatoarea duminica sa o vad, ne intoarcem la subiectul principal:Eu nu eram sigur ca ma place dar toata lumea imi dadea semne "subtile" gen intreba cineva:"Cum de a iesit pe afara Bianca"(zicem ca o chema Bianca pe fata despre care vorbesc, nu asa o cheama dar trebuie sa ii spun cumva laughing )si altcineva zicea "A iesit pentru."si se uita la mine dupa tacea.In ziua aia m-am simtit la fel de bine,am stat toti impreuna, am vorbit, am glumit si vorbeam deschis cu ea.La un moment dat eu si cu cativa prieteni si prietene din gasca am fost la magazin,si restul au ramas in parc,unde stateam toti,si cand m-am intors ea plecasa,si cand am vazut ca am plecat am scos telefonul si am vazut ca am un mesaj de la ea in care zicea "Unde ai fugit, trebuie sa plec si nu te-am luat in brate" sau ceva gen, dupa aia am avut o conversatie interesanta cu ea prin mesagerie...Mai tarziu,dupa ce au plecat toti acasa,mai putin eu si cu un prieten,am ramas sa mai vb in fata la el,el imi explica nu stiu ce,iar eu vorbeam cu "Bianca",si in timp ce vorbeam a facut o paranteaza subtile,mi-a zis "Acum ca m-am despartit de iubitul meu, ma pot da mare ca sunt single"si atunci am stiut ca trebuie sa atac laughing)
Am ajuns acasa si ne-am mutat pe Facebook, unde am vorbit vreo 40 de minute(era destul de aprinsa conversatia) si intr-un final m-am combinat cu ea,eram oficial impreuna,si eram fericit,si cred ca si ea, toata lumea ne-a urat "Sa va tina" si multe altele, si atunci a inceput beleaua...toata lumea avea asteptari si ma intreba daca am sarutat-o si chestii de genul,si in timp ce vorbeam cu ei(ei adica prietenii care puneau presiune pe mine),eu am realizat ca sunt imreuna cu ea, si ca sunt timid, si nu e de bine.In seara aia am scapa,sa zicem asa, dar a doua zi am vorbit cu ea in fiecare pauza prin mesaje, eu sunt a8a la o scoala si ea e a8a la o alta scoala din oras,mi-a trimis mesaj ca nu mai face ultima ora si vine la mine la scoala, si eu am zis ok.A venit in fata scolii, cred ca jumatate din popor plus 3 profesoare ne-au vazut ca ne-am imbratisat,si nu ma simteam bine,va dati seama.
Daca ai ajuns pana aici esti tare laughing
Continuam,am mers cu ea si cu o colega de ea,o prietena foarte buna, dar asta nu conteaza, am mers cu ele pana in oras si dupa ne-am despartit de colega aia a lui Bianca si am continuat sa merg doar eu cu ea.In timp ce mergeam ma simteam prost,nu stiam ce sa ii zic,eram in pana de idei,nimic,zero,nu imi trecea nimic,eram blocat,noroc de ea ca era mai indraznedata, am vorbit ce am vorbit dar nu m-am simtit prea bine, la un moment dat am plecat amandoi la casele noastre si mna.Am vorbit destul pe messenger,dar acum nu stiu ce sa fac,sa prind curaj,din nou,nu eram asa inainte sa fiu cu ea,si ma simt "F*ck boy".Nu stiu ce sa fac, nu vr sa ne despartim,abia avem o zi dar e naspa daca ma emotionez asa cand imi zice buna,poate fac infarc cand ma saruta laughingIn mare ce ma fac? nu vreau sa ne despartim pentru ca sunt eu papa-lapte.
Cam atat,mersi mult daca ai citit tot,o sa las postarea putin sa vad cate raspunsuri primesc si dupa dau funda,nu o dau direct ca sa puteti avea mai multi sanse, stiu ca o vreti laughing)
Multumesc inca o data, o zi faina.

