| Francesca298 a întrebat:

Buna dragi mei! :*
Vreau sa ma ajutati cu cateva sfaturi. Am o relatie de 3 luni si pana acum totul a fost foarte frumos, insa acum cateva zile au aparut problemele.Intr-o seara am primit un mesaj pe telefon de pe numarul prietenului meu, insa mesajul nu parea a fi pentru mine, ci pentru o alta fata, in momentul in care am cerut explicatii, el mi-a zis ca nu are nici o idee despre acel mesaj si ca nu el l-a trimis.Intre timp am aflat ca sora lui l-ar fi trimis si ca ea are ceva cu relatia noastra, si ca vrea sa ne desparta.Ma simt foarte demoralizata pentru ca nu ma asteptam ca chiar sora lui sa vrea sa ne faca rau si sa se bage intre noi. Mie imi era foarte draga iar acum sunt dezamagita pentru ca nu ma asteptam sa faca asta. Ce sa fac in situatia asta?
P.s: Nu am gresit cu nimic fata de ea, mereu am respectat-o si am vorbit frumos.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Am spus doar că merită!
O să le fie greu indiferent cât sunt de răbdători și oricât de mult s-ar iubi.
Și probabil, ei o să-i fie cel mai greu.

Prietenul ei trebuie să se impună!

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna dar ce motive serioase are sora lui să se bage in relatia ta cu el, ceva are cu tine ea, dar ce? Tu stii? Este bine să vorbiti toti 3 nu doar el cu sora lui, deoarece sora lui dacăî îi spune exact ce are împotriva ta el ca să te protejeze nu i ti va spune, asta dacă nu cumva el stie ce are sorsa impotriva ta, si eu cred că el stie, de aceea el a zis că nu are nici o idee, nu vrea să se certe cu sora lui din cauza ta, dar atunci întîlniți vă toti trei, tu el si sora lui si dati cum se spune cărtile pe față, adică fiecare să spună ce are unul împotriva celuilalt, si atunci vezi clar lîngă ce fel de oameni stai.Ce vîrstă ai? Eu cred că m ai mult de 20 si ceva nu ai.

| neutrino a răspuns:

Eu nu cred ca el este strain de acel mesaj sau ca nu a fost de acord. Oricum, vina este a lui in totalitate si ar fi indicat sa fii foarte atenta pe viitor, este foarte posibil sa mai ai si alte surprize neplacute.

| h3r a răspuns:

Lepra aia merită o mamă de bătaie.
Voi ce vârstă aveți?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru h3r):

Cu violență si bătaie nu rezolvi nimic. Ei dacă sînt oameni maturi trebuie cu vorba bună să rezolve situatia, nu să se bată ele s au să o bată pe aia.

| Francesca298 explică (pentru h3r):

17 ani amandoi.

| h3r a răspuns (pentru Francesca298):

Nu te compari cu ea, chiar dacă aveți o vârstă apropiată ea este doar o copilă nebătută, cu nimic mai bun față de tine!
N-o să-i facă rău deoarece este sora lui, însă va trebui să o pună la punct. Și da, să vorbească și cu părinții.

Să nu te lași călcată în picioare în fața ei sau mai ales a părinților.
Indiferent de circumstanțe, rămâi cu el dacă te simți protejată și iubită.
Sper că nu s-a întâmplat mai mult între voi, nu e momentul, iar aici intră mai multe detalii...

Aveți grijă de relația voastră!

| Francesca298 explică (pentru h3r):

Asa voi face :*. Iti multumesc mult pentru sfaturi!

| h3r a răspuns (pentru Francesca298):

Oricând!

Numai bine! Să vă iubiți!

| h3r a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am spus doar că merită!
O să le fie greu indiferent cât sunt de răbdători și oricât de mult s-ar iubi.
Și probabil, ei o să-i fie cel mai greu.

Prietenul ei trebuie să se impună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci nimic. Daca el chiar ar tine la tine ar vorbi cu sora lui si ar rezolva problema.Cel mai bine e sa il convingi sa discute cu ea. Sper ca te-am ajutat.Pup :*

| TeenagexD a răspuns:

Las-o in pace.
Treaba ei.
Incearca sa pari indiferenta.
Te pup si bafta cu relatia! :*

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TeenagexD):

Nu are cum, deoarece o afectează, și sora lui mereu o să se bage într e ei, problema trebuie rezolvată acum cînd incă lucrurile nu sint asa grave, momentan sint in faze incipiente, dar dacă o lasă in pace cum zici tu, aia tot i si va băga coada intr e ei si va iesii si m ai rău.

| Ieedi a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu prietenul tau astfel incat el sa ia atitudine impotriva surorii lui care vrea sa va desparta... Pana la urma este sora lui si el are o influenta mai puternica asupra ei avand in vedere gradul de rudenie. Bafta

| Francesca298 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi! Noi avem 17 ani amandoi, sora sa are 15 ani jumate. Nu inteleg ce are cu mine.Pana acum cateva zile totul a fost ok, ne salutam si vorbeam ore intregi. Acum nu inteleg ce a patit.Din cauza acelui mesaj ne-am certat foarte rau, si acum cred cu tarie ca el e strain de acel mesaj, altfel nu cred ca ar mai fi plans si sar mai fi implicat. E doar vina surori lui.El mi-a spus ca ea a devenit invidioasa deoarece parinti lui ma apreciaza pentru ca sunt o fata la locul meu, insa sora lui e genul mai libera, bea, si umbla cu baieti, e rea de gura. Eu nu as vrea sa ii faca ceva rau pentru ca nu doresc raul nimanui, dar nu stiu exact cum sa rezolv problema sa fim ok toti fara sa pateasca sau fara sa se certe nimeni cu nimeni.