| Alexander21 a întrebat:

Buna dragi colegi, sunt cu o fata de 1 an si 8 luni, este unguroaica, eu sunt roman (daca asta conteaza)Eu 20 de ani, ea 18 ani.Comportamentul este asa, eu vreau par scurt, ea se enerveaza ca de ce nu il las lung, eu lucrez, ea se enerveaza de ce lucrez intr-un loc cu 3 schimburi.Imi inchide telefonul cand nu ii convine ceva, ma ignora, nu isi arata sentimentele, ma tot alunga, ma jigneste, si daca nu execut ce comanda ea, iese scandal si ma ameninta ca ma paraseste.Am vorbit cu ea de nenumarate ori, dar fara efect.Desi o iubesc mult, ea tot nu intelege si nu vrea sa fie mai buna cu mine. Ce e de facut in asemenea situatie, sau voi ce ati face? P. S. Imi place ca nu inseala si nu profita de bani.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,eu din cate ai povestit consider ca i-ai permis cam multe,adica sa te ignore,sa te jigneasca, sa te ameninte ca te paraseste nu mi se pare normal si nu mi se pare o purtare corecta fata de o persoana care pretinzi ca o iubesti ca ma gandesc ca ea pretinde ca tine la tine din moment ce e cu tine, insa comportamentul ei da de gandit.
Poate nu te merita...totusi eu zis sa discuti cu ea serios si sa o faci sa inteleaga ca asa nu merge,nu e frumos ce face.
Eu una nu as suporta ca persoana caruia i-am oferit inima,m-am daruit trup si suflet sa isi bata joc. Oricat de mult ai iubi-o daca nu se schimba,mai bine las-o sa isi dea ea singura seama ca greseste fata de tine.
Si de acum inainte te sfatuiesc ca atunci cand te ameninta ca te paraseste,las-o sa o faca,probabil o spune numai le nervi sau nici nu te paraseste doar te ameninta ca sa te sperie; dar daca te mai ameninta spune-i sa nu are decat sa o faca; sau cand mai face asa,mai bine las-o tu pe ea sa vada cum e.
Nu meriti sa suferi si sa se poarte asa cu tine,spune-i sa se schimbe ca daca nu, nu mai continui relatia cu ea, sfatul meu.

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu te respecta deloc,nu stie ce este munca si ce greu se fac banii.E o domina, si asa va ramane. Te va duce de rapa daca nu-si schimba comportamentul. Explica-i ca parul scurt e mult mai igienic, ca trebuie sa muncesti si daca nu te intelege.lasa-o balta! Acestea nu ar trebui sa constituie "probleme" intr-un cuplu in care totul e perfect, pentru ca trebuie sa-ti accepti partenerul asa cum e.

| Hombre a răspuns:

Ia-ti talpasita, te-a incalicat si nu-i mai poti face nimic, in afara de asta este si foarte posesiva si nu va ve-ti intelege.Serveste-i un adio cu drum zdruncinat asa sa te si racoresti putin daca ai muschi in tine, daca nu indura fitele si toanele ei.

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Ia-si da "papuci"

| chica a răspuns:

Vorbeste cu ea spune-i ca nu poti continua asa daca nu se schimba. din comportamentul ei imi vine sa cred ca nu te iubeste si doar tine la tine. fai cum crezi u mai bine actioneaza! bafta