Răspuns Câştigător
| StevenMetalhead a răspuns:

Hu! Mă gândesc că voi fi unicul care-ți voi răspunde. Dar te rog, data viitoare nu mai fă așa :D. Deci...nu prea ți-am înțeles întrebarea ta. Problema consta în ceea că ești timid? Asta va trece, trebuie să petreci mai mult timp cu ea și în general cu fetele, dar hai să vorbim la cazul tău. Eu tot eram timid, dar cu timpul am scăpat de asta, trecând prin mai multă experiență. Dar așa ca punct forte te poate ajuta motivul că " De ce mă rușinez? Mă tem de cineva? Damn, eu am prietenă și mă simt încrezut cu ea! ". Arată-i că ești bărbat! Arată-i că știi ce dorești. Mergi înainte și nu te teme să ratezi. Fete vei avea multe crede-mă.
1) În primul rând mergi acolo unde propui tu, fii tu cu inițiativa, nu aștepta ca ea să-ți zică unde să petrece-ți timpul
2) Arată-i că ești ocupat și DEVIN-O ocupat. Găsește chestii utile care să te dezvolte și să te facă mai bun decât ești acum.
3) Fii tu însuți și nu te teme de ce vor zice ceilalți, spune-le așa cum este. " Va-ți sărutat?" Spune-le nu, sau de obicei ar trebui să le zici că Treaba noastră ce facem, nu trebuie să-i intereseze pe ceilalți, dar dacă tot sunt curioși, spune-le adevărut, căci dacă minți, ea va afla și apoi se va uita urât la tine.

Bun dar frate, frățioare, asta-i până când ceea ce vreau să-ți zic și nu te complica prea tare cu asta, relaxează-te și simtă-te că domini. Dacă mai ai ceva întrebări, mă contactezi.
https://www.facebook.com/stefan.botezatu.92

13 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Iti multumescu din tot sufletul ca ai scris, imi place foarte mult povestile de genul. Asa eram si eu pe clasa a 8a.

| Ara997 a răspuns:

Esti simpatic. O sa te mai maturizezi (emotzional). ea e mai iute ca are "experiente".
E interesant cum ai observat "presiunea grupului". oricum cele mai bune decizii nu se iau sub presiunea grupului.

| Xelon a răspuns:

Nu iti bate asa tare capul, nu iti face mari sperante in legatura cu ea ca vei fii dezamagit, relatile la varsta asta sunt doar experiente, nimic mai mult...

| Blondina12 a răspuns (pentru Xelon):

Mda,la ce ai scris tu aici e clar ca nu stii ce inseamna dragostea...

| Xelon a răspuns (pentru Blondina12):

Ce te bagi in seama?
I-am zis omului sa nu isi faca mari sperante pentru ca la varsta aia relatile nu tin sau ma insel?
Ai dreptate kity din noi 2 tu aia de 15 ani sti ce ii dragostea straight face

| Blondina12 a răspuns (pentru Xelon):

Adica dupa mintea ta el ar trebui sa intre in relatia asta cu gandul ca oricum o sa se desparta de ea, atunci la ce sa se mai combine? interesanta gandire au unii laughing
Mai Xelon incearca sa faci si tu un calcul simplu, stiu ca e greu, dar daca sunt din 2000 si acum suntem in 2017 cati ani am? Hai ca nu e greu iti trebuie doar putina concentrarewinking
Poate sunt mai mica da te "bag in buzunar "la ce vrei tu happy

| Xelon a răspuns (pentru Blondina12):

Pff,pana la tine jur ca nu am crezut mitul despre blonde, esti cumva la Oxford si nu am auzit de tine?

| Blondina12 a răspuns (pentru Xelon):

Nu chiar, sunt la una din cele mai bune clase de mate-info.
De unde stii ca sunt blonda? Poate mi-am pus numele la misto.

| Xelon a răspuns (pentru Blondina12):

Mate-info,adica IT-ista? pffai pai tie daca iti tai curentul te-am omorat rolling on the floor, fetita meri la culcare ca maine ai scoala si nu te mai obosi sa imi raspunzi.

| AGreatMan a răspuns:

Nu mai bine iesiti voi intr-o zi singuri in parc,stati pe o banca, pe iarba si vorbiti despre asta? Ii explici ce si cum, situatia ta, ca esti timid si daca e o fata la fel de faina cum ai dat de inteles acum, o sa te inteleaga...Ai sansa la o relatie super frumoasa...Dar comunicarea este elementul cheie.Cu timpul o sa vina si subiectele de vorbit non stop f2f.Bafta!

| Blondina12 a răspuns:

E simplu,vorbeste deschis cu ea pe tema asta, asculta-ma cheia unei realtii de succes este comincarea, o sa vezi ca daca chiar te place o sa te inteleaga si nu sa o deranjeze faptul ca tu esti timid, dar totusi la un moment ai putea sa ai putina initiativa si sa o saruti asa pe neasteptate, iti tin pumnii si curaj!

| Giazmo a răspuns:

Ai de capu meu cat roman ai scris aci

| Andr3iOlaru a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! Toti m-ati ajutat mai mult sau mai putin.