| Luannah a întrebat:

Se poate vedea printr-un control (doar asa la general, sa vezi daca ai ceva) la ginecolog daca esti gravida? O fac de 2 luni fara prezervativ si a ejaculat de vreo 3 ori "in mine". Nu vreau sa aud cine stie ce reprosuri.Doar sa raspundeti la intrebare straight face Sau la ginecolog spune doctorul catre mamamea daca nu mai sunt virgina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

* o eventuala sarcina de 2 luni poate fi depistata la un control ginecologic obisnuit
*daca esti minora si daca parintele ii va cere informatii ginecologului, acesta ii va da toate informatiile cerute. Daca esti majora, ginecologul nu va furniza nicio informatie parintelui( in cazul in care-i ceri respectarea confidentialitatii).

| ClaraB a răspuns:

Da, se vede la ecograf.
Vizita e confidentiala, insa nu stiu ce sa-ti spun daca esti minora,,,

| danorp a răspuns:

Normal ca da depinde de timp dar ca sa scapi de ce ai in tine [cred ca te pricepi] te baiesti in apa fierbinte adaugat cu fenolftaleina bafta.

| Luannah explică (pentru danorp):

1.Nu stiu ce-i aia
2.La ce sa ma pricep?
3. Te referi sa ma spal simplu la ***a cu apa si mai ceva?
4.Nu pot sa ma spal doar simplu cu. apa si ceva de zona intima blabla?
5.La ce ajuta asta?

| danorp a răspuns:

Daca vrei sa ramai insarcinata. fa u cum crezi mai bine... fenolftaleina e o substanta chimica se vinde in farmacii

| stefybebeto a răspuns:

In general asta cu doctorul stiu ca daca ii spui sa nu dezvaluie acest lucru maimei tale, nu are voie sa o faca. e interzis. dar nu sunt foarte sigura. oricum cu sarcina depinde in ce perioada a lunii esti. sper ca ti-am fost de folos