| ElenaGreen65 a întrebat:

Doctorul ginecolog poate vedea daca esti sau nu virgina fara sa faca un control, adica fara sa bage mana? Daca doar se uita la vagin se vede vreo schimbare sau nu? Sau de un control in zona anala, se observa? Va rog sa imi spuneti daca stiti! Fundita:X:X

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simpla examinare a vulvei (doar se uita 10 secunde la vulva) poate indica daca himenul este intact sau rupt. De asemenea, simpla inspectare a orificiului anal arata daca a avut loc vreo penetrare care sa rupa partea externa a sfincterului

evenso
| evenso a răspuns:

Fara un control nu poate sa vada daca ai himenul intreg, dar nu-ti face grij ca nu va baga mana, va folosi o valva care doar pentru largirea minima a partii externe a vulvei il va ajuta sa vada in interior.
Zona anala nu are nici o legatura cu virginitatea, deci nu te va consulta acolo.

| Crisuc a răspuns:

Deciiiiiiii, daca esti virgina, nu aree cum sa bage mana, pentru ca asta ar insemna sa te dezvirgineze. himenul, e exact la "intrarea" in... deci se vede cu ochiul liberhappy. iar in zona anal, nu poate controla adica nu se vede. + ca pe acolo nu poti ramane insarcinataa happy! sper ca te-am ajutat. fundapuppy dog eyes?

| MonkeyBoss a răspuns:

Arata-i o poza, poate reuseste sa vada ceea ce iti doresti tu.