| daniela_7403 a întrebat:

Mi se intimpla des sa cad in isterica, adica cand iubitul cu ceva ma jigneste eu pling foarte tare si-l sun intruna, si el ma ignora adica nu ma linisteste dar dimpotriva zice ca in starea asta nu vrea sa ma vada, a doua zi mii rosine si regret ca m-am aratat in halul asta, il sun dar nu imi vorbeste, cu toate ca e vinovat el pentru mine.ma simt aiurea si singura.stiu ca n-ar trebui sa fac astfel de scandal dar nu pot sa ma stapinesc, pling foarte tare si in acel moment vreau sa-mi vorbesc dar el dimpotriva ma ignora foarte tare, si eu mai tare pling sil sun intruna. El e departe de mine, si vine doar in wekend in acest oras unde si eu sunt, si eu sunt cam geloasa as vrea sa stiu ce face acolo cu cine, si el se enerveaza, ma simt foarte rau, acum a venit in oras si nu vrea sa ma vada.mersi mult

7 răspunsuri:
| nobody_4657 a răspuns:

Eu una cred ca pe ala in cam doare in pix de tinesad. adica daca nici macar nu te sprijina la greu pentru ce mai sunteti un cuplu? adica mai, atunci cand sunteti 2, si nu conteaza cat de departe unul de altul, ar trebui sa vorbiti deschis, sa aveti incredere unul in altul, sa fiti impreuna la bine si la rau. eu nu cred ca el te pretuieste. chiar daca ii faci scene uneori nu ar trebui sa se comporte asa.

| vεηiη a răspuns:

Da-l dracului de papagal... Cum dracu`sa te ignore? raised eyebrows
Sfatul meu e sa te desparti de el...
o relatie serioasa necesita destul de multe conversatii, adica trebuie sa vorbiti, sa lamuriti neclaritatile, daca el se fereste sa vorbeasca cu tine, ce rost mai are?
Ar trebui sa inteleaga ca tu plangi, pentru ca ai de ce, si pentru ca iti pasa, si ar trebui sa fie prea multumit ca are o prietena ca tine, care sa se implice, sa arate cu adevarat ca ii pasa. Ce n-ar da si prietenul meu sa fiu si eu ca tine, deoarece cand ma enerveaza eu sunt cea care-l trimite la dracu, sunt destuld e orgolioasa si las de la mine mai greu. Ma rog, mi-a zis de multe ori sa nu mai fiu asa, dar pur si simplu nu pot, intr-adevar nu ma pot schimba peste noapte, nu e asa usor. Ma rog.
Sfatul meu e sa-ti gasesti unul care sa te merite, si sa te trateze intr-o masura egala cu el...momentan prietenul tau, te vede mai prejos decat el, de aia isi permite sa faca toate astea.

Succes!

| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Eu cred ca prietenul tau nu intelege de ce faci gesturile astea si de aceea te ignora.cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa incerci sa-l faci sa inteleaga situatia.
iar tu incearca sa-i dai mai multa incredere si sa nu mai fii asa geloasa.cel putin nu-i arata lui asta.

| Mentaaaaa a răspuns:

Buna, Daniela! Cred ca ai gresit foarte tare pentru ca i-ai aratat lui slabiciunile tale, el acum te considera acum o fata mult prea sensibila si suparacioasa si vrea sa se desparta de tine (scuze daca sunt prea dura dar asta e adevarul care reiese din comportamentul lui). Poate toate jignirele lui au fost doar o metoda de a va dezpartii... Relatiile la distanta nu vor merge nici o data chiar daca vine in weekend acasa. Te sfatuiesc sa pui tu capat acestei relatii daca nu a pus-o el inaintea ta, sa ii arati ca nu esti topita dupa el si ca poti rezista si fara el ca sa nu profite de tine. Sper sa ai parte de alte relatii frumoase cu baieti potriviti care nu sunt la fel de insensibili ca acest tip.

| Pretty_8673 a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace sa iti cazesti un iubit care e din acelasi oras cu tine si sa iti fie aproape si sa nu te jigneaza care sa te respecte.

| Emilllly a răspuns:

Eu iti zic din toata inima ca nu merita sa te strofoci atata. nici un baiat nu merita sa plangi pentru el. eu te sfatuiesc sa nu-i mai arati atunci cand te raneste si sa fi tare sau mai bine sa te despaarti de el, dar este viata ta si tu hotarasti ce se intampla cu ea.

| ortis a răspuns:

Si ce vina are limba romana pentru faptul ca tu ai probleme cu nervii? Cand o sa afli raspunsul la aceasta intrebare o sa afli si rezolvarea problemelor tale